AK Gençliğin Buluşma Noktası
Türkiye ve Dünyadan Spor Türk ve dünya spor'u ile alakalı haber ve bilgiler bu başlıkta.

Stil
Seçenekler

Alt 10-07-2016, 11:34   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Arsenalli Yıldız Futbolcu Shkodran Mustafi: Müslümanlık Her Şeyden Önemli
Arsenalli yıldız: "Müslümanlık her şeyden önemli"

Arsenal'in Alman yıldızı Mustafi, İslam ve Müslümanlık hakkında konuştu.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Shkodran Mustafi, 'Müslüman kimliğim benim için her şeyden önemli" şeklinde konuştu.

Arnavut asıllı Almanya doğumlu futbolcu Mustafi, Alman basınına yaptığı açıklamada hayalinin hacca gitmek olduğunu söyledi. Başarılı defans oyuncusu, "İslam benim için en önemli şey. Müslüman olmak her şeyin üzerinde. Bazen maçlar nedeniyle yapılan yolculuklar ibadet etmemi zorlaştırıyor. Mesela Avrupa Şampiyonası problem olmuştu çünkü Ramazan ayına denk geldi." ifadelerini kullandı.

Mustafi tüm dinler hakkında çalışmalar yaptığını söylerken, "Kendi kitabım olan Kur'an üzerine yoğun mesai harcıyorum. Kur'an benim için peygamberime en yakın olduğum yer. Ayrıca camiye gidip dua etmek de aynı şekilde. Dinim, kariyerime ve kişiliğime büyük katkı sağladı." dedi.

24 yaşındaki oyuncu sezon başında Valencia'dan Arsenal'a transfer olmuştu.

Kaynak

Sabah 05.10.2016

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-07-2016, 11:41   #2
Kullanıcı Adı
Cihannur
Shkodran Mustafi kardeşimiz çok doğru konuşmuş Allah razı olsun kendisinden. Allah bizleri mübarek kitabı Kur'an-ı Kerim'de Müslümanlar olarak adlandırmıştır. Bizler Müslümanlarız. İslami kimliğimiz, Müslüman kimliğimiz bütün kimliklerimizden her şeyden önce ve önde gelir.
Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
her şey, her şeyden, islam, müslümanlık, shkodran mustafi, önemli

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)