AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 09-10-2010, 00:50   #1
Kullanıcı Adı
BeDeVİ
Standart Başbakan ATV ye konuk oldu.
Erdoğan TÜSİAD'a böyle sitem etti!

İstanbul sermayesini eleştiren Başbakan Erdoğan'dan TÜSİAD'a sitem sözleri: Bizimle ticarette anlaştılar ama...

İNTERNETHABER.COM - TÜSİAD'ın 12 Eylül'deki referandumda kullanacağı oyu açıklamamasını sitem eden Başbakan Erdoğan'dan çarpıcı sözler: Bizimle ticarette anlaştılar siyasette anlaşamadılar...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, atv'de Erdoğan Aktaş'ın hazırlayıp sunduğu canlı yayın programına katıldı. Sabah Gazetesi yazarlarından Mehmet Barlas, Süleyman Yaşar ve Hasan Bülent Kahraman'ın katıldığı programda TÜSİAD ile hükümet ilişkileri masaya yatırıldı.

Ekonomist ve yazar Süleyman Yaşar'ın "Anadolu sermayesi sizi destekliyor. İstanbul sermayesi neden soğuk davranıyor?" şeklindeki sorusuna Erdoğan'ın yanıtı ilginç oldu:

İstanbul sermayesi bizimle para kazanmakta anlaştı ama siyasette anlaşamadı. Anayasa çerçevesinde 'Bize ne tavsiye edersiniz?' dedik. 2001'de sahip çıktıkları metne bizim şu anda attığımız adımlara sahip çıkmadı. İstanbul sermayesi kendisini Anadolu sermayesinden kopuk gördü. Anadolu sermayesine karşı eçkinci davrandılar. İsteseler de istemeseler de Türkiye'de sermaye ciddi manada el değiştirmeye başladı. Bu bizim için güven kaynağı. Türkiye'nin dört bir yanında yatırımlar ve ihracaatlar nedeniyle bir sıçrama gösteriyor. Konya, Kayseri, Aksaray'da dünyaca önemli markaların parçaları üretilir hale geldi. Bu da belki onları rahatsız ediyor, bilemem. Ama biz isteriz ki sermayeyi yayalım.

Erdoğan, Hasan Bülent Kahraman'ın "Sizi nasıl bir sonuç rahatlatır?" şöyle yanıtladı:

REFERANDUMDAN HAYIR ÇIKARSA!

Ben burada oran üzerinde durmayacağım. Aslolan evetlerin kabul görmesi halinde yeni süreç başlayacaktır. Çok daha katılımcı bir anayasayı hazırlayacağız. Oran çok önemli değil. Buna bir güven oylaması olarak bakmıyorum. Partimin aldığı oy olarak bakmıyorum. Referandumda hayır çıkarsa da buna saygı duyarım... Ama hayır çıkarsa Türkiye'ye küresel sermayenin girişi ertelenir...

BÜTÜN TABULARI YIKACAĞIZ

Erdoğan Nazım Hikmet'in vatandaşlığının iade edilmesinden kalkışarak sorduğu bir soru üzerine şöyle konuştu:

Biz Nazım Hikmet'in kabrini taşıma kararını aldık. Vatandaşlığın iadesi noktasında süreç işledi. Aynı şey Ahmet Kaya konusunda da işleyecek. Biz inşallah daha güzel günleri de göreceğiz. Lider kadrolar bu konuda kararlı olursa toplum zaten o süreç içerisine girer.

Sümela Manastırı olayında bazı çevrelerden olumsuz yansımalar oldu. Biz 'buyursunlar senede bir kere gelip ayinlerini yapsınlar' dedik. Aynı şeyi Van Akdamar'daki klisesi için yapıyoruz. Çok daha güzel şeyler olacak. Tabuları yıkacağız. Ama bazı çevrelerin sabırlı olması lazım.

BeDeVİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 09-10-2010, 00:55   #2
Kullanıcı Adı
BeDeVİ
İzleyeniniz var mı arkadaşlar.
İki büyük süpriz vardı başbakanımızdan
Bir tanesi İstanbul ile ilgili bence çok büyük bir proje Taksim trafiğinin yeraltına indirilmesi. İstanbul için çok önemli,
Diğeri ise 29 Ekim 1998 de ki Başbakanımızın görüntüleri, alan yine kalabalık Başbakanımız nasıl bir cumhuriyet istiyoruz ile ilgili konuşma yapıyor. Ahmet Kaya sahnede tamda geleceği görürcesine bir konuşma yapıyor. Alanda Ülkücü gençler (Kurtçuk işareti yapanlar demek daha doğru ama) Ahmet Kaya ya eşlik ediyor ve sonunda Şafak Türküsü o video yu bulmak gerekli.
Alt 09-10-2010, 00:57   #3
Kullanıcı Adı
nrsbh
ben tam sonunu yakaladım neler konuşuldu hiç bir fikrim yok...
nrsbh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-10-2010, 00:58   #4
Kullanıcı Adı
BeDeVİ
Alıntı:
nrsbh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben tam sonunu yakaladım neler konuşuldu hiç bir fikrim yok...
Bende son 1 saati izleyebildim. Farklı bir şey yoktu son bölümlerde işsizlik AKM durumu sanat U2 bunlar ama benim için en önemlisi sonunda yetiştiğim o görüntüler.
Alt 09-10-2010, 01:01   #5
Kullanıcı Adı
Mavera
muhtesem bir programdi.. basbakanla beraber benimde gözlerim doldu.. hele o ahmet kayali görüntüler beni bitirdi..
basbakanimizi hapishaneye ugurlamaya binlerce insan geliyor ve ahmet kayada orada bulunarak cok anlamli bir konusma yapiyor..
kim ne derse desin ahmet kaya bana göre cok yürekli bir adamdi bunu bir kez daha anladim hele o basbakanimiza söyledigi "yürekli insanlara selamlar olsun" sözü beni bitirdi..
bu arada basbakanimizin kaya dan, ahmet diye bahsetmesi gecmise dayanan bir samimiyetleri oldugunu gösteriyor..
bu arada ahmet kaya konser verirken kimileri zafer isareti yapiyor, kimileri ülkücü anlayacaginiz herkes orada ibb baskani erdogani pinarhisara yolluyordu..
Mavera isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-10-2010, 01:06   #6
Kullanıcı Adı
nrsbh
çok duygusal bitmiş iyiki kaçırmışım...
Alt 09-10-2010, 01:08   #7
Kullanıcı Adı
BeDeVİ
Alıntı:
çok duygusal bitmiş iyiki kaçırmışım...
Alt 09-10-2010, 01:11   #8
Kullanıcı Adı
nrsbh
Alıntı:
BeDeVİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
gülmeyin başbakanın aglaması beni çok üzüyo... babam ağlıyormuş gibi hissediyorum
Alt 09-10-2010, 01:19   #9
Kullanıcı Adı
BeDeVİ
Alıntı:
gülmeyin başbakanın aglaması beni çok üzüyo... babam ağlıyormuş gibi hissediyorum
Buyrun sizler için ekliyorum :D Bu ensonhaber sitesini seviyorum. Anında eklemişler. İzleyin arkadaşlar çok güzel görüntüler.

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/...smasi-ugurlama
Alt 09-10-2010, 01:32   #10
Kullanıcı Adı
minegül
Alıntı:
BeDeVİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Buyrun sizler için ekliyorum :D Bu ensonhaber sitesini seviyorum. Anında eklemişler. İzleyin arkadaşlar çok güzel görüntüler.

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/...smasi-ugurlama
Hay siz cok yasayin Tesekkürler.
minegül isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)