AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 08-06-2012, 04:35   #1
Kullanıcı Adı
Hür Beyan
Exclamation Başbakan Erdoğan: Başbuğ tutuklu yargılanmamalı

Erdoğan, ''Genelkurmay Başkanı örgüt elemanı değil. Suçlama insaf dışı. Tutuklu yargılanmasını doğru bulmuyorum'' dedi.

Erdoğan, ATV ve A Haber'de ortak yayımlanan 'Gündem Özel' isimli programda Star Gazetesi yazarları Elif Çakır ve Yusuf Ziya Cömert ile Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak ve Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir'in sorularını cevapladı.

TUTUKLU YARGILANMASINDAN YANAYIM
Ergenekon davasında tutuklu bulunan İlker Başbuğ ile ilgili yapılan benzetmeleri doğru bulmadığını söyleyen Erdoğan, "TSK'da, Genelkurmay Başkanlığı görevine gelmiş biri için bu yakıştırmaları doğru bulmuyorum. Tutuklu yargılanmasını dahi doğru bulmuyorum. Tutuksuz yargılanmasından yana olduğumu başından beri söyledim" diye konuştu.

Erdoğan şöyle devam etti: "Şu anda içeride olan insanların hepsi haklı olarak içeridedir diyemeyiz. Kim bilir burada düşünce noktasından, hatta adi suçlardan bile bir çok insan içeriye atılabiliyor. Yanlış hükme mahkum olanlar da var. Beni niçin içeri attıklarını bilemiyorum. Çünkü devletin bütün kitaplarında, Milli Eğitim Bakanlığı'nın kitaplarında olan bir şiiri okuyan insan içeriye giriyor. Bunun hiçbir şeyle izahı yok. Geliyorlar ambalajlıyorlar, o ambalajla içeri koyuyorlar."

"TSK MENSUPLARI TUTUKSUZ YARGILANMALI"
Silahlı kuvvetler mensuplarının tutuksuz yargılanması gerektiğini kaydeden Erdoğan, "Ben kolay kolay bir silahlı kuvvetler mensubunun bu ülkeden kaçacağına ihtimal vermiyorum. Hatta hatta NATO'da yurt dışında görev yapan personellerimizden bu süreç içerisinde olanlar, çağrılmışlardır ve onlar ailelerini bırakmak suretiyle gelmişler, tutuklanmışlardır. Bu bir inceliktir. Bir hassasiyet vardır. Öyleyse tutuksuz yargılarsınız. Ama bu şekildeki bir yaklaşım hakikaten birçok sıkıntıya neden olmuştur. Üzülerek söylemek durumundayım" şeklinde konuştu.

Hür Beyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 08-06-2012, 17:38   #2
Kullanıcı Adı
Hür Beyan
atv'de başbakanımızı izlediniz mi bilmiyorum fakat başbakanımız yargıdan epey rahatsız sanırım. mit olayı olsun generallerin tutuklu yargılanması olsun başbuğ olayı olsun epey sitem etti ve kesinlikle yanlış bulduğunu belirtti. yargının düzgün çalışmadığını ve birilerinin aracı haline geldiği konusunu
''benim müsteşarıma bile neler neler yapmaya kalktılar'' ifadesinde görebiliriz sanırım.
öym'lerin kaldırılmasındaki haklılığı şimdi daha iyi anlıyoruzdur umarım.
Alt 08-06-2012, 17:53   #3
Kullanıcı Adı
Garibüzzaman
Alıntı:
Hür Beyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
atv'de başbakanımızı izlediniz mi bilmiyorum fakat başbakanımız yargıdan epey rahatsız sanırım. mit olayı olsun generallerin tutuklu yargılanması olsun başbuğ olayı olsun epey sitem etti ve kesinlikle yanlış bulduğunu belirtti. yargının düzgün çalışmadığını ve birilerinin aracı haline geldiği konusunu
''benim müsteşarıma bile neler neler yapmaya kalktılar'' ifadesinde görebiliriz sanırım.
öym'lerin kaldırılmasındaki haklılığı şimdi daha iyi anlıyoruzdur umarım.
Aklın iflası..

Konu Garibüzzaman tarafından (08-06-2012 Saat 18:11 ) değiştirilmiştir..
Garibüzzaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-06-2012, 18:19   #4
Kullanıcı Adı
Hür Beyan
Dün katıldığı canlı yayında "Başbuğ'un tutuksuz yargılanmasından yanayım" diyen Başbakan Erdoğan'a tutuklu bulunan Genelkurmay eski Başkanı Org. İlker Başbuğ'dan cevap geldi. Başbuğ Başbakan Erdoğan'ın kendisi hakkındaki sözleri için teşekkür etti.

SAMİMİ AÇIKLAMALARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle ilgili beyanlarına ilişkin, ''hakkımda yapmış oldukları samimi ve gerçekçi değerlendirmeleri için çok teşekkür ederim'' dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ
Ergenekon davasında tutuklu bulunan İlker Başbuğ ile ilgili yapılan benzetmeleri doğru bulmadığını söyleyen Erdoğan, "TSK'da, Genelkurmay Başkanlığı görevine gelmiş biri için bu yakıştırmaları doğru bulmuyorum. Tutuklu yargılanmasını dahi doğru bulmuyorum. Tutuksuz yargılanmasından yana olduğumu başından beri söyledim" diye konuştu.
Alt 08-06-2012, 18:43   #5
Kullanıcı Adı
manifesto
Bence Erdoğan MAHKEMELERE akıl vermeyi bırakmalı.
Başbuğ'un TUTUKLU yargılanması MAHKEMENİN kararı ve süren bir dava ile ilgili fikir beyan edip içeride ki Ergenekonculara moral göndermek yapılacak en son iş.
Borucu PAŞA görevi boyunca ülkesinin milletinin menfaati adına ne yapabilmiş?
CUNTA tertiplerine KAĞIT Parçası deyip tertipçileri korumaya çalışan Başbuğ değil mi?
manifesto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-06-2012, 23:54   #6
Kullanıcı Adı
ali1986
Alıntı:
Hür Beyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dün katıldığı canlı yayında "Başbuğ'un tutuksuz yargılanmasından yanayım" diyen Başbakan Erdoğan'a tutuklu bulunan Genelkurmay eski Başkanı Org. İlker Başbuğ'dan cevap geldi. Başbuğ Başbakan Erdoğan'ın kendisi hakkındaki sözleri için teşekkür etti.

SAMİMİ AÇIKLAMALARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle ilgili beyanlarına ilişkin, ''hakkımda yapmış oldukları samimi ve gerçekçi değerlendirmeleri için çok teşekkür ederim'' dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ
utanmaz herif seneyede milletvekilliğine aday olsun akp den mahpusluk zor gelmiş paşamıza belli haksız girdiği yerden yalaka olarak çıkacak yazık
ali1986 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-07-2012, 00:33   #7
Kullanıcı Adı
Hür Beyan
Başbakanımız kimseden oy beklemiyor sadece mesaj gönderiyor umarım alıcılar anlamışlardır.
Alt 08-07-2012, 00:35   #8
Kullanıcı Adı
Özgür Suriye
Başbakan, Fethullah'a ''akılllı ol yoksa aklını alırım'' diyor.
Özgür Suriye isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-14-2012, 08:28   #9
Kullanıcı Adı
Terennüm
Fethullah Gülene aklını alırım diyen adam bu gurbetlik bitsin vatanına dön diye çağrı yapmaz.Eğer dediğiniz gibiyse Başbakan Güleni ülkeye aklını almak için davet etmiş sayılır hangisi?
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-14-2012, 18:31   #10
Kullanıcı Adı
Hür Beyan
camiayı fethullah gülenin yönettiğine inanacak kadar iyimser değildir başbakan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)