AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 08-18-2010, 16:29   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Aleviler'den CHP Militanlarına Tepki
Aleviler'den CHP militanlarına tepki

Hacı Bektaş'taki töreni "Hayır" şovuna çeviren ve bakanları protesto eden CHP militanlarına Aleviler'den de tepki geldi.

Hacı Bektaş-ı Veli'yi anma etkinliklerinde Devlet Bakanı Faruk Çelik kürsüye çıktığı sırada bir grubun protestosuyla karşılaşması Alevileri rahatsız etti. Samed Dede Külliyesi Yaptırma Yaşatma ve Cemevi Derneği Genel Başkanı Veli Güler, olayların kendini bilmez bazı kişiler tarafından provoke edildiğini söyledi. Güler, yaptığı açıklamada, anma törenlerinde yaşananların Hacı Bektaş-ı Veli'nin "incinsen de incitme" ve "yetmiş iki millete bir nazarla bakan" felsefesine yakışmadığını kaydetti.

"Türk Halkı iyi bilsin ki, bunu Aleviler yapmadı." diyen Veli Güler, yaşananların Alevilere yakışmadığını anlattı. Alevilerin Pir Hacı Bektaş-ı Veli'yi önder kabul ettiğine, onun ilkelerini kendilerine rehber edindiğine dikkat çeken Güler, "Ne yazık ki amaç ve gayeleri toplumu karşı karşıya getirmek olanlar, Pir Hacı Bektaş-ı Veli'yi politikaya alet ederek törenlere gölge düşürdüler. Siyasi arenaya çevirdiler." dedi.

Törenlerde yaşananların kabul edilemez olduğunu anlatan Güler, şunları söyledi: "Aleviler misafirleri kim olursa olsun 'meyman' derler. Meyman da Hazreti Ali'dir. Böyle bir felsefeye sahip halkın, böyle bir çirkinlik yapması mümkün değildir."

BAKANI PROTESTO EDENLER SEZER'İ ALKIŞLAMIŞTI

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde 16 Ağustos 2010 günü yapılan geleneksel Hacı Bektaş Veli'yi anma etkinliklerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bakanı Faruk Çelik ve CHP Genel Sekreteri Öncer Sav katılmıştı. Törende Bakan Çelik'in kürsüye çıktığı sırada bir grup tepki göstermişti. Aynı grup, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün mesajı okunduğunda da tepki gösterirken, Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer'in mesajlarını alkışlamıştı.

Haber Vaktim 18.08.2010

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 08-18-2010, 17:14   #2
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Hepiniz aynısınız olm...
İş işten geçtikten sonra feryad etsen nolur...

işiniz gücünüz kumpas komplo ne lanet bir milletsiniz anlamadım ki...
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-18-2010, 20:44   #3
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Ben şunu anlamıyorum,bualeviler laikçi eğil mi ? Evet.
Madem laikçiler neden inançlarını siyasete alet ediyorlar ?
Neden tv ye çıkıp 'hayır oyu kullancaz' diyorlar ?
Siyasetin resmen mazemesi konumundalar kendileri.

Bir taraftar 'hayır' dicez derken öteki taraftan din dersinin kaldırılmasını ifade etmekten çekinmiyorlar.

'Din' dersinden benim bildiğim dinsizler rahatsız olur.Yoksa dinsiz mi bunlar ?
Sadece din dersi değil elbet bu,ayrıca ahlak dersidir,yoksa bunlar 'ahlaksız' mı ?
Din dersinin ve diyanetin kalırılmasının gerekçesi olarak laikliği öne sürerken,aleviliği neden siyasete alet ederler ? Çakma laikçi mi bunlar ? Çakma alevi mi ? Alevicilik oynayan sünepeler mi ?

Konu Hüdaverdi tarafından (08-18-2010 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir..
Alt 08-18-2010, 20:55   #4
Kullanıcı Adı
Seyyah
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir taraftar 'hayır' dicez derken öteki taraftan din dersinni kaldırılmasını ifade etmekten çekinmiyorlar.

Sadece din dersi değil elbet bu,ayrıca ahlak dersidir,yoksa bunlar 'ahlaksız' mı ?
Din dersinin ve diyanetin kalırılmasının gerekçesi oalrak laikliği öne sürerken,aleviliği neden siyasete alet ederler ? Çakma laikçi mi bunlar ? Çakma alevi mi ? Alevicilik oynayan sünepeler mi ?

Seyyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-18-2010, 20:57   #5
Kullanıcı Adı
Hakan Özkan

Nedenmi Cuhriyetin kazanımları sünni akımın önünde en b üyük engel. Laikliği sunni anlayışın önünde tuttukları için yıkım istemiyorlar. Sevmeselerde sıkı fıkı oluyorlr baskıcı cevre ile.

Din dersinin ve diyanetin kalırılmasının gerekçesi oalrak laikliği öne sürerken,aleviliği neden siyasete alet ederler ? Çakma laikçi mi bunlar ? Çakma alevi mi ? Alevicilik oynayan sünepeler mi ?

Samimi alevimi kaldı piyasada bir çoğu sosyalist akımın içinde , kimiside chpnin arka bahçesi konumunda , dine karşı büyük alerjileri var biz dindarız derler ama taa yezidden kalma kin ile sünnilere karşı büyük düşmanlkları var hepsi değil ama bir çoğu böyle. Laik sistemide sadece dindarın haklarının genişlemesini engellemek için kullanırlar.
Hakan Özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-18-2010, 21:15   #6
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Aslında cem evine gidip gözlemlemek istiyorum bunları.
Bir keresinde hiç unutmam daha 4. sınıfa gidiyorum,Ordu ya alevilerin yaşadığı bir köye gitmiştik ailemle,komşumuzun köyü.Yaylaya çıktık,eve almadılar sunni olduğumuz için.
Ama içeride hristiyanları en öne oturtup önlerinde şu danslarını yapıyorlardı.

Bilmem hala almamazlık yapıyorlar mı ? Gözlemlemeyi çok istiyorum.
Alt 08-18-2010, 21:19   #7
Kullanıcı Adı
Hakan Özkan
Alıntı:
Aslında cem evine gidip gözlemlemek istiyorum bunları.
Bir keresinde hiç unutmam daha 4. sınıfa gidiyorum,Ordu ya alevilerin yaşadığı bir köye gitmiştik ailemle,komşumuzun köyü.Yaylaya çıktık,eve almadılar sunni olduğumuz için.
Ama içeride hristiyanları en öne oturtup önlerinde şu danslarını yapıyorlardı.

Bilmem hala almamazlık yapıyorlar mı ? Gözlemlemeyi çok istiyorum.
Karar verirsen bir ekip oluşturup gidelim girişte anlamasınlar ama. Emin ol sokmazlar içeri. Sünnilere karşı üstün tozda tepkileri var gizlerler ama mekanlarında dışa vururlar. İçerlerine böçek sokalım en iyisi.
Alt 08-18-2010, 21:54   #8
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Alıntı:
Hakan Özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Karar verirsen bir ekip oluşturup gidelim girişte anlamasınlar ama. Emin ol sokmazlar içeri. Sünnilere karşı üstün tozda tepkileri var gizlerler ama mekanlarında dışa vururlar. İçerlerine böçek sokalım en iyisi.
Girmesine girerizde asıl içerisi sorun,ibadetleri nasıl bilmiyoruz yapmaya kalksak günaha gireriz ki asla yapmayız,yapamazsak anlarlar linç ederler
Ama konulup girmek daha iyi diye düşünüyorum sonuçta gece kondu gibi evidr :p
Belli başlı kişiler irip çıkar.

Tek korkum mum söndü olayının gerçekleşmesi
Alt 08-18-2010, 22:00   #9
Kullanıcı Adı
Hakan Özkan
Alıntı:
Girmesine girerizde asıl içerisi sorun,ibadetleri nasıl bilmiyoruz yapmaya kalksak günaha gireriz ki asla yapmayız,yapamazsak anlarlar linç ederler
Ama konulup girmek daha iyi diye düşünüyorum sonuçta gece kondu gibi evidr :p
Belli başlı kişiler irip çıkar.

Tek korkum mum söndü olayının gerçekleşmesi
Bir kaç alevi arkadaşımız var onlarda toplu halde ders alalım. Onları anlamak korkularını yenmek için bu korku tüneline girmemiz lazım. Mum söndü olayı hürafe bunu ısrar ile sordum hem M Fethullah Gülen hocamızın bu konu hakkında bir yazısını okudum böyle bir şey yok . nerden türemiş ise bu alevilere yaftalanmış .
Alt 08-18-2010, 22:23   #10
Kullanıcı Adı
BeDeVİ
Dersimi bombalayanların peşinden giderler. Sürgüne gönderenlerin peşinden giderler. 20 yıldan fazla bu ülkeyi destekledikleri o Cehape zihniyeti yönetti hemde tek başına. Onlar için ne yapmış ki hala daha Cehape der dururlar.
Haklarımız verilmiyor derler dururlardı. Demokratikleşme adımları atılır, Tayyip Erdoğan yapıyor diye karşı çıkarlar, Maraş ın Sivas ın arkasındakileri hapse gönderirsin Silivri dekilere destek olurlar, Gözleri var ama görmüyorlar. Bakar körler.
Cehape gibi bir parti bu ülkede ayakta kalabiliyorsa onların sayesinde.
(İçlerinde belki demokrat olanları vardır. Bu güne kadar karşıma çıkmadı)
BeDeVİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)