AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 01-02-2012, 19:17   #1
Kullanıcı Adı
Ammar
Standart BUDA OLDU ! Kızı Başörtülü Okula Gittiği Gerekçesi ile Anne Gözaltına Alındı.
`Hukuk Devleti`nde Çağdışı Uygulama

Gaziantep`te başörtülü olduğu gerekçesiyle zorunlu eğitim hakkı gasp edilen öğrencinin annesi şikâyet için gittiği karakolda savcılık talimatıyla gözaltına alındı.

GAZİANTEP - Eğitim öğretim yılının başladığı günden beri, başörtülü olduğu gerekçesiyle zorunlu eğitim hakkından mahrum bırakılan Şehit kamil İMBK İlköğretim okul öğrencisi Ayşe Çevik`in Annesi Güley Çevik, Şikayet için gittiği Güven Polis Merkezinde Savcılık talimatıyla gözaltına alındı.

Polis merkezinde gözaltında tutulan Anne Çevik`in ilerleyen saatlerde Gaziantep Adliye`sinde savcılığa çıkarılacağı öğrenildi. (Şefik Mert - İLKHA)

Ammar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-02-2012, 19:33   #2
Kullanıcı Adı
Garibüzzaman
Başörtülü olduğu için gözaltına alınmaz. Çocuğunu zorunlu eğitimden mahrum bıraktığı için anne gözaltına alınır. Mahkemede başörtüsü ısrarı üzerinde durmaz. Kurallara uygun bir şekilde çocuğunuzun eğitime devam etmesi gerekir diye hüküm verir.
Garibüzzaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-02-2012, 19:36   #3
Kullanıcı Adı
unnamed
Alıntı:
NeVaRiYe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Başörtülü olduğu için gözaltına alınmaz. Çocuğunu zorunlu eğitimden mahrum bıraktığı için anne gözaltına alınır. Mahkemede başörtüsü ısrarı üzerinde durmaz. Kurallara uygun bir şekilde çocuğunuzun eğitime devam etmesi gerekir diye hüküm verir.
Alt 01-02-2012, 19:36   #4
Kullanıcı Adı
Tarantula_
Bu hukuk devletinde israel alehine slogan attıkları için içeri alınan mübarekler var, hiç şaşırmadım, kafir bir hukuk..
Alt 01-02-2012, 20:00   #5
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Savcı gitsin köprü altındaki ağzında jilet taşıyan travestileri gözaltına alsın.
İnsanların namazını engellemek için sınav saatini ona göre ayarlayanlar var.Bunlar neden gözaltına alınmıyor ?
Alt 01-02-2012, 20:24   #6
Kullanıcı Adı
Garibüzzaman
Alıntı:
Tarantula_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu hukuk devletinde israel alehine slogan attıkları için içeri alınan mübarekler var, hiç şaşırmadım, kafir bir hukuk..
Slogan attıkları için mi gözaltına alınmışlar, yoksa israel aleyhinde slogan attıkları için mi gözaltına alınmışlar ?
Garibüzzaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-02-2012, 20:42   #7
Kullanıcı Adı
İntifada
hem suçlu hem güçlü tabirini bulan kişi kesinlikle devleti tanımlarken söylemiştir bu sözü...
Alt 01-02-2012, 21:20   #8
Kullanıcı Adı
onurcan
Şehitkamil İlçesinde bulunan İMKB İlköğretim Okulu'na giden Ayşe Çevik'in annesi Güllü Çevik, kendisinin bilgilendirilmesi konusunda ısrar edince olay yerine kolluk kuvvetleri çağırılmıştır. Okulda kız çocuğunun hakkını aramak isteyen anne Güllü Çevik polisler tarafından okul yönetiminin isteği üzerine gözaltına alınmıştır.

olay böyle olmuş....
onurcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-02-2012, 21:45   #9
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Oha çevik kuvvetmi gelmiş ?
Oldu olacak darbe yapsalarmış anasını satayım.
Alt 01-03-2012, 00:46   #10
Kullanıcı Adı
Ammar
Alıntı:
NeVaRiYe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
basbayağı başörtülü olduğu için gelipte burda hak hukuktan bahsederseniz na musait durumlara düşersiniz. bu konudaki kanunda yönetmeliklerde bellidir.

yasak hiç kimse okuma hakkından mahrum bırakılamaz diyor.
yönetmelikte ( 1982 de çıkan ve sadece başörtüsü için uygulanan, hala içinde siyah önlük giyilir yazan ) bellidir.

kız zaten bu yönetmeliği tanımadığını ve örtüsü ile okula gitmek istiyor ki çevik kuvvet onu okula bile sokmuyor yani kendi yasalarını helvadan putlar misali yiyorlar. kanun nerede kaldı yönetmelik nerede kaldı. kızı okula alıp tutanak tutup yasal işlemle yönetmelik devreye sokulması lazım. ama ne yapıyor bey efendiler defalarca Terörle mucadele ekipleri ile onları okuldan zorla çıkardılar. annesi de babası da kızım böyle okumak istiyor sonuna kadar yanındayım diyor. okula almayanlar onu engelleyenler ailesi değil. bizzat okul yönetimi ve polistir.

ayrıca bizim devletin her dediğine ayet misali yes diyen bir anlayışa sahip değiliz. bunun için kusurumuz olmadığın için isteyen herkes kusura bakabilir.
Ammar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)