AK Gençliğin Buluşma Noktası
Organizasyonlar ve Kampanyalar Organizasyonlarımız ve Kampanyalarımız.

Stil
Seçenekler

Alt 10-27-2007, 09:47   #1
Kullanıcı Adı
akgulrafet
Standart SEVGİLİ BAŞBAKANIMIZA İLK GÖRDÜĞÜNÜZDE NE SÖYLERDİNİZ.
HEPİMİZ HAYAL ETTİĞİ VE KONUŞMAK İSTEDİĞİ BAŞBAKANIMIZLA KARŞILAŞTIĞINIZ ZAMAN İLK SÖYLEYECEĞİNİZ NE OLMALI İDİ. BAŞBAKANIMIZIN EN ÇOK SEVDİĞİ KONULARDAN BİRİSİDE ŞİİR. HANGİ ŞİİRİ OKUMAK İSTERDİNİZ.

akgulrafet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-27-2007, 09:53   #2
Kullanıcı Adı
Parantez
elini öper sarılırdım heyecandan bişey söyleyemezdim.. : :
Parantez isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-27-2007, 09:55   #3
Kullanıcı Adı
akgulrafet
ONA DIŞ POLİTİKADA KİMSEYE BOYUN BÜKMEDİĞİ İÇİN, VE BİZLERİ KÖTÜLEYEN SÖZDE ÜLKE SEVDALILARINA CEVAPLARI NET OLUP SUSTURDUĞU İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERDİM.
VE ÇOK GÜZEL BİR ŞİİRİ VAR OKUDUĞU BAŞBAKANIMIZIN ONU DA EZBERE OKURDUM KENDİSİNE;

Zindanda iki hece.Mehmed'im lafta!
Baba katiliyle baban bir safta!
Bir de geri adim,boynunda yafta...
Halimi dusunup yanma Mehmed'im!
Kavusmak mi?..Belki ..Daha olmedim!
Avlu... Bir uzun yol... Tugla doseli,
Kirmizi tuglalar alti kosli.
Bu yol da tutuktur hapse duseli...
Git ve gel... Yuz adim...Bin yillik konak
Ne ayak dayanir buna ,ne tirnak!
Bir alem ki, gokler boru icinde.
Akil almazlarin zoru icinde
Ustuste sorular soru icinde.
Dusun mu,konus mu, sus mu ,unut mu?
Buradan insan mi cikar,tabut mu?
akgulrafet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-31-2007, 21:41   #4
Kullanıcı Adı
parabol
sız dogru ınsansınız...sız gercek bır sıyaset adamı kımlıgıne ve ısıgına sahıpsınız...bu ozellık sonradan kazanılmaz...sız bugun ıcın dogmussunuz...

En buyuk hayalım bır gun Recep Tayyıp beyın herhangı bıryerde dıkkatını cekmek ...ınsallah nasıp olur....ve allah ızın verırse de gercek olacak....
parabol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-30-2007, 20:01   #5
Kullanıcı Adı
bedraka
"MEHMED'İM SEVİNİN BAŞLAR YÜKSEKTE
ÖLSEK DE SEVİNİN EVE DÖNSEK DE
SANMA BU TEKERLEK KALIR TÜMSEKTE
YARIN ELBET BİZİM, ELBET BİZİMDİR
GÜN DOĞMUŞ GÜN BATMIŞ EBED BİZİMDİR"

Allah'ına kurban olayım diye boynuna atlar ve bu şiiri okurdum...
bedraka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-30-2007, 20:23   #6
Kullanıcı Adı
TÜRK EVLADI
[i][b]İstanbul'a geldiği zaman kapalı spor salonunda yapılan büyük mitingde önüne yüzlerce genç atlamıştık...İlk önce elimi sıktı daha sonrada başıma elini koymuştu...İnanılmaz heycanlanıyo insan çünkü çok heybetli ve karizmatik bi insan...Titretiyo adeta...
Alt 11-30-2007, 20:27   #7
Kullanıcı Adı
erenon
ankara ünv desi tandoğan kampüs fen fakültesinin kantininde 2001 yılı ramazan ayında öğrenciler oruç tutmadıkları için , dışardan gelen bir grup saldırgan tarafından elleri yüzleri kanlar içinde kalana kadar darb edildikten sonra bu öğrenciler ,saldırganlardan bazılarının kimliği belirlenince, onlar hakkında dava açmak istediklerinde ankara emniyetinden gelen telefonla davanızı geri alın başınız ağrır tarzında bir tehditle sindirildiklerini ve başbakandan iktidarın bu konuya eyilmesini ve bu yönde bir hukuksal çalışmayı başlatması için kendisine adeta yalvarırdım

şiir olarakta ben ondan diyarbakır mitinginde okuduğu cahit sıtkı tarancıdan memleket isterim şiirini bana okumasını isterdim çok şeymi istedik yahu))

Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikâyet ölümden olsun.
erenon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-30-2007, 20:33   #8
Kullanıcı Adı
Ayşe_Berra
Ben 16 Aralık 2006'da Konya'da karşılaşmıştım.En avantajlı olduğumuz nokta ise sadece teşkilat üyeleri ve milletvekilleri vardı.İl gençliği temsil eden bayan sayısı az olunca avantaj daha da artmıştı.SAmimi bir ortam vardı özellikle son bölümün basına kapalı oluşu daha güzeldi..Çıkışta bizi farketti ve Emine Hanımla birlikte yanımıza geldi.Önce Başbakınımızla konuştuk birebir fotograf çekindik sonra da Emine Erdoğanla o kadar sıcaktıki Emine Hanım.Çok güzeldi inşallah Allah tekrar nasip etsin Eğer okuma şansım olsa;
"BEraber yürüdük biz bu yollarda.."şarkısını şiir olarak okurdum.
Ayşe_Berra isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-30-2007, 20:33   #9
Kullanıcı Adı
TÜRK EVLADI
Alıntı:
erenon Nickli Üyeden Alıntı
ankara ünv desi tandoğan kampüs fen fakültesinin kantininde 2001 yılı ramazan ayında öğrenciler oruç tutmadıkları için , dışardan gelen bir grup saldırgan tarafından elleri yüzleri kanlar içinde kalana kadar darb edildikten sonra bu öğrenciler ,saldırganlardan bazılarının kimliği belirlenince, onlar hakkında dava açmak istediklerinde ankara emniyetinden gelen telefonla davanızı geri alın başınız ağrır tarzında bir tehditle sindirildiklerini ve başbakandan iktidarın bu konuya eyilmesini ve bu yönde bir hukuksal çalışmayı başlatması için kendisine adeta yalvarırdım
Aslında bu olay Gazi'de çıksa neyse derdim ama Ankara Üniv. girebilecekleri aklıma gelmezdi ülkücülerin...Hayret.
Alt 11-30-2007, 20:34   #10
Kullanıcı Adı
ak_mavish
Alıntı:
erenon Nickli Üyeden Alıntı

aa şiir olarakta ben ondan diyarbakır mitinginde okuduğu cahit sıtkı tarancıdan memleket isterim şiirini bana okumasını isterdim çok şeymi istedik yahu))

Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikâyet ölümden olsun.
çok şey istemedin başbakanım seni kırmaz..ben başbakanı görsem bu kadar cümle kuramam heralde

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)