AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 04-08-2011, 17:25   #1
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Thumbs up Ak Parti Kurucular Kurulu Üyesi Başörtülü Fatma Ünsal Rest Çekti ..
AKP'nin başörtülü aday göstermeme kararının ardından AKP'nin kurucular kurulu üyesi Fatma Ünsal partiden ayrılıyor mu? AKP'nin kurulmasında öncülük eden başörtülü Fatma Ünsal AKP'den Ankara milletvekilliği için aday adayı olmuştu fakat AKP'nin başörtülü aday göstermeme kararı üzerine Fatma Ünsal ile Erdoğan arasında soğuk rüzgarlar esiyor.

ERDOĞAN'A RESTİ ÇEKTİ

Erdoğan’a başörtüsü çıkışıyla gündeme gelen AK Parti’nin Kurucular Kurulu Üyesi Fatma Ünsal, resti çekti...AKP’nin Kurucular Kurulu Üyesi Fatma Ünsal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, "Kadınların Meclis’e başörtüsü ile girme zamanının geldiğini" ve adım atılmaması halinde bağımsız hareket edeceğini söyledi. Fatma Ünsal daha önceki açıklamalarında başörtülü aday için şöyle konuşmuştu:

"Zaten yasaklayıcı bir madde yok. Büyük talihsizlik" Bir insan başını örtüyorsa, buna inanıyorsa neden meclis içinde açma gereği duysun ki? Kaldı ki meclis iç tüzüğünde de böyle yasaklayıcı bir madde yok. Sadece tayyör giyme şartı getirilmiş. Eğer arkadaşımız çarşaflı olsaydı "çarşafımı çıkartırım" diyebilirdi, bu anlaşılırdı. Ama böyle yasaklayıcı bir hüküm yokken bu şekilde konuşması talihsizliktir. Neden kendi inancımızı önemsiz görelim ki? Laik hukuk kuralları sokağa, yaşama göre kendisini değiştirmek zorundadır zaten.

AKP ANKARA'DAN ADAY ADAYI OLDU

AKP kurucular kurulu Fatma Ünsal Ankara'dan aday adayı olmuştu fakat AKP'den bugün yapılan açıklamada başörtülü aday gösterilmeyeceği açıklanırken Ünsal'ın siyasi tercihinin değişeceği Ankara kulislerinde sıkça konuşulur hale geldi. Ankara'dan alınan bilgiye göre Başbakan Erdoğan'ın bugün Fatma Ünsal ile görüştüğü fakat görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı bildirildi.

AKP KULİSLERİNİ HAREKETLENDİREN İDDİA

AKP'nin başörtülü aday göstermeyeceği kararının ardından AKP Genel Merkezinde hareketli dakikalar yaşandı. AKP'nin önde gelen isimlerinden Fatma Ünsal'ın da AKP'den milletvekillik hayali bir başka bahara kalırken AKP kulislerinde sıkça konuşulan konu ise Ünsal'ın partiden istifa edip bağımsız olarak aday olacağı yönünde oldu. Ünsal daha öncede yaptığı açıklamalarda eğer aday gösterilmezse bağımsız aday olacağını şöyle bildirmişti:

Başörtülü milletvekili için adım atmayacaksanız, bağımsız hareket ederim diyerek Erdoğan'a restini çekmişti.

ANKARA'DAN BAĞIMSIZ ADAY OLACAK İDDİASI

Ankara kulislerinde sıkça konuşulan konu ise Ünsal'ın Ankara'dan bağımsız aday olacağı yönünde oldu. AKP'nin başörtülü kurucular kurulu üyesi Ünsal Ankara'dan AKP'ye bir gol atmayı planlıyor

AJANS5.COM/ÖZEL

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-08-2011, 17:28   #2
Kullanıcı Adı
İntifada
hadi bakalım...
Alt 04-08-2011, 19:01   #3
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Bekliyoruz Tepkileri...
Ali Talip Özdemir'e kadar bunları isterim şahsen...
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2011, 20:55   #4
Kullanıcı Adı
Mavera
salt basörtüye neden bu kadar takili kalindiki.. ben bu konuda basbakanimizin verecegi her türlü karara saygiliyim..
buyursun bu hanimefendide bagimsiz aday olsunda görelim keramet kimde!
Mavera isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2011, 21:10   #5
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Salt başörtüsü meselesi değil burada bir hak gaspı sözkonusu abi. Bir oyalama söz konusu. Yok şu oldu bu oldu şu olmadı şartlar olgunlaşmadı hazır değiliz mutabakat şey olmadı zart olmadu zort olmadı eeee 9 yıl oldu. İnsanları kandırmaya hakkımız yok dürüst olalım dürüst ..
Diyelim ki biz sizin hakkınızı veremeyeceğiz bacım böylede bir derdimiz yok 9 senedir sizi oyaladık bundan sonra sizin bileceğin iş diyelim eğer bu gaspa göz yumacaksak .
Alt 04-08-2011, 21:15   #6
Kullanıcı Adı
İntifada
pardonda bazı arkadaşlarda çok rahat bi tutum var...
olmasın ne fark eder diyorlar...
soruyu tersten sorarsak olsun ne fark eder?
ülkedeki kadın profilinin çoğu başörtülü
vede meclise başörtüsüyle girmeyi yasak kılan bir şey yok
neden duracağız?
Alt 04-08-2011, 21:44   #7
Kullanıcı Adı
Mavera
acikcasi bu konuyu bir vatan, millet, sakarya meselesi olarak görmüyorum yani bana kalsa gösterilsin ama basbakanimizin verecegi her türlü karara saygiliyim..
yani basörtülü aday gösterilmezse vay efendim niye gösterilmedi demem!..
benim icin ehliyet önemlidir o acidan basörtülü olmasi yada olmamasi pekte mühim degil önemli olan ehil olmasidir..
tabiki donanimli, kendini gelistirmis ve alaninda uzman bir cok basörtülü bayan var ve toplumun büyük bir kismini temsil etme adina basörtülü bir adayin gösterilmesine sahsim adina olumlu bakiyorum..
ama olayi büyütmekde istemiyorum cünkü önemli olan basörtü sorunun cözülmesidir ve bu sorunun cözülmesi icin illaki bir basörtülünün mecliste olmasi gerekmiyor..
adaylar konusunda basbakanimizin takdirine sonuna kadar saygiliyim ve aday gösterirken ince eleyip, sik dokudugunu düsünüyorum hep beraber pazartesi görecegiz kimlerin aday oldugunu..
Alt 04-09-2011, 00:28   #8
Kullanıcı Adı
unnamed
yol orda buyursun gitsin...
taktilar basortusune...
istemiyoruz ortaligin karismasini...
tam kalkinma yolunda emin adimlarla ilerlerken her seferinde basortusunu gozumuze sokmaya calisan zihniyetten biktik...
Alt 04-09-2011, 00:33   #9
Kullanıcı Adı
İntifada
uzaya füze yolladında başörtüsünemi takıldı mübarek...
ne alakası var...
dünyanın en kalkınmış ülkelerinde başörtüsü bizden serbest...
işte bizim ülkemizde meclisten protesto ile atılan merve kavakçı nerelere geldi...
Alt 04-09-2011, 00:41   #10
Kullanıcı Adı
Mavera
sunun adini koyalim basörtüsünü bir gövde gösterisi icin mi mecliste tasimaliyiz yoksa ehil kisiler oldugu icin mi..
bu konuyu bir olmazsa, olmaza getirmenin anlami nedir bilemiyorum ama basörtülü bir vekil olursa toplumun önemli bir kesiminin temsili adina güzel olur ama olmazsada bunu bir maglubiyet olarak asla görmem..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)