AK Gençliğin Buluşma Noktası
Dini Videolar Dini Videolar, İlahiler, Ezgiler buraya.

Stil
Seçenekler

Alt 03-23-2012, 00:28   #1
Kullanıcı Adı
BeldeiTAYYIBe
Standart Milliyetcilik - Prof. Dr. Ahmet Akgündüz
Faydali olmasi ümidiyle...

Hepsini izlemenizi tavsiye ederim.
Lakin özellikle 7. - 15 dakikalarini izlerseniz bizim daha öncede milliyetcilik kavramina dair anlatmak istediklerimizi dinlemis olursunuz ins.

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

BeldeiTAYYIBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-23-2012, 01:45   #2
Kullanıcı Adı
BeldeiTAYYIBe
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
Alt 03-24-2012, 11:26   #3
Kullanıcı Adı
Garibüzzaman
Biri bana anlatıversin bir zahmet...!!! Ben bu çerçeveler içerisinde Kürt etnik kökeninin ideolojisinii sevmek zorundayım. Tamamıyle ayet ve hadisler, belirli mihraklar çerçevesinde durumları analiz etmiş. Hayat-ı İçtimaiyede yaşanan kalıtsal sorunları ve bunları karşı nasıl mukabele etmemiz gerektiği noktasında hiç bir fikir ve mülahazalarda bulunmamış.

Üniversite giymiş olduğum ve şahsıma yakıştığını düşündüğüm fular ile bana türlü türlü hakaret ve etiketmelerden geri kalmayan, dinsiz imansız gibi hor ve nobran lügatleri çekinmeden kullanan bu etnik köken mensuplarına karşı ben hangi psikoloji ile müspet ve hümanist olgulara sahip olabileyim ? Kız arkadaşlarımla olan diyologlarıma bile şahısları töhmet altında bırakacak edepsiz kelamları ağızlarında almakta çekinmeyen bu etnik kökene hangi perspektifte yaklaşayım.

Şahsımın yaşamış olduğu sorunları geçtim. Sosyal hayatta kürt ve türk etnik kökenlerini karma olarak yaşadığı il, ilçe, semt ve sitelerde derin münakaşa ve münazaların olduğuna şahit olmakta ve duymaktayız. Tüm bu yaşananlarda sorna bir bana anlatıversin nasıl hümanist olayım..:!!!!

Tüm bunların ruhumda yarattığı infiallerden sonra ben sevmiyorum dediğimde ırkçı mı oluyorum yani...!!! Herhangi bir düşmanlık emaresi yok..!!!

Konu Garibüzzaman tarafından (03-24-2012 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir..
Garibüzzaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-24-2012, 21:58   #4
Kullanıcı Adı
BeldeiTAYYIBe
Bir milleti veya irki sevme zorunlulugundan ziyade bir mümini müslim oldugu icin sevmenin zaruretini idrak etmek daha önemlidir.

Müminler kardestir.
Kardesin kardesi sevmesinden daha dogal ne olabilir.
Bir kürdü veya türkü irkindan ötürü degil,
mümin oldugundan dolayi severim...
Gayrimüslimse eger, o halde türkü bile sevmem.
Alt 03-24-2012, 23:08   #5
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Başbakan gayet açıklayıcı şekilde dile getirmiş olayı.İster müslüman olsun ister olmasın fark etmez,ülkeye sevgisi bağlığı aynı olduktan sonra kişinin dininin hiç bir önemi yok olamazda olmamalıda.Müslüman olup pkklıların arkasından üzülüp dua edenler var mesela,veya pkknın imamlığını yapanlar var,veya camii de timsah gözyaşları akıtıp başka mekanda sıratanlar var,ama öte yandan müslüman olmayıp başka dine mensup veya inançsız birisi bu ülkenin birliğine bütünlüğüne tıpkı bizimkisi gibi inanıp bağlıysa onun inancı ona kalmış demektir.Onun inançsızlığı ülkeye zarar vermez ama o inançlıyım diye geçinenler büyük tehlikedir ülke için.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)