AK Gençliğin Buluşma Noktası
Diyarbakır Ak Parti Gençlik Kolları,Teşkilatı Ve Diyarbekir'in Kültürü ve Özellikleri.

Stil
Seçenekler

Alt 03-31-2009, 22:49   #1
Kullanıcı Adı
onr
Standart Ak Parti Diyarbakır Teşkilatına bir kaç soru?
ben diyarbakırda doğdum büyüdüm. gerçi her ne kadar aslen diyarbakırlı olmasam da 15 senemi geçirdiğimden ötürü artık ikinci memleketim haline gelmiş idi. ta ki yerel seçimlere kadar. bu seçimler benim için dönüm noktası oldu diyebilirim. ileriye dair planlarımı ucu açık bir tarihe ertelemek zorunda kaldım. ve şimdi teşkilattaki arkadaşlara birkaç sorum olacak. ak partiye oy veren bir seçmen olarak;

29 mart 2009 yerel seçimlerinde dtp'nin bu kadar oy alması normal midir?

bu seçimlerde dtp'nin, diyarbakır'ın en lüks semtlerinde bile %55 lere varan oylar almasının izahı nedir? açıkçası genelleme yapmak istemiyorum ama ister istemez olumsuz fikirlere kapılıyorum. başbakanımızın diyarbakır mitingini izledim tvden, o çoşkuyu gördüm ve umutlanmıştım. birşeylerin değişeceğine dair umutlanmıştım. çünkü diyarbakır halkı daha önce de ahmet bilgin gibi son derece saygıdeğer bir belediye başkanını -refah partisi- seçmişti. ama sonuç beklediğim gibi olmadı, hayalkırıklığı..

sadece diyarbakır teşkilatı değil, genel olarak siz ak partili arkadaşlarımdan da fikirlerinizi bekliyorum.

Konu onr tarafından (03-31-2009 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir..
onr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-31-2009, 22:53   #2
Kullanıcı Adı
cartman
Ben kendı fıkrımı soyleyım basbakanın bu ıllerı istiyorum soylemının ters teptigini dusunuyorum..Bu dıyarbakır ıcın degıl aynı zamanda ızmır ıcınde boyle olmustur karsı secmen ıllerını kale olarak gorup savunmaya gecmıs adeta tek yurek olup sandga yansıtmıstır..
cartman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-22-2009, 11:46   #3
Kullanıcı Adı
AK_Türk
Keşke alınsaydı, AK Parti ve Türkiye için büyük kayıp oldu.
AK_Türk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-22-2009, 12:01   #4
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Lider ve vizyon özeliklerine sahip bir aday gösterilmeliydi öncelikle.Kutbettin Bey başarılı ve dürüst biri olabilir fakat Diyarbakır gibi stratejik bir belediyeyi yönetecek lider vasıflarına sahip değildi.Ben özelikle Nihat Hatipoğlu isminde ısrar etmiştim gerekli mercilere bunu dile getirdim.Fakat Hocamız siyasete pek sıcak bakmadı,başbakanımız ısrar etseydi oradaki kötü gidişatı değiştirmeninde büyük bir ibadet olduğunu hatırlatsaydı Nihat Hatipoğluna sıcak bakacağını düşünüyordum.Ama bunlar olmadı nihayetinde seçimleride kaybetik Diyarbakır'da fakat çok önemli dersler çıkardık.Bölgenin stratejik özeliğini hepimiz iyi kavradık özeliklede Başbakanımız.Dolayısı ile bir daha Diyarbakırı göz göre göre ateşin içine atmayız inşALLAH..
ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-22-2009, 12:08   #5
Kullanıcı Adı
KöksalAynalı
Bunu tek izahı vardır dağdaki terör örgütünün şehirdeki eli ayağı olanların, halkı tehdit etmesinden başka birşey değildir. Hepimiz gördük Diyarbakır da ki terör örgütü yapılanmasını eğer bu seçimlerden önce ortaya çıkarılsaydı ben inanıyorum ki Diyarbakır AK Parti derdi
Alt 05-17-2009, 22:47   #6
Kullanıcı Adı
montenegro
ah ah doğulu kardeşler neden böyle yaptınız doğuda her ilde hastane havalanı her yerinde okul açan sie özgürlük sunan sizi kucaklayan bir hükümete oy vermeyeceksinizde kime vercektiniz

inşallah diğer seçimde doğulu kardeşlerimiz anlayacaktır yapılan hizmetleri ve oyunu ona göre verecektir ben inanıyorum
montenegro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-08-2009, 22:05   #7
Kullanıcı Adı
kariyerim74
arkadaşlar hepiniz ezber konuşuyorsunuz yüzde 55 oy almadı biraz iyi araştırın bakalım kaç seçmen var kaç oy aldı genel merkez beni dinlemiş olsaydı kazanırdık ishak biliyor uyarılarımı dikkate almadılar şu an ak partili 2 millet vekili pkk lı il başkanını onnlar getirdi seçimi kaybettirdi ve şimdi daha yeni görevden alındı
kariyerim74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-24-2009, 13:30   #8
Kullanıcı Adı
ak sevda
il içini bilmem ama ilçe ve beldelerde tamamiylen yanlış aday seçimi olduğu için ak parti değil de diğerleri kazandı. şahsen oturduğum beldede aday yanlış seçilmeseydi 100/100 ak parti kazanırdı. zaten seçilmeyen aday adaylığını bağımsız olarak bıraktı ve seçildi.

Konu ak sevda tarafından (08-24-2009 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir..
ak sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-13-2009, 18:01   #9
Kullanıcı Adı
zekidayı
teşekkürler
zekidayı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-23-2010, 22:00   #10
Kullanıcı Adı
ALmi´
Başta tehdit içerikli konuşmaların sayesinde, sonra da ; Cahil kesimin fazlalığı, söylenenleri itirazsız kabullenen, sorgulamayı kendine adet edinmeyen, ezbere konuşan insanların çokça olduğu bölgeler doğu ve güneydoğu bölgeleri..

Dtp'ye oy verirken birçoğu tam manasıyla neden oy verdiklerini bilmezler.Araştırmazlar. Ya da araştırmaya kalktıkları vakit olumsuz tepkilerle karşılaşabilirler.Bu tür sebeplerle elleri mahkum (kendilerince) dtp'ye oy vermeye.

Bu gidişe dur demek zor, hemde çok zor. Yerel seçimlerde açıkçası Ak parti'ye buralarda şans vermiyorum.Çünkü biliyorum, tanıyorum buraları.
ALmi´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)