AK Gençliğin Buluşma Noktası
Açık Öğretim (Ak Parti Forum) Açık öğretim Lisesi ve Fakültesi; Sınav tarihler ve sınavlar hakkında bilgileri bu bölümde paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 03-17-2012, 19:22   #1
Kullanıcı Adı
akpartikonya
Thumbs up açık lise
arkadaşlar açık liseye giden var mı?varsa biraz bahsedebilir mi?sizce iyi ve kötü yanları ayrıca okuldan gelen puan varya açık lisede nasıl oluyor?görüşleriniz?

akpartikonya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-17-2012, 19:38   #2
Kullanıcı Adı
serdary
Tüm liselerde okul puanı kaldırıldı diye duydum en son ama
Alt 03-17-2012, 22:06   #3
Kullanıcı Adı
Ebuzer
İyi değil diye biliyorum.
Ebuzer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-17-2012, 23:34   #4
Kullanıcı Adı
manifesto
Alıntı:
akpartikonya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar açık liseye giden var mı?varsa biraz bahsedebilir mi?sizce iyi ve kötü yanları ayrıca okuldan gelen puan varya açık lisede nasıl oluyor?görüşleriniz?
Açık liseye giden öğrencilerim var.
Matematik özel dersi veriyorum
Dışarıdan bitiriyorlar
3 ayda bir sınavları vardır
Kitaplarını Halkeğitim Merkezlerinden ücretsiz alırsın
Evde hazırlanır
Sınavlarına girersin
İyi yada kötü şeklinde bir değerlendirme olmaz
Mazeretlerden ötürü liseye devam edemeyenler için iyi bir imkan
manifesto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-18-2012, 00:55   #5
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Düz liseye gidersen tüm derslere kendin hazırlanıp dışarıdan sınavla veriyorsun.Belli bir kredi oranı var onu tutturman lazım. yılda alırsın diplomayı.

Meslek açık okursan bu biraz daha farklı.Meslek derslerini akşam okuluna gidip görüyorsun zorunludur bu.
Yakınındaki meslek lisesinde ders görüyorsun,not tutuyorsun,iş yapıyorsun,sınav oluyorsun,tıpkı normal okul gibi,tek farkı akşam gitmen ve sivil gitmen.
Buradaki derslerden de kredi topluyorsun,belli bir krediyi elde etmen lazım 80'di sanırım.

Aynı zamanda meslek açık lisesine gidiyorsan,akşam okulunun yanı sıra kültür derslerini açıktan veriyorsun,tıpkı düzdeki gibi kendin çalışıyorsun,sınavlara giriyorsun.

Kitaplar bedava.Ders çalışmayacaksan boşuna kitap alıp devleti zarara sokma,alıpta çalışanı görmedim şimdiye kadar.Zaten sınavlar çok kolay.
AÖL nin sitesine gir,derslerin testleri var onları yap,baya faydası var testlerin.Zaten sınavda çıkan soruların hemen hemen aynısı Rahatça geçersin.

Açık daha iyi.
Tek dandik yanı,daha kısa sürede bitirme imkanı varken,devlet buna izin vermiyor normal liseler gibi sürede bitiyor.Taş çarlasa 2 yılda bitirilmesi lazımdı mesleklerin,boş yere süreyi normal liseler gibi tutuyorlar.Ulan zaten kültür derslerine kendin hazırlanıyorsun neden uzun tutuyorlarsa.

Konu Hüdaverdi tarafından (03-18-2012 Saat 00:58 ) değiştirilmiştir..
Alt 03-18-2012, 01:00   #6
Kullanıcı Adı
İntifada
Alıntı:
Matematik özel dersi veriyorum
saati kaça ?
Alt 03-18-2012, 04:31   #7
Kullanıcı Adı
Tayyib
sagol hocam ama ben matematik dersimi dewlet bahceliden aliyorum

Konu Tayyib tarafından (03-18-2012 Saat 04:59 ) değiştirilmiştir..
Tayyib isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-22-2012, 15:59   #8
Kullanıcı Adı
akpartikonya
peki normal liseye devam etmek mi iyi yoksa ayrılıp açık liseye geçmek mi?birde hani okullardan ortalamana göre puan geliyor ya açık lisede nasıl oluyor peki?
Alt 03-22-2012, 16:04   #9
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Hem okur hem çalışırım diyorsan açık uygun,okulun eğitim durumu iyise normal okumak daha iyi.Meslek okuyorsan açık daha iyi.Okuluna ve sana kalmış mesele.

Kredi topluyorsun krediye göre geçiyorsun ortalaması diplomaya yansıyor, aöl sitesine bakarsan veya halk eğitime gidersen bilgi verirler.
Alt 03-25-2012, 21:14   #10
Kullanıcı Adı
akpartikonya
sağolun

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)