AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 07-27-2010, 10:58   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Standart AK PARTİ'yi değil, reformu destekliyorum; ben de 'evet' diyeceğim

12 Eylül'de referanduma sunulacak anayasa değişikliğine sanat dünyasından destek gelmeye devam ediyor.

Sezen Aksu'dan sonra ünlü rock sanatçısı Teoman da "Evet" dedi. Zaman'a konuşan Teoman, anayasa paketinin eksik yanları olsa da yapılan çalışmanın demokrasi adına ileri bir hamle olduğunu ve referandumda 'evet' diyeceğini açıkladı. Teoman, "Kararımı AKP'yi değil, anayasa değişikliğinin Türkiye'ye iyi geleceğini düşünerek verdim." diyor. Bunu söylerken, kendi düşüncesindeki ideal anayasanın daha gerçekleşmediğini de vurguluyor. Fakat bunun, referandumda 'evet' demeye engel olmadığının altını çiziyor: "Bence şu anda yapılması gereken; eksiklik olsa da hâlihazırda elimizde olan bu paketi desteklemek."

Teoman, 12 Eylül'de yaşı büyütülerek idam edilen sol görüşlü genç Erdal Eren'in akrabası. Bu nedenle, söyleyeceklerinin ayrı bir anlamı da var. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın idamlardan bahsederken ağlamasından etkilenmiş. "Gözyaşlarına inanıyorum." diyor. O mektuplarla kendisinin de gözlerinin sulandığını anlatıyor. Sanatçı, "Erdal Eren, tabii ki 12 Eylül cuntası vahşetinin simge ismi. Ama o dönemin mağdurları yüz binlerce kişi, hatta artçı dalgalarıyla bütün Türkiye." hatırlatmasını yapıyor. Bu süreçte kendisini rahatsız eden tek şeyin, tartışmanın sadece 12 Eylül üzerinden yürümesi olduğunu söylüyor. Pakette daha birçok demokratik hakkın olduğuna dikkat çeken Teoman, referandumu mektuplardaki gerçek gözyaşlarının ve samimiyetin yanında 12 Eylül darbesi üzerinden 'siyasi bir zekâyla' savunmanın biraz içini burktuğunu ifade ediyor.

Teoman, geçtiğimiz aylarda Kenan Evren hakkındaki eleştirileri ile gündeme gelmişti. 12 Eylül'ü görmüş, yaşamış insanların Kenan Evren'i her gördüğünde daha ağır sözler söylemesi gerektiğini savunmuş, "Ben o dönemde çocuktum, yine de komedinin farkındaydım." demişti. Evren'in adının bazı cadde ve okullardan kaldırılmasını da, "Çok güzel hareket" olarak değerlendirmişti.

ZAMAN

Konu Ak_Kelebek tarafından (07-27-2010 Saat 11:29 ) değiştirilmiştir..
Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 07-27-2010, 11:28   #2
Kullanıcı Adı
Ak_Kelebek

Bugün sabah evden çıkarken kapının üstünde ki gazetemize şöyle bir göz gezdirdim ve bu başlığı görmüştüm bende.Hayretler içinde kaldım zaman'da teomanı gördüğüme.Ve referanduma 'evet' diyor. Bilinçli ve Türkiye hakkında ileriyi düşünen bir birey olan herkesin vermesi gereken bir cevapdır bu zaten. Tebrik ederim kendisini.
Ak_Kelebek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-27-2010, 12:30   #3
Kullanıcı Adı
Hakan Özkan
Evet haklısınız Ak kelebek tebrikler gercekten.
Hakan Özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-27-2010, 16:19   #4
Kullanıcı Adı
rizzelli
Sezen Aksu'dan sonra Teoman'da açıkça evet oylarını belirtti.Helal olsun.
rizzelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-28-2010, 04:52   #5
Kullanıcı Adı
Cihannur
Sevdamız Millet Kararımız Evet.
Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-28-2010, 13:38   #6
Kullanıcı Adı
redyellow
bende teoman gibi düşünüoyrum, hiç sevmiyorum bu adamı ama bu konuda katılıyorum. Akpye hayır, referanduma evet.
redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-28-2010, 14:39   #7
Kullanıcı Adı
unnamed
sap'a hayır....
Ak Parti'ye evet...
abi kusura bakma, ama çoğu kez ikaz etmemize rağmen yine aynı davranışlar sergileniyor...

Alt 07-28-2010, 17:41   #8
Kullanıcı Adı
redyellow
tamam bundan sonra sen hep sap de ben de akp deyim.

taktınız buna ya...

demiyorum işte ak parti demiyecğim!

diyeceksem de demiycem, dayatma ile asla kimseye bi şey dedirtemezsiniz!

akp diyeceğim!

(ya uzun süredir demiyordum dikkat edildiyse, madem istemiyorssunuz demeyim dedim, bi tane yazınca hemen tutup SAP yazmanın anlamı var mı? ne oluyor yazınca başın göge mi erdi? çoçuk gibisiniz ya )
Alt 07-28-2010, 17:49   #9
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Bu görüşte çok insan var,başbakanımzın dile getirdiği sol görüşlü idam edilen kişinin arkadaşları da ak partiye hayır ama referanduma evet diyenlerden.Bu doğal bir şey,sonuçta pari seçimi yapılmıyor burada.Bu görşten insanları da sayarsak bu referandumda rekor kırılacağından eminim inşaAllah.
Alt 07-28-2010, 17:52   #10
Kullanıcı Adı
redyellow
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu görüşte çok insan var,başbakanımzın dile getirdiği sol görüşlü idam edilen kişinin arkadaşları da ak partiye hayır ama referanduma evet diyenlerden.Bu doğal bir şey,sonuçta pari seçimi yapılmıyor burada.Bu görşten insanları da sayarsak bu referandumda rekor kırılacağından eminim inşaAllah.
Yüzde olarak ne bekliyorsunuz?

Aslında böyle bir başlık mı açsak ne...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)