AK Gençliğin Buluşma Noktası
Diğer Partiler Diğer Partiler ile ilgili propaganda ve reklam dışındaki bütün paylaşımlarımızı burada yapıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 03-22-2014, 04:09   #1
Kullanıcı Adı
abc1980
Standart CHP adayı adaylıktan çekildi!
Siirt CHP'den belediye başkan adayı olan Galip Çakmak Belediye başkan adaylığından çekildiğini açıkladı.

30 Mart yerel seçimlerinde, Siirt'te CHP'den belediye başkan adayı olan Galip Çakmak, 13 Mart'ta Siirt'e gelen ve öğretmenevinde toplantı yapan PM üyesi Dursun Bulut'un kendi seçmenlerine 'CHP'ye oy vermiyorsanız BDP'ye verin' sözünden dolayı adaylıktan çekildiğini açıkladı. Siirt'teki bir otelde adaylıktan çekilmesiyle ilgili basın toplantısı düzenleyen Galip Çakmak şunları söyledi: "Belediye başkanlığından bugün itibariyle çekildiğimi beyan ediyorum. Bunu resmi olarakta ilçe seçim kuruluna bildirmiş bulunmaktayım. Tabi bunun altında yatan sebepler vardır, durup dururken hiçbir şey olmaz. Yaklaşık 10 gün önce ilimizi ziyaret eden PM üyesi sayın Dursun Bulut'un yapmış olduğu açıklama kamuoyunu partimiz ve adaylığım nezninde olumusuz bir şekilde etkilemiştir. Bu her şekilde bizi rencide etmiştir. Bir partinin kendi adayına değilde başka bir adaya oy istemesi güzel bir şey değildir. Onun için diyorum ki; bugünden sonra Cumhuriyet Halk Partisinden çekiliyorum ve bundan sonra bu seçimde Siirt genelinde yarışan bütün arkadaşlarıma, eski yoldaşlarıma başarılar diliyorum" dedi.
Bir gazetecinin 'başka partiye geçecek misiniz?' sorusu üzerine Çakmak, "Başka bir partiye geçme düşüncem yok. Her hangi bir başka partiden de teklifte almadım. Böyle bir teklif alsaydım bunun için istifa da etmezdim zaten. Ama bir ilin bir adayı varsa tamamiyle bir partinin kendi adayına destek vermesi lazım. Bugün İstanbul'da tesbih dağıtacaksın, Ankara'da bozkurt yapacaksın, İzmir'de Türk bayrağını kaldıracaksın, Siirt'te BDP'ye çalışacaksın böyle bir mantık yoktur. Cemaate mi çalışıyorsun Cumhuriyet Halk Partisine mi çalışıyorsun MHP'ye mi çalışıyorsun belli değil" diye konuştu.
Kaynak: DHA

abc1980 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-22-2014, 14:57   #2
Kullanıcı Adı
BlueMoon
bdp tehdit etmiştir ne yapsın adam ?

doğuda kaçıncı bu adaylıktan çekilen
BlueMoon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-22-2014, 16:16   #3
Kullanıcı Adı
AKBEYKOZ
Allah beter etsin
AKBEYKOZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)