AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 03-19-2011, 21:58   #1
Kullanıcı Adı
EZEL
Standart 40 bin yabancı öğretmen geliyor
Nuray BABACAN/ANKARA19 Mart 2011

Milli Eğitim Bakanlığı, önümüzdeki yıldan itibaren yılda 10 bin olmak üzere 4 yılda 40 bin yabancı öğretmen istihdam etmeyi planlıyor.

“Her çocuk en az bir yabancı dil konuşacak” sloganından hareketle yabancı öğretmenler, “İngilizce dil dersi” için istihdam edilecek. Bakan Nimet Çubukçu ve ekibinin Fatih Projesi kapsamında bir süredir yürüttüğü çalışma, bakanlığın ilgili birimleriyle ele alınıyor. Yoğun İngilizce eğitimi veren özel okullardaki benzer modellerden yola çıkılarak, devlet okullarında ana sınıfından itibaren 4 yıl boyunca İngilizce eğitimi amaçlayan projede çocuklar, anadil öğrenir gibi eğitilecekler. Proje, 8 yıllık kesintisiz eğitim boyunca sürecek. Öğretmenlerin öncelikle hangi ülkelerden tercih edileceği de ele alındı. Öğretmenler Avustralya, Kanada, ABD ve İngiltere gibi ülkelerden getirtilecek. Yabancı öğretmenler, daha çok İngilizce konuşma derslerinde istihdam edilecek. Bu kişiler, ilk etapta Türk öğretmenlerle birlikte derse girecek. Bu proje yabancı dilde eğitim veren 2 bin Türk öğretmeninin yurtdışında sertifikasyon eğitiminden geçirilmesini de amaçlıyor.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17312507.asp?gid=373

EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-19-2011, 22:01   #2
Kullanıcı Adı
İntifada
he yerlileri istihdam ettinizde
madem öyle yabancı dil fakültelerini kapayın...
bana saçma geldi bu...
Alt 03-19-2011, 22:06   #3
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
boşuna ingilizce öğretmeni yetiştirmeyin o zaman ithal hoca endüstri meslekte
düşünmek bile istemiyorum
Alt 03-20-2011, 16:04   #4
Kullanıcı Adı
ALmi´
Bence müthiş bir şey bu.
ALmi´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-20-2011, 17:05   #5
Kullanıcı Adı
Ruh-i zar
Çocukların dil öğrenmesi açısından güzel bi durum.
Ama madem 40 bin öğretmen alacak kadar boş kadro var,
Burda senelerdir atanamayan adama ne cevap verecekler çok merak ediyorum.
Ruh-i zar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-20-2011, 18:03   #6
Kullanıcı Adı
karsu
İlk önce düzgün türkçe konuşsunlar daha sonra yabancı dilide düzgün öğrenirler ne bu şimdi yerli hocaların suyumu çıktı yada devletin bütçesi akıyor bizimkilerde saçıyor gibi bir durum var...
karsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)