AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 08-22-2011, 01:30   #1
Kullanıcı Adı
Ebuzer
Standart "Bana AK Parti'nin Adamı Diyorlar"
Yurt dışında 31 yıl kaldıktan sonra "ortam değişti'" diyerek Türkiye'ye dönen Kürt aydın ve şair Kemal Burkay, Diyarbakır'daki temaslarını sürdürüyor.

Diyarbakır'daki dostlarına iftar veren Burkay, burada yaptığı konuşmada, bazı çevrelerin Türkiye'ye dönüşünden ve bakanların kendisiyle görüşmesinden rahatsız olduklarını söyledi.

Burkay, "Türkiye'ye geldiğimde Sayın Egemen Bağış ile Ertuğrul Günay ile görüşmemiz oldu. Bunun üzerine beni 'AK Parti'nin adamıdır' diye suçlayanlar oldu. Ben 50 yıldır aynı görüşleri savunuyorum. AK Parti ve devlet adamlarıyla yaptığımız medeni diyaloglardan rahatsız oluyorlar." diye konuştu.

Diyarbakır Kervansaray Oteli'nde verilen iftara; Burkay'ın Diyarbakır Cezaevi'nde birlikte kaldığı arkadaşları, köylüleri, HAKPAR yöneticileri, Diyarbakır'daki STK temsilcileri ile çok sayıda seveni katıldı.

İftardan sonra konuşma yapan Burkay, Türkiye'ye geldiğinden beri büyük ilgiyle karşılandığını belirterek, bu kadar ilgiyi beklemediğini dile getirdi.

Kendisine sadece Kürtlerin değil Türklerin, akademisyen, gazeteci ve yazarların ilgi gösterdiğini ve gelişini olumlu karşıladığını belirten Burkay, diğer yandan bazı kişilerin bundan rahatsız olduğunu kaydetti. Burkay, "Devlet adamlarıyla görüşmelerimiz oldu. Birlikte açıklamalarımız oldu. Böyle uygar diyaloglar olmadan zaten sorunları çözemeyiz. Kin nefretle ne konuşulabilir." diye sordu.

"SORUNUN ÇÖZÜMÜNDE BENİM ETKİM KİTLENİN DESTEĞİNE BAĞLI"

Hayalci olmadığını Türk ve Kürtler arasında sorunun çözümü konusunda büyük bir eğilim olduğunu dile getiren Burkay, şunları söyledi:

"Bazı çevreler savaşı sürdürüyor olsalar bile her iki halk çözüm ve barış istiyor. Bana gösterilen ilgi benim barışçı bir politika savunmamdan kaynaklanıyor. Her iki halk sorunun barışçıl yoldan çözümüne değer biçiyor. Elimde sihirli değnek yok ama barış için çaba göstereceğim. Benim etkim kitleden alacağım desteğe bağlıdır. İşin sonuna yaklaşıyoruz çünkü şiddetle silahla kimse bir yere varamamıştır."

CİHAN

Ebuzer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 08-22-2011, 01:30   #2
Kullanıcı Adı
Ebuzer
Ebuzer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-22-2011, 15:44   #3
Kullanıcı Adı
ALmi´
O bazı çevrelere göre her kürdün bdp/pkk'lı olması gerekiyor. Öyle olmadığını görünce de o kürt ya hain ilan ediliyor ya da AK Parti'li. Onlara göre AK Parti'li olmak zaten hain olmak demek aynı zamanda. Her neyse onların düşüncesi kimsenin umrunda değil.

Ben Kemal Burkay'dan umutluyum. İnşaAllah bizi hayal kırıklığına uğratıp, saf değiştirmez günün birinde.
ALmi´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-22-2011, 15:54   #4
Kullanıcı Adı
Chronicle
Çok büyüttüler bu adamı altı üstü bir yazar .

Chronicle isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-22-2011, 16:07   #5
Kullanıcı Adı
ALmi´
Alıntı:
Chronicle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok büyüttüler bu adamı altı üstü bir yazar .

Zamanında pkk'nın yanında yer alıp, bugün onlara ateş püskürtenler var. Misal Şivan Perver.O da Pkk'nın yanındaydı ama bugün tam tersi pkk'nın bir numaralı düşmanı oldu.
Bu resmi buraya taşıyarak amacınızın ne olduğunu anlayamadım ya da anlamamak için zorluyorum kendimi.
Alt 08-22-2011, 16:16   #6
Kullanıcı Adı
Chronicle
Alıntı:
ALmi´ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Zamanında pkk'nın yanında yer alıp, bugün onlara ateş püskürtenler var. Misal Şivan Perver.O da Pkk'nın yanındaydı ama bugün tam tersi pkk'nın bir numaralı düşmanı oldu.
Bu resmi buraya taşıyarak amacınızın ne olduğunu anlayamadım ya da anlamamak için zorluyorum kendimi.
Hiçbir amacım yok,sadece hükümet neden bu kadar ilgi gösteriyor anlamış değilim.Alt tarafı bir yazar,sözde aydın !
Gerektiğinden fazla değer verirsen gelir tepene ...
Alt 08-22-2011, 16:20   #7
Kullanıcı Adı
ALmi´
Kürt sorunu nasıl çözülür ya da nasıl en aza indirilir bunun hakkında bir fikriniz yok sanıyorum. Çünkü olsa idi siz bugün ''devlet niçin bu adama ilgi gösteriyor,alt tarafı bir yazar'' demezdiniz. Yaşanan olaylara yüzeysel değil, derinlemesine bakmanızı, tefekkür ede ede bir şeyleri yorumlamanızı öneriyorum size.
Alt 08-22-2011, 16:23   #8
Kullanıcı Adı
Chronicle
Alıntı:
Kürt sorunu nasıl çözülür ya da nasıl en aza indirilir bunun hakkında bir fikriniz yok sanıyorum. Çünkü olsa idi siz bugün ''devlet niçin bu adama ilgi gösteriyor,alt tarafı bir yazar'' demezdiniz. Yaşanan olaylara yüzeysel değil, derinlemesine bakmanızı, tefekkür ede ede bir şeyleri yorumlamanızı öneriyorum size.

Önerilerinizi değerlendireceğim ,teşekkür ederim.
Bugün kürt sorunu diye diye gelinen durum ortada.
İnşallah dediğiniz gibi olurda ben yanılırım .
Alt 08-22-2011, 16:23   #9
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
ite köpeğe değer vereceğine böyle insanlara değer versinler ...
Alt 08-22-2011, 16:28   #10
Kullanıcı Adı
ALmi´
Alıntı:
Kürt sorunu (pkk sorunu) nasıl çözülür ya da nasıl en aza indirilir bunun hakkında bir fikriniz yok sanıyorum. Çünkü olsa idi siz bugün ''devlet niçin bu adama ilgi gösteriyor,alt tarafı bir yazar'' demezdiniz. Yaşanan olaylara yüzeysel değil, derinlemesine bakmanızı, tefekkür ede ede bir şeyleri yorumlamanızı öneriyorum size.

Yalnız şurda bir yanlışlık yaptım sanırım. Ben kürt sorununun kalmadığına, pkk sorununun kaldığına inanıyorum. Dolayısıyla o cümledeki kürt sözcüğü yerine pkk dememiz daha doğru. Çünkü bir zamanlar kürt sorunu vardı şimdi onun yerini tek bir sorun kaldı. O da Pkk sorunudur.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)