AK Gençliğin Buluşma Noktası
Dini Konular Dinimiz hakkında öğrenmek ve paylaşmak istediğiniz herşey.

Stil
Seçenekler

Alt 06-29-2008, 16:27   #1
Kullanıcı Adı
Ağa
Standart Eğer bana bunları anlatsalardı.
İMAMI RABBANİ HZ. sonsuzluğu anlatırken şöyle söylüyor:
" bir dünya gibi bir milyon dünya olsa ağzına kadar buğday dolu olsa ve bir kuş bin senede bi tane yese bunlar biter sonsuzluk bitmez."

HZ ALİ:
"derdin kendindendir bilmiyorsun derman yine sendedir görmüyorsun koskoca alem içine yerleştirilmiş sen kendini hala küçük bişey zannediyosun."

mevlana celalettini rumi hazretleri şöyle söylüyor:
"dünya kabuğunun içindeki yumurtaya benzer aklınıza havale ediyorum yumurtaya benzer demiyor kabuğunun içindeki yumurtaya benzer diyor kırdığınız zaman yerküresini atmosferini görüyosunuz ama kabuk wan ewin eğrileri yani manyetik alan eğrileri akıllara durgunluk bişey
dişinin dibindeki mikrop seni tarif edemeyeceğine göre mevlana nerden bakmış dünyaya sen kendine sor.
bu makroydu mikroya iniyor bugün elektron mikroskopla hala atom görünemiyor 10 üzeri eksi 15 de, 10 üzeri eksi 15 de de kuar görünemiyor onu tarif ederken şöyle söylüyor:
"her zerre içinde bir güneş taşır zerre ağzını açarda güneş çıkarsa o pusudan ortalık tuz buz olur ışıltısından"
ve sonra şöyle söylüyor: "zerreyi ortadan kesseniz ortada bir güneş etrafında güneşler görürsünüz."
mevlana söylüyor bunu peki soruyom size ALLAH aşkına nerden görmüş bu insanlar sen hala göremiyorsun....

yumurtanın üzerinde aşağı yukarı 10 bin gözenek var içinde embriyo oluşmaya başlayınca içeriye oksijen girmesi lazım dışarıya karbondioksit çıkması lazım bi birlikten altı milyar molekül alışverişi var saniyede hiç trafik kazası yok ama son 13 gün içeri giren hava yetmeyince ALLAH hazırlamış olduğu hava odasına civciv gagasını oraya çıkartıyor o 3 gün içindede ALLAH ona bir yumurta dişi veriyor onu kırıyor ve çıkıyor dışarıya neyle izah edecen etrafa az bir bak hergün yediğin yumurta.........

ALINTI

Bana bunları anlatmadılar,ben bunları bir yerde duydum, Şunu çok merak ediyorum. Bizim hocalarımız , müftülerimiz bunları neden bana anlatmadı, Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz. seneler önce Marifetname sinde uzayı vs. anlatıyor.

ve ben bunları araştırmasaydım,çoğu şeyi öğrenemeyecekdim. Tavsiyem İmam ı Rabbani Hz. Kitaplarını, Mevlana Hz. Kitaplarını, ve Marifetnameyi okuyunuz. İmanınızın ne dereceye geldiğini göreceksiniz.

Şimdi Aklımdaki sorular,Bizim hocalarımız İslamiyeti neden bana bu savaş şöyle oldu bu böle oldu bu böyle yaptı diye anlattılarda bana bunları neden anlatmadılar yoksa onlardamı bilmiyorlar,bilmiyorlarda neden Hoca sıfatını taşıyorlar.

Bunun vebalini kim ödeyecek.Hocayım diyenlermi ,yoksa ona hocalık belgesini verenlerdemi.

Şimdi daha iyi anlıyorum, İslamiyet her geçen gün neden daha fazla kan kaybediyor. Neden Ümmet kendiini göz göre göre ateşe atıyor.

Ağa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 06-29-2008, 16:47   #2
Kullanıcı Adı
Ağa
Standart Eğer bana bunları anlatsalardı.

bunu bilselerdi ve öğretselerdi çoğu şey değişirdi.
Ağa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)