AK Gençliğin Buluşma Noktası
Dualar Dular ile ilgili herşeyi burada paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 04-23-2008, 00:40   #1
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Standart Dua edenin, 'Rabbim' demesi..
[size=10pt][size=10pt]Dua edenin, 'Rabbim' demesi,
Allah'in 'efendim' demesinin ta kendisidir...

Birisi her gece kalkip Allah'i aniyor, O'na dua
ediyordu..

Seytan ona dedi:

Ey Allah'i çok anan kisi !
Bütün gece Allah deyip çagirmana karsilik seni buyur eden var mi?
Sana bir tek cevap bile gelmiyor, daha ne zamana kadar dua edeceksin?

Adamin gönlü kirildi, basini yere koydu ve uyudu.

Rüyasinda ona söyle dendi:

Kendine gel uyan!
Niye duayi, zikri biraktin? Neden usandin?
Adam: Buyur diye bir cevap gelmiyor ki, kapidan
kovulmaktan korkuyorum dedi.

Bunun üzerine dendi ki ona:

Senin Allah demen, O'nun buyur demesi sayesindedir...

Senin yalvarisin, Allah'in senin ruhuna haber
uçurmasindandir...

Senin çabalarin, çareler araman, Allah'in seni kendine
yaklastirmasi, ayaklarindaki baglari çözmesindendir...

Senin korkun, sevgin, ümidin Allah'in lütfunun
kemendidir...

Senin her Yarabbî demenin altinda, Allah'in buyur
demesi vardir...

Gafilin, cahilin canİ, bu duadan uzaktir...
Çünkü Yarabbî demeye izin yok ona...

Agzinda da kilit var, dilinde de...

Zarara ugradigi zaman, aglayip, sizlamasin diye Allah ona dert, agri, sizi, gam, keder vermedi...

Bununla anla ki, Allah'a dua etmeni, O'nu çagirmani saglayan dert,

Dünya saltanatindan daha iyidir...

Dertsiz dua soguktur.
Dertliyken yapilan dua gönülden kopar...
[/size][/size]

Mesnevi

Duada ölçülemeyecek güç saklıdır..İstediğiniz kadar hatta daha fazlasını isteyin Allah'tan..Allah her kulunun duasına icabet eder unutmayın.. :-*

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-23-2008, 00:48   #2
Kullanıcı Adı
KAmusal mışş
Rabbim her daim buyur dediklerinden eylesin...
Mükemmel bi paylaşım çok teşekkür ederiz Allah razı olsun
+
KAmusal mışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-23-2008, 00:49   #3
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Alıntı:
KAmusal mışş Nickli Üyeden Alıntı
Rabbim her daim buyur dediklerinden eylesin...
Mükemmel bi paylaşım çok teşekkür ederiz Allah razı olsun
+
[size=10pt]Rabbim hepimizden razı olur inşALLAH..ben teşekkür ettim.. [/size]
Alt 04-23-2008, 21:06   #4
Kullanıcı Adı
dilek
damlaya damlaya göl olur unutmamak lazım ;) damlıyor ama göl dolmuyor diye bişey yok, sabretmezsek hiç bi mükafat alamayiz. . .

çok güzel bi paylaşımdı teşekkürler +1
dilek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-23-2008, 23:12   #5
Kullanıcı Adı
çağlar
Alıntı:
dilek Nickli Üyeden Alıntı
damlaya damlaya göl olur unutmamak lazım ;) damlıyor ama göl dolmuyor diye bişey yok, sabretmezsek hiç bi mükafat alamayiz. . .

çok güzel bi paylaşımdı teşekkürler +1 aynen :-*
çağlar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-23-2008, 23:20   #6
Kullanıcı Adı
Eşref
Tamda yarama bastın. Ben yıllardır kendim için dua edemiyorum. Gülmeyin ama yemin olsun utanıyorum. Rabbim bize namaz kılmayı buyurmuş. Kulluk borcu yüklemiş. Bu borcu eksiksiz ödemeyen bir insanın kendisi için dua etmesi acaba ne kadar doğru? Sanki yüzsüzlük olur gibime geliyor, dua etmeye başlasam bile aklıma gelip yarıda kesiyorum.
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-23-2008, 23:33   #7
Kullanıcı Adı
dilek
Alıntı:
KaraEsref Nickli Üyeden Alıntı
Tamda yarama bastın. Ben yıllardır kendim için dua edemiyorum. Gülmeyin ama yemin olsun utanıyorum. Rabbim bize namaz kılmayı buyurmuş. Kulluk borcu yüklemiş. Bu borcu eksiksiz ödemeyen bir insanın kendisi için dua etmesi acaba ne kadar doğru? Sanki yüzsüzlük olur gibime geliyor, dua etmeye başlasam bile aklıma gelip yarıda kesiyorum.
yanlıs düşünüyosun arkadasım. hiç olurmu öyle sey seytanın oyunlarına alet olma. bir laf vardır;
kilometrelerce uzunlugundaki yol bir adımla başlar ;)
dilek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-24-2008, 00:08   #8
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Alıntı:
Hiç yüzsüzlük olur mu güzel kardeşim..Allah ne diyor..? Benden isteyin diyor..Bizi yaratandan,bizi sonsuz nimetlerle buluşturan Allah'tan başka kimden isteyeceğiz..Tövbe estağfurullah.. Ancak dilediklerimiz o isterse olur..Ve biz ondan istersek verir..Her zaman dua edin..Hem kendinize hem tüm müslüman kardeşlerinize..Dualarımız olmazsa bizler ne yapardık düşünsenize.. ;) Dua edin..Hemde her zaman..Duada ölçülemeyecek güç saklıdır.. :-*
Alt 04-24-2008, 00:24   #9
Kullanıcı Adı
Eşref
Alıntı:
duyguseli Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
Hiç yüzsüzlük olur mu güzel kardeşim..Allah ne diyor..? Benden isteyin diyor..Bizi yaratandan,bizi sonsuz nimetlerle buluşturan Allah'tan başka kimden isteyeceğiz..Tövbe estağfurullah.. Ancak dilediklerimiz o isterse olur..Ve biz ondan istersek verir..Her zaman dua edin..Hem kendinize hem tüm müslüman kardeşlerinize..Dualarımız olmazsa bizler ne yapardık düşünsenize.. ;) Dua edin..Hemde her zaman..Duada ölçülemeyecek güç saklıdır.. :-*
Dua etmek en güzel terapi En güzel şey. Biraz abes bir örnek olacak ama şöyle izah edeyim. Birine borçlusunuz. Ödemeyi de aksatıyorsunuz. Buna rağmen gidip "Ben kendim için şunları şunları istiyorum" demek gibi geliyor. Kurtulamıyorum şu düşünceden. kendime "o zaman namazını eksiksiz kıl, İbadetini yap. Kurtul" diyorum. Onu da tam yapamıyorum. Yüzsüklük derken bunu anlatmaya çalıştım. Bilmiyorum ya. İnsanın dua etmeye o kadar çok ihtiyacı var ki anlatamam size.
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-24-2008, 12:57   #10
Kullanıcı Adı
Gönülden
Rabbimin buyur ey kulum! dediğini gönlümüzde hisedip, yürekten ona sığınıp ancak ondan istemede güzelliğini bizlere yaşatan bu güzel dua için teşekkürler..+1
Gönülden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)