AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 02-08-2012, 11:24   #1
Kullanıcı Adı
Terennüm
Exclamation "Biz sokaklarda aç, susuz kalırken yanımızda dindarlar yoktu. Allah vardı"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'çocuklar dindar değil de tinderci mi olsunlar?' tartışmasına tinerciler de katıldı. Cüneyt Özdemir'in hazırladığı 5N 1K'ya konuk olan tincerci genç Başbakan'ın sözlerini eleştirdi.
Gazeteciler.com'un derlediği habere göre, Başbakan'ın sözlerine alındıklarını ifade eden tinerci çocuk, "Biz sokaklarda aç, susuz kalırken yanımızda dindarlar yoktu. Allah vardı" dedi.
"Ben çok kırıldım, arkadaşlarım da çok kırıldı. Biz sokaklarda üşüyerek kalırken, soğuktan arkadaşlarımızı kaybederken, gidip esnaflardan ekmek isteyerek geçimini sağlarken, sokaklarda perişan olurken dindarları yanımızda göremedik. Biz dindarlar değiliz ama tinercileri kimse kötülemesin. Ben 10 yıl boyunca sokata yaşadım şimdi 19 yaşındaydım. 10 yıldır sokaklarda çocukların olduğu biliniyordu. Ama 10 yıldır neden kimse elimizden tutmadı, dindarları neden yanımızda göremedik?"

Kaynak : internethaber

Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 02-08-2012, 12:14   #2
Kullanıcı Adı
cartman
dindarlarımızda problem var onu vurgulamış =)
cartman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2012, 12:26   #3
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
ezberletebilmişler aferin
sizi oraya çıkartanlar utansın...
_Ednâ_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2012, 14:57   #4
Kullanıcı Adı
İntifada
Alıntı:
Biz sokaklarda aç, susuz kalırken yanımızda dindarlar yoktu. Allah vardı
Doğru söylüyor...
söylemediği şeylerde var...
ama söyledikleri çok doğru...
Alt 02-08-2012, 15:07   #5
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
Alıntı:
AKıncı 34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Doğru söylüyor...
söylemediği şeylerde var...
ama söyledikleri çok doğru...
kusura bakmayında bu kadarını akıl edebilecek aklı başında biri gidipte en yakın belediyenin kapısını çalsa çocuk esirgeme, yetiştirme (şimdi başka kurumlarda açıldı bunla ilgili) yurtlarına gayet yerleştirilirdi...
hangi dindar tinerci aklı başında olmayan birinin yanına gidip yardım etmeye cesaret edebilirki...
çıkıp bi programa ezberlettikleri birkaç sözle derdini izah edebiliyorsa, sığınacağı kurumlarada gayet anlatabilir...
tekrar diyorum o çocukları oraya çıkaran zihniyet utansın!
asıl bir tinerci olarak bugüne kadar yüzüne bakmayıp, siyasi menfaati için tutup kolundan o programa çıkaranlar utansın!
Alt 02-08-2012, 15:17   #6
Kullanıcı Adı
İntifada
cüneyt özdemir o tarz bir adam değil...
sırf birilerine muhalefet olsun,hükümeti zedelemek olsun diye bir tinerci çocuktan menfaat ummaz...
tüm doğan medya,ulusalcılar,kemalistler mavi marmara hakkında dezenformasyon yaparken cüneyt özdemir günlerce mavi marmarayı en fazla savunan ve en doğru haberleri veren programlardan birisini yapmıştı...

Yine başörtüsü sorunu çözülmeye başladığında tüm ulusalcı kemalistler eleştiri başlattığında cüneyt özdemir başörtüsü serbestliğini savundu,annesine şiir yazdı...

sokaklar tinerci dolu ve insanlar sadece yanlarından geçip gidiyor...
osmanlıda olsa bu sorun sırf tinerciler için bir vakıf açılırdı...
kim adam yerine koyuyor tinercileri daha bundan bi kaç öncesine kadar sığınsın dediğimiz devletin bir polisi durduk yere telsiziyle gözünü çıkardı çocuğun...
tinercilere sütten çıkmış ak kaşık demiyoruz,kaç insana zarar verdiler,kaç suça karıştılar Allah bilir...
ama insanda keyfinden tinerci olmuyor ki...
Alt 02-08-2012, 15:25   #7
Kullanıcı Adı
cartman
Cüneyt özdemire başbakanın kızmasını bende anlamayırorum su gercek ki artık duymak istemediklerımızı gormek ıstemedıklerımızı sucluyoruz.Cüneyt özdemırın izledigim kadarıyla cok mert bir haberci olduguna ınanıyorum.Cüneyt özdemir tinerciyi de baliyiciyide karalamak icin diye degilde gercekten bir söyleyecek sözü oldugunu gostmek istemıstır
cartman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2012, 15:31   #8
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
şahıs için yorum yapmadım zaten, kanal bunu istedikten sonra şahıs yapmak mecburiyetinde...
büyük haksızlık yapılıyor, bak bu çocuk eli ayağı düzgün bir işe girip çalışablir, çocuk esirgeme kurumlarında yetiştirilebilir, bu ülkeye kazandırılabilir.
bugün engelli vatandaşları bile ülkeye kazandırmak için nasıl kampanyalar, spor aktiviteleri, motivasyonlar düzenleniyor şahit olmuyormuyuz?
kız çocuklarının okutulması için kazandırılabilmesi için yapılan kampanyaları görmüyormuyuz?
hapishanelerde bile suç oranını azaltmak için, çıktığında bir meslek sahibi olabilmesi için, meslek edindirme kursları açıldığını görmüyormuyuz?
kimse çıkıpta tinerciler gözden çıkarılmış, bu ülke sahasının dışına itilmiş demesin.
ben programda bunları söyliyebilen bir çocuğun kendinide gayet kurtarabilecek cesaretinin olabileceğini düşünüyorum...
Alt 02-08-2012, 15:34   #9
Kullanıcı Adı
İntifada
programa abdulkadir balda katılmış emek ve adalet plaformundan...
ihsan hocanın ekibinden adil medyada yazıyor...
bu çocukta zaten ihsan hocanın platformuna evsizler için tutturduğu evlerden birinde kalan ve tineri bırakmış bir çocukmuş...
bunun gibi bir çok çocuk var ellerinden tutulunca kurtulan...

Alt 02-08-2012, 15:36   #10
Kullanıcı Adı
İntifada
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)