AK Gençliğin Buluşma Noktası
Siyaset Siyaset haberleri bu bölümde paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 05-30-2009, 11:18   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATININ FIKRA GİBİ GAFI!

Bursa'da, AK Parti Büyükorhan ilçe teşkilatı üyeleri, teşkilat başkanını şikayet etmek için il başkanı ile randevulaştıklarını zannederek, eski Anavatan Partisi İl Başkanı Orhan Efe ile görüştü.

Yanlışlık ortaya çıkınca Orhan Efe misafirlerini yemek yedirdikten sonra AK Parti İl Başkanlığı'na yolladı.

Bursa'da fıkra gibi bir olay yaşandı. Yaklaşık 3 hafta önce Büyükorhan AK Parti ilçe teşkilatı ve belediye meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Taş'ın görevden alınması için İl Başkanı Sedat Yalçın ile görüşmek istedi. AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın'ın telefonu yerine yanlışlıkla eski Anavatan İl Başkanı Orhan Efe'yi aradı. Kendine telefonda "Başkanım" diye hitap eden AK Partililerin ANAP'lı olduklarını zanneden Efe, buluşmak için randevu verdi.

11 kişilik grup, randevu aldıktan sonra ilçeden kalkıp Bursa'nın yolunu tuttu. Efehan Otel'de öğle saatlerinde bir araya gelen Orhan Efe ve heyet, buluşmanın ardından birbirlerinden habersiz sohbete başladı.

Durumun ortaya çıkmasının ardından baltayı taşa vurduklarını anlayan teşkilat üyeleri, mahcup olduklarını belirterek ayrılmak istedi. Kendilerini bırakmayan Anavatan eski İl Başkanı Orhan Efe, ziyaretçilere öğle yemeği ikram ederek, AK Parti İl Başkanlığı'na uğurladı.

Yaşanan olay karşısında büyük şaşkınlık yaşadığını ifade eden Efe, "Beni arayarak 'başkanım sizinle Bursa'da görüşebilirmiyiz?' dediler. Ben de kendilerine iki gün sonraya randevu verdim. İş yerime yakın olan otelde buluştuk. Beni gördüklerinde tanımadılar. Ben de onların Anavatan Partisi Büyükorhan ilçe teşkilatından olduklarını zannettim. Bir süre sohbet ettik. Sohbet ilerledikçe işin rengi ortaya çıkmaya başladı. Eski ilçe başkanımızı ve partinin durumunu sorunca iş netleşti. Onlar AK Parti'den geldiklerini ve beni AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın olduğumu zannettiklerini söyledi. Son derece mahcup oldular. Öğle saati olduğu için kendilerine yemek ikram ettim ve AK Parti İl Başkanlığı'nı arayarak, onlara randevu aldım. Daha sonra grup mahcup şekilde benimle vedalaşarak AK Parti'nin yolunu tuttu" dedi.

iha

ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 05-30-2009, 11:27   #2
Kullanıcı Adı
Terennüm
peki burada suç kimde??
il başkanındamı(ilçe teşkilatından bihaber)
ilçe teşkilatındamı(il başkanından bihaber)
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-30-2009, 11:46   #3
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Gülsek mi,ağlasak mı bilmiyorum..Öyle vahim bir durum.Öyle bir ilçe teşkilat düşünün ki il başkanlığının adresini bilmiyor,üstelikte başka partinin binasına gidiliyor?..Ya bilmiyor olabilirsiniz,bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıp!demiş atalarımız.Cep rehberinizi açıp bir il yöneticisi arayıp adres isteme zahmetinde bile mi bulunamıyorsunuz..!
Alt 05-30-2009, 11:59   #4
Kullanıcı Adı
Terennüm
bu nasıl bir olay sedat bey buraklara gelip bizim ilimizin sorunlarını dinleyeceğine gitsin kendi ilinin ilçesinde sorunlara baksın(tam bir tirajedi)
Alt 05-30-2009, 12:01   #5
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Adem Bey,sedat Yalçın 3.olağan kongrede seçilemedi.O yüzden telkinleriniz havada kaldı
Alt 05-30-2009, 12:03   #6
Kullanıcı Adı
Terennüm
sedat kızılcıklıdan bahsetmiştim milletvekili..
Alt 05-30-2009, 12:06   #7
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
O zaman suç sizde,soyadını yazmadığınız için ben eski il başkanı olarak algıladım
Alt 05-30-2009, 12:10   #8
Kullanıcı Adı
Terennüm
bursa il başkanının teşkilatın sorunlarını dinlemesi için bartına gönderilmesi ne kadar akıllı bir hareket olurki(teşkilatçı bir adamın bunu bilmesi lazım değilmi ishakbey sadece bölge milletvekilleri gidebilir
Alt 05-30-2009, 12:13   #9
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Örnekleri yok mudur adem hocam?Neden olmazsın.Öyle il başkanlarımız varki bazı vekillerimize taş çıkartmaktadırlar.
Alt 05-30-2009, 12:15   #10
Kullanıcı Adı
Terennüm
istisnalar ishak bey istisnalar peki menunmusunuz yeni başkanınızdan??

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
akp, başkan, bursa, erdoğan, il, ilçe, ishak, yılmaz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)