AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 08-14-2011, 05:17   #1
Kullanıcı Adı
Blur
Standart Cumhurbaşkanı Abdullah Gül : Muhsin Yazıcıoğlu Şehit'tir..
14 Ağustos 2011, 02:33
Muhsin Yazıcıoğlu Bir Şehittir!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 2009'da helikopter kazasında yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu için 'O bir şehittir' dedi

Destici “Tabii şehitlik mertebesi, illa elinde kılıç savaşırken ölenler şehit olmuyor. İlim yaparken ölse o da şehit oluyor. Muhsin Yazıcıoğlu da inanmış bir insandı, dava adamıydı. Ülkesi, milleti, dini için her türlü fedakârlığı yapmış, taşın altına elini değil bedenini de koyarak bu mücadeleyi sergiliyordu. Bu mücadelesini anlatmak için Çağlayancerit’e gitmiştik. Bu bir suikast da olsa sabotaj da olsa kazayla da düşmüş olsa Muhsin Yazıcıoğlu şehit dedik. Onun için Cumhurbaşkanı’nın söylediği ifadeyi bu anlamda değerlendirmek lazım” dedi.

-“CUMHURBAŞKANI YAZICIOĞLU İÇİN ‘O BİR ŞEHİTTİR’ DEDİ”-

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, bugün Taraf gazetesinde yer alan açıklamaları anımsatılarak “Sayın Cumhurbaşkanı’nın rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu için ‘o bir şehittir’ ifadesi oldu mu?” sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Gül’ün başlangıçta Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası için “kaza, takdiri ilahi” bakış açısı içinde olduğunu ancak son görüşmelerinde konuyla ilgili derin şüpheler içinde olduğunu gördüğünü aktardı. Cumhurbaşkanı Gül’ün “Görüyorum ki eğer DDK’yı çalıştırmasaydık bu da diğer olaylar gibi Meclis Araştırma Komisyonuyla kapatılacakmış” dediğini de aktaran Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Taraf’taki ifadeyi Sayın Cumhurbaşkanı aynen kullandı, ‘O bir şehittir’ dedi. Biz zaten başından beri bu bir kaza da olsa suikast da olsa Muhsin Yazıcıoğlu’nu ve onunla birlikte hayatını kaybedenleri şehit olarak addediyoruz. Kaza da demedik, suikast da demedik, şahadet süreci dedik. Tabii şehitlik mertebesi, illa elinde kılıç savaşırken ölenler şehit olmuyor. İlim yaparken ölse o da şehit oluyor. Muhsin Yazıcıoğlu da inanmış bir insandı, dava adamıydı. Ülkesi, milleti, dini için her türlü fedakarlığı yapmış, taşın altına elini değil bedenini de koyarak bu mücadeleyi sergiliyordu. Bu mücadelesini anlatmak için Çağlayancerit’e gitmiştik. Bu bir suikast da olsa sabotaj da olsa kazayla da düşmüş olsa Muhsin Yazıcıoğlu şehit dedik. Onun için Cumhurbaşkanı’nın söylediği ifadeyi bu anlamda değerlendirmek lazım.”

TACETTINDERGAHI.NET

Blur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 08-14-2011, 05:18   #2
Kullanıcı Adı
Blur
" Muhsin Yazıcıoğlu " şehittir demiş. Yeni mi aklına geldi acaba ? Anlarmı ki bunlar şehitten ? Helikopterin parçaları imha edildi , karakutu götürüldü o zaman neden ses çıkmadı ?

Şehit dese ne demese ne olayın üzerinden neredeyse 2 sene geçti.. Mesele bu olayda sessiz kalanları nasıl bir ölümün beklediği.

Beklerdik ki Ahmet Türk'e atılan yumruğun hesabı sorulduğu şekilde bu olayında arkası araştırılsın ama..

Bizler sadece bekledik..

Bu açıklamanın amacı nedir ne değildir ileride göreceğiz bana göre saçmalıktan öteye gitmemiş.
Blur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-14-2011, 05:31   #3
Kullanıcı Adı
Tarantula_
Kesinlikle olayın üstü kapatıldı onca tepkiye rağmen...!
Alt 08-14-2011, 05:42   #4
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Allahu alem ...

Şüphesiz çok sevdiğimiz insandı öncelikle. Annem çok gözyaşı döktü arkasından .
Benim gözümde faşistlerden ayrı bir konumdaydı.

Ben herhangi bir kaza sonucu öldüğüne inanmıyorum. Öldürüldüğüne inanıyorum.
Alt 08-14-2011, 07:19   #5
Kullanıcı Adı
Seyyah

Temiz adamdı...
Seyyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-14-2011, 07:48   #6
Kullanıcı Adı
AdaletinKılıcı
Büyük Reis ve Büyük Şehit Muhsin Yazıcıoğlu...
AdaletinKılıcı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-14-2011, 07:57   #7
Kullanıcı Adı
AdaletinKılıcı
Alıntı:
Blur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
14 Ağustos 2011, 02:33
Alıntı:
Blur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhsin Yazıcıoğlu Bir Şehittir!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 2009'da helikopter kazasında yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu için 'O bir şehittir' dedi

Destici “Tabii şehitlik mertebesi, illa elinde kılıç savaşırken ölenler şehit olmuyor. İlim yaparken ölse o da şehit oluyor. Muhsin Yazıcıoğlu da inanmış bir insandı, dava adamıydı. Ülkesi, milleti, dini için her türlü fedakârlığı yapmış, taşın altına elini değil bedenini de koyarak bu mücadeleyi sergiliyordu. Bu mücadelesini anlatmak için Çağlayancerit’e gitmiştik. Bu bir suikast da olsa sabotaj da olsa kazayla da düşmüş olsa Muhsin Yazıcıoğlu şehit dedik. Onun için Cumhurbaşkanı’nın söylediği ifadeyi bu anlamda değerlendirmek lazım” dedi.

-“CUMHURBAŞKANI YAZICIOĞLU İÇİN ‘O BİR ŞEHİTTİR’ DEDİ”-

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, bugün Taraf gazetesinde yer alan açıklamaları anımsatılarak “Sayın Cumhurbaşkanı’nın rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu için ‘o bir şehittir’ ifadesi oldu mu?” sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Gül’ün başlangıçta Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası için “kaza, takdiri ilahi” bakış açısı içinde olduğunu ancak son görüşmelerinde konuyla ilgili derin şüpheler içinde olduğunu gördüğünü aktardı. Cumhurbaşkanı Gül’ün “Görüyorum ki eğer DDK’yı çalıştırmasaydık bu da diğer olaylar gibi Meclis Araştırma Komisyonuyla kapatılacakmış” dediğini de aktaran Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Taraf’taki ifadeyi Sayın Cumhurbaşkanı aynen kullandı, ‘O bir şehittir’ dedi. Biz zaten başından beri bu bir kaza da olsa suikast da olsa Muhsin Yazıcıoğlu’nu ve onunla birlikte hayatını kaybedenleri şehit olarak addediyoruz. Kaza da demedik, suikast da demedik, şahadet süreci dedik. Tabii şehitlik mertebesi, illa elinde kılıç savaşırken ölenler şehit olmuyor. İlim yaparken ölse o da şehit oluyor. Muhsin Yazıcıoğlu da inanmış bir insandı, dava adamıydı. Ülkesi, milleti, dini için her türlü fedakarlığı yapmış, taşın altına elini değil bedenini de koyarak bu mücadeleyi sergiliyordu. Bu mücadelesini anlatmak için Çağlayancerit’e gitmiştik. Bu bir suikast da olsa sabotaj da olsa kazayla da düşmüş olsa Muhsin Yazıcıoğlu şehit dedik. Onun için Cumhurbaşkanı’nın söylediği ifadeyi bu anlamda değerlendirmek lazım.”

TACETTINDERGAHI.NET

Önce çok vahim bir kaza olduğunu düşünüyordum ama sonra çok elim bir suikast olduğu kanaatine vardım.

İki durumda da kesin gibi olan bir durum var bence. Siyasetinden dolayı Muhsin Yazıcıoğlu'na kin ve nefret besleyenlerin arama çalışmalarını sabote etmeleri...

Devletimiz arama çalışmalarını daha başarılı yapmalıydı, çok daha başarılı yapmalıydı ama Cumhurbaşkanı'nın da Başbakan'ın da ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarına inanıyorum. Bazı yerleri yeterince etkileyememiş olabilirler ama bence tamamen samimi şekilde gayret ettiler.

Hadise hakkındaki araştırmaları destekleyen Başbakan gibi Cumhurbaşkanı da kanaatimce daha adil değerlendirilmelidirler.

Cumhurbaşkanı'nın, 'şehit' yorumu ile sahiplenmesi ve 'şehit' kelimesini kullanması da ülkemizin terakkisi hakkında ayrıca önemli bilgi verir mahiyettedir.

İnşaALLAH dolaylı, dolaysız ve kasıtlı, kasıtsız kimlerin suçları varsa, payları nisbetinde hak ettiklerini dünyada da ahirette de tez bulurlar. (Ahirette zaten bulurlar diye "tez bulurlar" diyorum.)

Yüce ALLAH'ın rahmeti üzerine olsun...

Konu AdaletinKılıcı tarafından (08-14-2011 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir.. Sebep: İlave...
AdaletinKılıcı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)