AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 04-09-2009, 20:48   #1
Kullanıcı Adı
Necip Fazıl
Standart 80 torunu, 24 de torununun torunu var
Giresun'da yaşayan ve gerçek yaşının 113 olduğunu iddia eden Güller Türksever'in 80 torunu, 24 de torununun torunu var.

Merkeze bağlı Sayca köyünde yaşayan Güller Türksever, 6 çocuğundan 4'ünün hayatta olduğunu, 80 torunu, 24 de torununun torunu olduğunu belirterek, ''Sağlığım yerinde, sadece yaşlılıktan dolayı şikayetim var. Kulaklarım da ağır işitiyor'' dedi.
Uzun yaşamasının sırrının stresten uzak bir yaşam sürmesi olduğunu ifade eden Türksever, şöyle konuştu:
''Nüfusa geç yazıldım, gerçek yaşım 113'tür. Ben öyle hesaplıyorum. Babam Çanakkale Savaşı'nda şehit oldu. Babamın bize 3 ay sonra künyesi geldi. 23 yaşında evlendim. 6 çocuğum oldu. Bunların 2'si öldü. Tüm çocuklarımdan 80 torun, 24 torunumun torunu var. Torunumun torunlarının hepsi de Almanya'da yaşıyor. Ben sadece kışın, 2-3 ay gibi kent merkezinde büyük kızımın yanında kalıyorum.''

Bu yaşta olmasına rağmen yılın büyük bir bölümünü 48 yıldır kimseye ihtiyaç duymadan yalnız yaşadığını belirten Türksever, uzun yaşamasının sırrını şöyle anlattı:
''Bahar geldi, yine köyümdeki evimde yalnızım. Son 3 seneye kadar orucumu da tutuyordum, şimdi yaşlılıktan tutamıyorum. Uzun yaşamanın sırrı, stresten uzak bir yaşam ve küçük yaşlarda başladığımız ibadettir. Bu yaşıma kadar kimsenin işine karışmadım. Kimseye kızmadım, kendimi de kimseyi kızdırtmadım. Yoğurt, süt yedim. Namazımı kıldım. Her gece yatarken de Yasin Suresi'nin 10 satırını ezbere okudum. Ömrüm hep böyle geçti.''
Bazen yalnızlıktan sıkıldığını, ancak yalnız olmasının kendisini yormadığını, kendi ihtiyaçlarını karşılayabildiğini ifade eden Türksever, ''Ben böyle mutluyum. Son olarak geçen ay rahatsızlığımdan dolayı Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine tedaviye gittim. Doktorlar rahatsızlığımı yaşlılığa bağladılar. Çok yaşamak istiyorsan, hem üzülmeyeceksin hem de üzmeyeceksin '' dedi.

(AA)

Necip Fazıl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-09-2009, 22:29   #2
Kullanıcı Adı
Beyazgülüm
maşaallah ninemize herkes senin gibi düşünse keşke..
Beyazgülüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-09-2009, 22:31   #3
Kullanıcı Adı
NS
Allah bağışlasın teyzeme
NS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-09-2009, 22:37   #4
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Hey Maşallah teyzeme Allah ömürler versin
Alt 04-10-2009, 01:59   #5
Kullanıcı Adı
Necip Fazıl
Benim büyükbabam da 104 yaşında bu yaşta sabah kahvaltıda yağ ve bal la besleniyor...
Necip Fazıl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-10-2009, 02:09   #6
Kullanıcı Adı
Morte
Maşallah teyzeme ya Allah daha da sağlıklı uzun ömürler versin
Morte isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)