AK Gençliğin Buluşma Noktası
AK Parti Forum AR-GE Ak Parti Forum Araştırma ve Geliştirme.

Stil
Seçenekler

Alt 09-07-2008, 02:49   #1
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Standart ARAŞTIRMA _ GELİŞTİRME'DEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREV VE YETKİLERİ
Ak Parti Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) Başkanlığı, parti programında ve tüzüğünde belirlenen ilkelerin, uygulanabilir politikalara dönüştürülebilmesi için stratejik çalışmalar yapmak, politikalar üretmek, kamuoyu araştırmaları ve anketler yapmak, imaj geliştirmek, think-tank grupları oluşturmak ve parti teşkilatının eğitim faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur. Ar-Ge Başkan Yardımcılığı, partinin diğer organlarına kaynaklık eden, destek sağlayan ve besleyen bir konumdadır.
[size=15pt]
AR-GE Başkanlığı�nın görevleri şunlardır :

1. Genel Başkan'dan sonra, AR-GE ile ilgili konularda partiyi temsil etmek.
2. Ülkede ve dünyada cereyan eden olayları ve muhtemel gelişmeleri değerlendirerek stratejiler geliştirilmesine yardım etmek. Bu çerçevede partinin yakın ve orta vadeli hedeflerinin neler olabileceği konusunda görüş belirtmek.
3. Parti programında anılan hizmetlerin gerçekleştirilmesi için uygulanabilir, etkin ve verimli araştırma ve geliştirme projeleri yürütmek.
4. Yurtiçi ve yurt dışındaki uzman insan kaynakları ile interaktif bir iletişim ağı kurarak güncel bilgi akımı sağlamak, çeşitli kesimler tarafından parti politikalarının ve imajının doğru algılanmasına katkıda bulunmak.
5. Yukarıda anılan faaliyetlerle edinilen tüm bilgi ve bulguları, kullanılabilir bir biçimde parti içi organlara, hükümet organlarına ve kamuoyuna sunmak.
6. Parti teşkilatının eğitim faaliyetlerini yürütmek ve koordine etmek.
7. Görev alanları ile ilgili konularda, partinin il, ilçe ve belde teşkilatları ile partinin yan kuruluşları olan kadın ve gençlik kollarının faaliyetlerini koordine etmek.
8. Kamuoyu araştırmaları ve anketler yapmak.
9. İmaj geliştirmek, think-tank grupları oluşturmak.
10. Kendine bağlı bölümlerin yıllık programları ile gerekli kadro ve bütçe tekliflerini hazırlamak ve ilgili birimlere sunarak müteakip verimli bir şekilde uygulanmasını sağlamak.
11. Genel Başkan'ın vereceği diğer görevleri yapmak.

Araştırma-Geliştirme'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı; AK Parti programında ilkeleri belirlenen parti politikalarının, uygulanabilir politikalara dönüştürülebilmesi için stratejik çalışma yapacak birimin başıdır. Kendisine bağlı birimleriyle Ar-Ge çalışmalarını genel olarak yönetir, stratejik bilgi üretimini koordine eder. Ar-Geden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, görevini etkin şekilde yerine getirmek amacıyla, Genel Başkan'ın belirlediği yetkilerini kullanır.
[/size]

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 11-14-2008, 18:06   #2
Kullanıcı Adı
erduca
verdiğin bılgılerden ve logodan dolayı detsteğin için tşk ederım
erduca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2008, 19:27   #3
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Rica ederiz..
Alt 02-07-2009, 17:26   #4
Kullanıcı Adı
ulas eryurek
anlamlı paylaşım için teşekkürler
ulas eryurek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-24-2009, 12:14   #5
Kullanıcı Adı
ar-ge3456
merhaba arkadaşlar öncelikle nasılsınız ben siirt akparti gençlik kolları ar-ge başkanlığına yeni atandım daha önce başkan yardımcılığını yapmaktaydım sizlerden yardım isteyecem ben nasıl bir çalışma yapabilirmim diye sizlerden yardım istiyorum yardım ederseniz sevinirim iyi günler
ar-ge3456 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-24-2009, 12:32   #6
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Hoşgeldiniz.. Ar-Ge bölümümüzü incelerseniz size yardımı dokunacağı pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz..Ayrıca başkanlık gibi bir göreve geldiyseniz zaten bilginiz ve tecrübenizde vardır öyle değil mi..? Farklı fikirlerden yararlanmak isterseniz bölümümüzü inceleyebilrsiniz..Yada herhangi bir projeniz fikriniz varsa arkadaşlarımızla paylaşıp destek alabilir,farklı fikirler üretebilirsiniz.. Selametle..
Alt 03-01-2009, 18:29   #7
Kullanıcı Adı
ankara_bjk
Paylaşım için teşekkür ederim..
ankara_bjk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-08-2009, 13:55   #8
Kullanıcı Adı
demcemal
verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkur ederim
demcemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)