AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 02-07-2012, 17:59   #1
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Standart Dindarlıkla muhafazakarlık arasındaki 5 fark !
En karizmatik muhafazakâr Ebu Cehildir bana göre Allah’ın sesine kulak çöpü tıkayıp inandığının kör ısrarcısıdır !

Mideye giren migren ağrısı gibisiniz. Sazda piyano tuşu arayan heyecanlı müzisyen, leyleği metrobüste gören bir garip yolcu gibisiniz. Bir tarafta altı okuyla iğneli din epilasyonuna soyunan muhalif tornacılar, diğer tarafta kazın görünen ayağına krampon giydirip çimi ahkamla biçen sulandırılmamış koyu vaazcılar var…

Biri sazın, diğeri sözün kendisinde olduğunu sanıyor azizim! Bırakın en çok ben dinliyim, en az ben dinliyim gibi saçmalığı sek cümleler savurmayı ortada atılınca geri gelen satılınca paha biçilen tek gerçek var o da dinin fıtrat otelinde sabahladığı gerçeği!

Bugün benim anneannem de hamuru örtüsüyle yoğururdu diyen Anadolu mizansencileri dindardır milli ve manevi değerlerin paçasını dinle almaya kalkansa fazla dardır. Fazla darlıksa dine zarardır! Muhafazakâr değilim dindar olduğum gerçeği ise Allah’la yaptığım sözleşmeye dâhildir. En karizmatik muhafazakâr Ebu Cehildir bana göre Allah’ın sesine kulak çöpü tıkayıp inandığının kör ısrarcısıdır!

1- Bugün Güllü Yasin okuyup secde yatağı sıcak olana dindar okuduğu ayeti pazarlayana muhafazakâr derim. Biri Allah’la arasına sıcak secde diğeri sıcak kuruşları sığdırıyorsa ben sıcak secdeyi yeğlerim!

2- Din kardeşini sokakta tanıyana dindar, protokolde arayana muhafazakar derim!

3- Bugün din kardeşinin yarasından kalbiyle gocunup niyazın Allah’a teslim eden dürüst emanetçiye dindar, dostlar slogan atma da görsüncü yağız riyakârlara muhafazakar derim.

4- Bugün Kul Hakkının terini alındayken mıhlayıp ertelenmemiş emeğe vicdan biçene dindar o teri morga kaldıran ter tabutçularına maskeli muhafazakâr derim!

5- Bugün inancından ötürü mağdur olmuş işsizlere ekmeği dumanıyla teslim edene dindar dini muhafazakârlığın sırtından başı dumanlı hale getirenlere bilmem ki ne derim!

Şimdi sakin olun! Ama secdesi kör olsun ama zekâtı topal olsun dindarlık herkesin üzerinde güzel durur! %99’u Müslüman olan bir ülkenin genci dindar olmasın da ne olsun!

Bir zamanlar Kemalist gençlik yetiştirmek istiyoruz diyen gübre atıcılarının zoruna gitse de dindarım! Ama asla muhafazakâr olmayacağım! Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır. Anlamayana davul zurna orkestrası az yazı, anlayana solo yazı! Güftemizde bestemizde Allah’a aittir ki tüm detone zihniyete inat ben buna şahidim!

Esra Elönü - Haber 7

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 02-07-2012, 23:52   #2
Kullanıcı Adı
BlueMoon
muhafazakar değerlerini koruyan, inandığı davayı savunan demektir. dolayısıyla kişi dindar ise dini değerlerini koruyorsa aynı zamanda neden muhafazakar olmasın ? muhafazakarlığı hangi manada ve niyetle kullandığı önemli. iyi niyetle kullanıyorsa güzel kötü niyetle kullanıyorsa çirkin olur.
BlueMoon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-07-2012, 23:56   #3
Kullanıcı Adı
İntifada
3-4 yıl önce kendimi muhafazakar olarak niteliyordum...
artık bu kelimeden nefret ediyorum...
Alt 02-07-2012, 23:58   #4
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Birşey anladıysam tinerci olayım
Alt 02-08-2012, 00:46   #5
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Birşey anladıysam tinerci olayım
ne dinsizmi olmak istiyorsun ne ayıp
Alt 02-08-2012, 00:49   #6
Kullanıcı Adı
BeldeiTAYYIBe
Bu yazar hanimefendi kendi kafasinda bir muhafazakar portresi olusturmus ve kuyuya bir tas atmis....millette o tasi cikarmak icin cabaliyor....beyhude.

Siyah'a beyaz demekle siyah beyaz olmaz.
Beyaz'a siyah demekle beyaz siyah olmaz.
BeldeiTAYYIBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-08-2012, 02:07   #7
Kullanıcı Adı
Blur
dindar-tinerci farklarıda mevcut mu
Blur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)