AK Gençliğin Buluşma Noktası
Protesto Tüm protestolarımızı burada paylaşıyoruz. Küfür ve hakaret etmek yasaktır.

Stil
Seçenekler

Alt 10-21-2009, 20:18   #1
Kullanıcı Adı
sudaduran
Thumbs down Başörtülü öğrenci otobüsten indirildi!
Başörtülü öğrenci otobüsten indirilmiş!Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Çanakkale'ye düzenlenen geziye katılan bir kız öğrencinin, başörtülü olduğu gerekçesiyle gezi otobüsünden indirildiği öne sürüldü.

Alınan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen ''Cumhuriyet Eğitim Gezileri Projesi'' kapsamında Muğla'dan Çanakkale'ye Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gezi düzenlendi.

İddiaya göre, geziye katılan öğrencilerin bulunduğu otobüsün Çanakkale'ye hareketinden önce, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Öğrencilerin bulunduğu otobüsün hareketinden 15 dakika sonra ise Fethiye İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cemile Büşra Pirci, başörtülü olduğu gerekçesiyle Muğla kent merkezi çıkışında otobüsten indirildi ve Milli Eğitim Müdürlüğüne ait bir araçla Fethiye'ye gönderildi.

Pirci, AA muhabirine Çanakkale'ye gitmeyi çok istediğini anlatarak, ''Bu olay beni ve ailemi çok üzdü. Otobüsün hareketinden 15 dakika sonra kılık ve kıyafetlerimin yönetmeliğe aykırı olduğunu söylediler ve beni otobüsten indirdiler. Otobüsten indikten sonra bir araçla beni Fethiye'ye gönderdiler'' dedi.

-MUĞLA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ-

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyla ilgili AA'ya yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Bakanlığımız Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğünün Eylül-2009 tarihli emirlerinin 20. maddesine; geziye katılan öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı kılık kıyafet yönetmeliğinin okul forması hariç diğer hükümlerine uymaları gerekmektedir denilmektedir. Adı geçen öğrencinin geziye bahsedilen yönetmeliğe aykırı kıyafetle geldiği bakanlıkça görevlendirilen rehber tarafından tespit edilmiş ve kendisine yolculuk boyunca bu kıyafetle gidebileceği, ancak programın resmi bölümlerinde kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olunacağı hatırlatılmış. Bunun üzerine öğrenci geziye katılmak istemediğini belirterek araçtan inmiş. Araçtan inen öğrenci, ailesinin yanına bir araçla gönderilmiştir.

Geziye katılacak öğrencinin seçimi ve uyacağı kurallar bakanlık emri gereğince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yönetiminin sorumluluğunda olup, bu yönde öğrencinin bilgilendirilmediğinin tespiti halinde okul yöneticileri hakkında gerekli işlem yapılacaktır.''

AA

Konu Üç mevsim tarafından (10-22-2009 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir..
sudaduran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-22-2009, 00:55   #2
Kullanıcı Adı
redyellow
Allah belasını versin böyle zihniyetin. Milli eğitim bakanı uyumamalı, böyle zalimlere en ağır cezayı vermeli, yoksa bunlar zeytinyag gibi su üstüne çıkarlar ve hainliklerini devam ettirirler.
redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-22-2009, 11:16   #3
Kullanıcı Adı
MaU_95
Şimdi haber ve MEB müdürlüğünün açıklamaları arasında bariz bir niyet farkı var. Haber de direkt indirildiği söyleniyor ki bu kabul edilemez. MEB müdürlüğünün açıklamasında ise "programın resmi bölümlerinde kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olunacağı hatırlatılmış. Bunun üzerine öğrenci geziye katılmak istemediğini belirterek araçtan inmiş" deniyor. Bu ne yazık ki 21. yüzyıl Türkiye'sinin hep beraber yaptığı bir ayıp ama şuan için yapacak bir şey yok. Resmi olaylarda başörtüye izin vermiyorlar. Bu genel bir uygulama.
Ha uygulama yanlış, kanun hatalı. Bunu değiştirme çabası içine girenleri de siyasetten uzaklaştırmaya çalşan bazı güçler var.
Ancak bizler sağ duyumuzu kaybetmemeliyiz. MEB konuyla ilgili bir soruşturma açarak gerçeği ortaya çıkarıp eğer haberde anlatılan durum varsa sorumluları cezalandırır inşallah.
MaU_95 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-22-2009, 11:21   #4
Kullanıcı Adı
Asi_isyankar
Aptal zihniyetin son çırpınışlarıdır bunlar.
Başörtüsü serbes kalacaktır tez zamanda.
Ve üstelik tüm kamu alanlarında serbest kalacaktır inşallah..!
Asi_isyankar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-22-2009, 11:42   #5
Kullanıcı Adı
Ak_Kelebek
Çanakkale gezilerinde kılık kıyafet zorunluluğu olduğunu hiçbir zaman görmedim. Ama bu gezi Cumhuriyet gezisi olduğu için haliyle başı kapalı bir öğrenciyi yanlarında götürmeyi tabiki de istememişlerdir Çağdaş Cumhuriyetçiyiz diye geçinen kesim..!
Milli Eğitimin Bakanlığının bu konuda kesinlikle sessiz kalmamsı ve gereken ne ise yapması şarttır.
Ak_Kelebek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-22-2009, 21:36   #6
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Bu ve bunun benzeri konularda artık tek kelime yazasım gelmiyor sadece İĞRENİYORUM.....çünkü yazmaya klavyeler yetmez mantıksızlığını...
Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-22-2009, 23:47   #7
Kullanıcı Adı
Turgut Karadirek
Çanakkale geçilmez diye yıllardır bas bas bğırıyoruz.Aziz şehitlerimiz canlarıyla namuslarıyla savundu savunduda ne oldu.geçilmeyen toprakların şimdiki evlatlarına yaptıklarına bakın Allah aşkına.Şehitliğe orası burası açıklar en önde gider onlar türk genci modern cumhuriyeci olur ama dinini yaşayan birisi kapandımı kıyamet kopar.Ama inşallah bu zihniyetlerde bitecek Allahın izniyle
Turgut Karadirek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-23-2009, 01:53   #8
Kullanıcı Adı
redyellow
Çanakkale şehitlerinin bedduaları bu zalimlerin üzerine olsun.
redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-23-2009, 02:44   #9
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Diyecek laf kalmadı ki...
Ne dememizi bekliyorsunuz...

ALLAH mazlumlarla beraberdir...
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-23-2009, 08:38   #10
Kullanıcı Adı
elif zeynep
Allah ıslah etsin bu zihniyeti inşAllah. Başörtümün hakkını nasıl verecekler, ya Rabbi sen büyüksün. herşeyi ifade eden bir sükût ile, susuyorum yine !
elif zeynep isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
başörtüsü sorunu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)