AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 02-09-2009, 04:32   #1
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Standart DSP lideri Sezer: CHP Kur'an'ı yeni keşfetti

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP'nin Kur'an'ı yeni keşfettiğini belirterek, "DSP'nin öncülüğünde 1997 yılında din eğitimi ve Kur'an öğretimiyle ilgili yasaya en sert eleştiriyi yapan ve maddeyi Meclis'ten geçirmeyen CHP, bugün din sömürüsü yapıyor." dedi

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Konya'da DSP İl Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Rixos Otel'de partililerle buluşan Seki Sezer, CHP'ye ve AK Partiye yüklendi.

Türkiye'nin, sorunlarının sonlandırılması, gerginliğin giderilmesine ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Din ve inanç üzerinden siyaset yapanları eleştiren Sezer, "Mevlana şehri Konya'dayız. Bize kimse dinimizi, inancımızı öğretmeye kalkamaz. Biz dinimizi de inancımızı biliriz, hem de çok iyi biliriz. Şimdi siyasetçiler sorunların çözümünü bulamayınca, bu değerler üzerinden pirim yapmaya, oy toplamaya çalışıyorlar. Ne büyük haksızlık, aslında ayrımcılık inanç sömürüsü budur. CHP Kur'an'ı yeni keşfetti. DSP öncülüğünde 1997 yılında 8 yıllık kesintisiz eğitim yasası çerçevesinde o yasaya koyduğumuz din eğitimi ve Kur'an öğretimi ile ilgili maddeye en sert eleştiriyi yapan ve maddeyi Meclis'ten geçirmeyen sözüm ona Ana Muhalefet Partisi bana göre ebedi muhalefet partisi CHP de din sömürüsü yapıyor." diye konuştu.

/ HABERVAKTİM

FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 02-09-2009, 04:34   #2
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Aslında Sezer'de ayrı bi yandan 'dincilik' yapıyor:

"DSP'nin öncülüğünde 1997 yılında din eğitimi ve Kur'an öğretimiyle ilgili yasaya en sert eleştiriyi yapan ve maddeyi Meclis'ten geçirmeyen CHP, bugün din sömürüsü yapıyor."

DSPnin öncülüğünde...
(:
Yahu bu siyasetim 'muhalefet oyunları' kısmı gerçekten çok hoşuma gidiyor yahu..
FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)