AK Gençliğin Buluşma Noktası
Protesto Tüm protestolarımızı burada paylaşıyoruz. Küfür ve hakaret etmek yasaktır.

Stil
Seçenekler

Alt 10-22-2017, 19:36   #1
Kullanıcı Adı
ALtindaL
Standart Neden Kendi Partimizi Eleştiremiyoruz?

Bireylerin herhangi bir partiye yada herhangi bir düşünceye destek vermesi kadar normal bir şey yoktur. Partilerin yanlış politikaları da olur , güzel iyileştirici politikalari da ama mensup olduğunuz siyasi partinin yanlış politikalarını görüpte ses edememek o partiye yapılmış en büyük ihanettir...
Ak Partiye destek veren bir vatandaşımızın yada bir yöneticimisin partinin yaptığı herşeye destek vermesi sizce normal karşılanmalımıdır?
Özelestiri yapılmayan , siyasetçilerin her dediğini savunan bir güruh sizce mantıklı bir şekilde hareket edebilir mi?

Konuya dahil çeşitli örnekler verim;

Ak Partinin içinde zamanında nüfuslanmış Fetöcü teröristleri bir tehlike unsuru olarak gören Ak Partili arkadaşlarımızın çoğu sırf bu eleştiriyi yaptığından dolayi partilerinden uzaklaştırılmışlardı , zamanında bu eleştirileri büyüklerimiz dikkate alsaydı acaba bu kadar sorun yaşanacakmıydı?

Ak Parti hükümetleri boyunca adam akıllı bir şekilde bir eğitim politikasının olmamasını eleştiren, İstanbul ve diğer sehirlerdeki yanlış belediye politikalarını , tecavüzle ilgili o akıldışı kanunu eleştiren parti içinde sesi duyulmayan bir çok Ak Partili arkadaslarimizi bugun Sayın Cumhurbaskanımız haklı cikartiyorsa?

O zaman kardeşim adama derler ki '' Savunduğunuz partide yanlış şeyler oluyorsa neden bunu yüksek sesle diyemiyorsunuz?
Yine sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi '' Hatalı bir politika yaptıysam beni eleştirin... çünkü ben diktatör degilim

Kısacası eğer Ak partiye gerçekten gönül bağlıyorsanız , yöneticilerin yaptığı yanlış şeylere karşıda ses etmeyi bilmelisiniz

ALtindaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-22-2017, 21:19   #2
Kullanıcı Adı
Cihannur
AK Parti'nin yanlış gördüğüm politikalarını ve uygulamalarını eleştiriyorum ve çözüm önerileri de sunuyorum. Forumumuzda AK Parti'yi eleştiren başka arkadaşlar da oluyor. Fakat sadece eleştiriyle kalmak, sadece yanlışı söylemek kanımca yeterli değil. Benim yaptığım gibi yapılarak çözüm önerileri de sunulmalı.

Yaptığım eleştirilere ve çözüm önerilerime bir misal vereyim. Forumumuzda başkanlık sistemini eleştiren, o sisteme karşı olduğumu belirten çok sayıda mesaj yazdım; ama sadece eleştiri yapmakla sınırlı kalmadım, çözüm önerileri de sundum. Başkanlık sistemine karşı çıkarken parlamenter sistemin reforme edilmesi gerektiğini belirttim. Bunun için de iki turlu dar bölgeli barajsız seçim sistemine geçilmesini ve cumhurbaşkanının yetkilerinin azaltılarak sembolik duruma getirilmesini önerdim. Çünkü parlamenter sistem içinde iki turlu dar bölgeli barajsız seçim sistemine geçilirse koalisyon sorunundan büyük ölçüde kurtulunarak tek parti iktidarlarıyla ülkenin istikrarlı yönetimi sağlanır ve bunun yanı sıra cumhurbaşkanının yetkileri de azaltılırsa yürütme içinde iki başlılık yaşanması engellenerek yürütmenin stabilizasyonu sağlanır. Eğer AK Partili yetkililer önerilerimi dinleselerdi başımıza bu sorunlu ve bozuk yeni yönetim modeli cumhurbaşkanlığı sistemini getirmezlerdi ve parlamenter sistem reforme edilerek tıkır tıkır işlerdi.

Konu Cihannur tarafından (10-23-2017 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir..
Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-22-2017, 22:35   #3
Kullanıcı Adı
ALtindaL
Cözumu sunan biz vatandaşlar mi olacağız yoksa bizi idare eden yöneticiler mi?
Eger biz cozumu sunuyorsak o zaman yöneticiler ne iş yapıyor?
Ortada bi sorun var?
Vatandas sorunu beyan eder?
Yoneticiler de o sorunu çözer... Temel idari bilimlerde sorunu vatandaş çözmez

Ak Partimize gelelim?
Bugun herhangi bir il yada ilce teskilatina gidin
Egitim sistemiyle ilgili bi sıkıntım var diyin?
Acaba sizi kac yönetici dinler?

Kendimden ornek verim ; 2012 yılından beridir Ak Parti uyesi olmama rağmen bir gun olsun dahi bile partiye davet edilip goruslerimiz alınmadı? Her secim döneminde bile kaydım aktif olmasina rağmen en ufak bir calisma içinde arayan soran olmadı?
En son ak parti il başkanlığına bi arkadaşı uye etmeye gittiğim de orda calısan memura sordum? Ekonomiyle ilgili bi projem var kime başvuru yapmam gerekir diye , adam bana bakıpta tek kelime bile etmedi

Kısacası ben bu partiyi sırf aşiret liderim destekle dediği için ,
Sırf patronum oy ver dediği için
Sırf nemalandığım için
Amcam yada dayım başkan olduğu için... değil Recep Tayyıp Erdoganın samımıyetıne inanarak destek verdiğim içindir..

Vatandası yüksekten gören , Burnu bi karış havada belediye başkanlarından tutun ilce başkanlarına kadar bence hepsının bu partiden elini ayağını çekmesi gerekir
ALtindaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-24-2017, 00:07   #4
Kullanıcı Adı
Cihannur
Alıntı:
ALtindaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cözumu sunan biz vatandaşlar mi olacağız yoksa bizi idare eden yöneticiler mi?
Eger biz cozumu sunuyorsak o zaman yöneticiler ne iş yapıyor?
Ortada bi sorun var?
Vatandas sorunu beyan eder?
Yoneticiler de o sorunu çözer... Temel idari bilimlerde sorunu vatandaş çözmez

Ak Partimize gelelim?
Bugun herhangi bir il yada ilce teskilatina gidin
Egitim sistemiyle ilgili bi sıkıntım var diyin?
Acaba sizi kac yönetici dinler?

Kendimden ornek verim ; 2012 yılından beridir Ak Parti uyesi olmama rağmen bir gun olsun dahi bile partiye davet edilip goruslerimiz alınmadı? Her secim döneminde bile kaydım aktif olmasina rağmen en ufak bir calisma içinde arayan soran olmadı?
En son ak parti il başkanlığına bi arkadaşı uye etmeye gittiğim de orda calısan memura sordum? Ekonomiyle ilgili bi projem var kime başvuru yapmam gerekir diye , adam bana bakıpta tek kelime bile etmedi

Kısacası ben bu partiyi sırf aşiret liderim destekle dediği için ,
Sırf patronum oy ver dediği için
Sırf nemalandığım için
Amcam yada dayım başkan olduğu için... değil Recep Tayyıp Erdoganın samımıyetıne inanarak destek verdiğim içindir..

Vatandası yüksekten gören , Burnu bi karış havada belediye başkanlarından tutun ilce başkanlarına kadar bence hepsının bu partiden elini ayağını çekmesi gerekir
Bizim vatandaşlar olarak yöneticilerden ne eksiğimiz var ki, hiçbir eksiğimiz yok! Akıl akıldan üstündür. Elbetteki bizler de çözüm önerileri sunacağız. Zaten bu forumda bulunma sebeplerimizden birinin de ülkemiz için, milletimiz için, insanlık için, partimiz için hayırlı ve faydalı olacağına inandığımız görüşlerimizi belirtmek ve çözüm önerileri sunmak olduğu kanaatindeyim.

Ekonomiyle ilgili projenizi AKİM üzerinden AK Parti'ye ya da Cumhurbaşkanlığı internet sitesi üzerinden cumhurbaşkanımıza iletmenizi öneririm.
Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)