AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 09-01-2010, 04:59   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Thumbs down Davetiyede çağdaş kıyafet uyarısı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Ordu’da bir “Mahalle baskısı” olayını ortaya çıkardı.

M. FATİH GEDİMAN / TİMETURK

Ordu'da Jandarma'nın, tertip edilen 30 Ağustos resepsiyonuna gelenlerin nasıl giyineceklerine de karar vermesi tartışmaya neden oldu.

Garnizon Komutanı ve İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Güzey, davetlilerden kıyafet seçiminde çağdaş (!) olmalarını istedi. Adına düzenlenen kutlama davetiyelerinde, resepsiyona çağrılan misafirler için bir not yazdıran Albay Güzey’in bu hareketini görenler şaşkına döndü. Özel maksat ve ince mesajlarla bastırılıp dağıtılan davetiyelerde askeri yönetim, erkekten kadına, sivilden askere kimin ne giymesini istediğini belirtiyor.

Söz konusu davetiyelerde kadınlar için başörtüsü ya da tesettürle gelmemeleri gerektiğini ima eden “Çağdaş Giyim” notu yer alırken paşalar, siviller için koyu renk takım elbise, asker için de 1 nolu harici elbise uygun görmüş!

Davetiyelerde bu uyarıları gören bir çok davetlinin resepsiyonu protesto ederek katılmadığı iddia ediliyor.

İŞTE DAVETLİLER ARASINDA BULUNAN BİR OKURUMUZUN TİMETURK HABER MERKEZİNE FAKSLADIĞI O DAVETİYE:

YANLIŞLIK VAR!

Ayrıca davetiyenin üst kısmında resepsiyon sahibi olarak ismine yer verilen Jandarma Albay İsmail Güzey’in adının baş kısmında sıfat olarak “J. Albay ve BAYAN İsmail Güzey” yazması dikkat çekti. Görenler bu duruma anlam veremedi.

Oysa resepsiyonu eşiyle birlikte vermesi durumunda davetiyede yazması gereken ifadelerin "J. Albay İsmail Güzey ve Bayan Güzey" şeklinde olması gerekiyordu.

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 09-01-2010, 04:59   #2
Kullanıcı Adı
İntifada
reyiz dalacam sana hee...
açtığım konuları yeniden açıyon
neyse bu sefer benimkini sil
Alt 09-01-2010, 05:07   #3
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Ben haberi sunan kişi olsam tiye alıp haber yapardım.

Mesela ''30 Ağustos Davetiyesinde Çarşaf Uyarısı'' olurdu.

İçerikte o davetiyeyi koyar, açıklamada ''jandarma, davetiye de ''çağdaş kıyafet (koyu renk)'' vurgusu yaparak,misafir bayanların koyu renkli çarşafla davete gelmelerini isteyerek bir ilke imza attı'' diye verirdim.

Eee hem koyu,hem çağdaş demişler,benim aklıma çağdaş diyince ve koyu da olunca aklıma çarşaf geliyor haliyle. Bunun dışında koyu ve çağdaş kıyafet nasıl oluyor benim aklım ermez hacılar hocalar muhterem ak'çılar.
Alt 09-01-2010, 05:10   #4
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Kalsın zararı yok
Alt 09-01-2010, 05:19   #5
Kullanıcı Adı
İntifada
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kalsın zararı yok

aynen esnet gitsin reyiz
Alt 09-01-2010, 11:53   #6
Kullanıcı Adı
depare
Biz Antikdaşız, Antik çağdan gelen gericileriz sizi geriden damgalamaya devam edeceğiz varmı ötesi
depare isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-01-2010, 12:52   #7
Kullanıcı Adı
Ukbâ
Alıntı:
depare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Biz Antikdaşız, Antik çağdan gelen gericileriz sizi geriden damgalamaya devam edeceğiz varmı ötesi
Kutsadıklarının onları kutsamalarını bekliyorlar. Zorbalıkları insani dışı davranışları hep bu yüzden. Helak olmaları yakındır.
Ukbâ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-01-2010, 13:43   #8
Kullanıcı Adı
İntifada
hiç gocunmuyorum...
tesettür benim için çağdaş bir giysi olduğundan sorun etmiyorum...
Alt 09-01-2010, 13:47   #9
Kullanıcı Adı
Gönülden
Kurdukları çağdaş yaşamlarında çağdaş yaşamalarını nasıl destekledikleri sağnak sağnak üzerlerine yağıyor...boğulmaları yakındır inşallah

Gönülden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)