AK Gençliğin Buluşma Noktası
Anketler Tüm anketlerimizi burada paylaşıyoruz.

Anketimiz: Deniz Baykal Ne Anlar MGK'dan..!Katılmalı Mıdır Sizce?
KESİNLİKLE KATILMAMALIDIR 21 65.63%
KATILMALI 8 25.00%
FİKRİM YOK 3 9.38%
Katılımcı sayısı: 32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Stil
Seçenekler

Alt 10-20-2009, 15:49   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart Deniz Baykal Ne Anlar MGK'dan..! Katılmalı mıdır Sizce?

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına Ana Muhalefet Partisi Lideri’nin de katılması için bir formül arayan Cumhurbaşkanı Gül konuyla ilgili düşüncelerini bugün yapılacak toplantıda dile getirir mi bilemem...

(Lakin Deniz Baykal'ın MGK da yer almasını asla doğru bulmuyorum!Bunun dile getirilmesi bile yanlış diye düşünüyorum ayrıca!Neden diye sormaya gerek yok.Baykal gibi,muhalefet kavramını katleden birinin,hamasi siyasetten beslenen,kısırdöngü söylemlerle,gündelik siyaset anlayışı güden birinin devletin zirvezinde,devlet sırlarının konuşulduğu bir ortamda bulunması tehlikeden büyük felaket olarak görülür!!!)

ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-20-2009, 16:06   #2
Kullanıcı Adı
Ak_Urfalı
türkiyede huzurun kaldıgı biyer mgk dı..orada ya girerse illaki hergün bi mızıkçılık çıkartır...bu arada onun sagı solu belli olmaz oryada kamera istemesin sakın bu...
Ak_Urfalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-20-2009, 16:11   #3
Kullanıcı Adı
montenegro
demokrasi açısından gitmeli diyorum ama giden kişi baykal gibi biriyse sürekli arıza çıkarır onun için gitmemeli diyorum

baykal ve CHP demokrasiyi hazmedememiş insanlar oturup konuşmaktanda anlamıyorlar

C.başkanımıza neler dediler ama C.başkanı onlarında MGK da olmasını istedi işte demokrasi ,işte cumhuriyet işte toplumu kucaklama fikilere saygı duyma bizim C.başkanımızda seneler önce chp neler söylemişti cumhurbaşkanı için şimdi biraz vicdanları varsa yüzleri kızarmalı
montenegro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-20-2009, 16:14   #4
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Gül, Baykal'ı ciddiyetten uzak buldu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Deniz Baykal'ın da MGK toplantılarına katılması için bir anayasa değişikliği öngörüsüne CHP'den gelen yorumları üzüntüyle karşıladığını ve ciddiyetten uzak bulduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, MGK'da ana muhalefet partisinin de temsil edilmesi önerisinden bahsediliyor ve önerinin, 'günlük siyasi çekişmelere' alet edilmesinin üzüntüyle karşılandığı belirtilidi.

Çankaya Köşkü'nden yapılan basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, 18 Ekim 2009 tarihinde katıldıkları bir televizyon programında, kendisine yöneltilen bir soru üzerine; Anayasa değişikliği yoluyla MGK'nın yapısının değiştirilmesi halinde, Ana Muhalefet Partisi Liderinin de Milli Güvenlik Kurulu toplantılarına katılmasında fayda gördüğünü ifade etmişlerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu beyanına, Ana Muhalefet Partisi Lideri ve sözcüleri tarafından "Sanki bugün yapılacak Milli Güvenlik Kurulu toplantısına davet edilmesi düşünülüyormuş" gibi farklı anlamlar yüklenmesi, böyle yapıcı ve demokratik bir önerinin ve son derece ciddi bir konunun günlük siyasi çekişmelere alet edilmesi üzüntüyle karşılanmış ve ciddiyetten uzak bir yaklaşım olarak değerlendirilmiştir."

Gördüğünüz gibi Cumhurbaşkanımızın tarihi restine karşı,Baykal'ın sorumsuz ve ciddiyetsiz söylemleri başlamadan bitti!Abdullah Gül MGK olayını böylece kapatmış oldu!
Alt 10-20-2009, 16:24   #5
Kullanıcı Adı
LeyaL
Dengesiz insanların ciddi yerlerde bulunmaları; ülke için büyük kayıpdır diyorum..
Kendisi yandaş medyasını yanına alsın otursun konuşsun bol bol..
Toplantıda işi ne..?!
LeyaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-20-2009, 16:27   #6
Kullanıcı Adı
Ak_Urfalı
ben insanları severim ama hayvanlaşmış insanları asla sevmem...bu by kıl sevmedigim türden...sen ona biadım yaklaşıyım derken o 100 adım kaçıyor
Ak_Urfalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-20-2009, 16:32   #7
Kullanıcı Adı
MenDakkaDukka
mantık ve ahlak noksanlığı açısından insanın faydası olmasa bile zararı nicedir...
MenDakkaDukka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-20-2009, 22:39   #8
Kullanıcı Adı
İ.H.ERGİN
Bu arada katılmalı'yı yanlışıkla işaretleyen benim, biliyoruz insan; düşünebilen, konuşabilen zeki bir hayvandır.Hayvan derken nefsi kastediyorum. Fakat By Kıl'da sadece hayvanlık var gerisi yok.
İ.H.ERGİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-20-2009, 22:43   #9
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Bir oraya burnunu sokmamıştı zaten
Alt 10-22-2009, 12:24   #10
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Konu ile ilgili Hasan Karakaya'dan müthiş bir analiz geldi;

MGK’YI NİÇİN BOYKOT EDİYORLAR?
Bana öyle geliyor ki;
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, “MGK toplantılarına Anamuhalefet Partisi de katılmalı” teklifine işte bu yüzden karşı çıktılar!..
Malûm, gerekçeleri şuydu:
“Gizli kararların parçası olmayız!”
Bu ne “dağıtma”dır, bu ne “savrulma”dır ki; “devlet politikaları”nın görüşüldüğü MGK’da bulunmayı bile istemiyorlar!..
Demek oluyor ki;
“Olamazlar” ya, hasbelkader “iktidar” olsalar, “MGK toplantılarını boykot” edecekler!..
Orada “gizli kararlar” alınıyor ya!..
Bence, “MGK’yı boykot” etmelerinin asıl sebebi, yaşadıkları “savrulma”dan başka bir şey değil!..
Bunlar, “Karakolda doğru söyleyip, mahkemede şaşan”lar gibi bir politika izliyorlar ve buna da zaman zaman “kılıf” uyduruyorlar ya; biliyorlar ki, Çankaya’da ağızlarından çıkacak her söz “MGK zabıtları”na geçecek!..
Dolayısıyla, “kıvırmaları”nın mümkünatı yok!..
O halde;
“MGK’yı boykot edelim ki, saçmalıklarımız zabıtlara geçmesin!”
Kalıbımı basarım ki; böyle düşünüyorlar!..
Boykotun asıl sebebi bu...
Öyle ya;
CHP’lileri bir şekilde uyutuyorlar!..
Ama “MGK üyeleri”ni uyutamazlar ki!..
“Fırıldaklık”larını seriverirler önlerine!..
Hem sonra;
“Muhalefette olmanın rahatlığı” varken, “devlet politikaları”na katkıda bulunup da “sorumluluk” yüklenmenin ne âlemi var?!?..
Değil mi ama!..

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
açılım, ak, baykal, chp, etö, forum, haber, katılmaz, katılır, kürt, mgk, sorun, üye

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)