AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 07-29-2010, 16:13   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Standart Fazıl Say bu kez şaşırttı

Arabesk müzik hakkındaki yorumuyla şimşekleri üzerine çeken piyanist Fazıl Say yine çok konuşulacak sözler sarfetti...

Daha önce “arabesk yavşaklığı” notuyla Arabeskçileri hedef alan Say, bugün de twitter'da popçuları hedef aldı!

İşte Fazıl Say'ın popçuları topa tutan notları:

Pop müzik ikiye ayrılır; Müzisyenlerin yaptığı o "dinlenesi" şeydir birincisi. İkincisi de "nasıl satarız? sorusunda boğulan" o şeydir.

bir klasikçi "arabesk yavşaklığı" dedi arabesk camiasından tepki aldı. Demeden önceki tepki ne idi? YOK SAYMAK! Yalansa söyleyin...

19. yüzyılda kültür ile para evliydi. 20.yüzyılın ortalarında boşandılar. Para, paraya para katmak uğruna, "ticari müziği" metres aldı.

AK Parti'nin o önerisine destek

Bilindiği gibi AK Parti Hükümeti gece saat 23:55'ten sonra tüm eğlence merkezlerinde müzik olayını yasaklamıştı… Ve bazı kesimlerden tepki bazı kesimlerden de destek almıştı!..

Arabeskçileri, popçuları hedef alan Fazıl Say'ın “Como gölü gece ışıkları arasında ne kadar sessizdi. Onlar bilmiyorlar mıydı, müziği sonuna kadar açmayı? Teknelerden kendi müziğini bağırtmayı?” şeklindeki twitter notu hep karşı olduğu AK Parti Hükümeti ile ilk kez aynı görüşte yorumlarına neden oldu!..

habervaktim

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 07-29-2010, 16:56   #2
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir...
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-29-2010, 17:28   #3
Kullanıcı Adı
surkentli
Bence artık iyice gündemden düştüğünden polemik oluşturmaya çalışıyor. Bunu yaparkende birilerini karşısına alırken ister istemez birilerinin yanında oluyor.
surkentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-29-2010, 20:40   #4
Kullanıcı Adı
hyrnisa
sanat ne şekilde olursa olsun sanattır...
bu adam ne dediğini bilmiyor...
hyrnisa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-29-2010, 20:45   #5
Kullanıcı Adı
El Emin
Alıntı:
surkentli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence artık iyice gündemden düştüğünden polemik oluşturmaya çalışıyor. Bunu yaparkende birilerini karşısına alırken ister istemez birilerinin yanında oluyor.

Alıntı:
hyrnisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sanat ne şekilde olursa olsun sanattır...
bu adam ne dediğini bilmiyor...
Sözünüz ve bakış açınız tuhaf geldi bana bence sanat ne şekilde olursa olsun sanat değildir.

Ajdar'a sanatçı yaptığı esere sanat demek için sanata çok büyük bir kinle düşman olmak gerekir.

Günümüz sözde sanatçılarını ben şahsen sanatçı olarak görmüyorum saçmalıklarını da sanat eseri olarak görmüyorum. Çünkü onlara sanatçı demek şu an günümüzde gerçekten sanatı icra edenlere ve bizden önceki o şeref abidesi sanatçılara hakaret olur.

Konu El Emin tarafından (07-29-2010 Saat 20:48 ) değiştirilmiştir..
El Emin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-29-2010, 21:59   #6
Kullanıcı Adı
Mavera
bu yavsak fazil bu siralar popüler olmak icin hic bir firsati kacirmiyor.. oda hakli ben bu goygoycuyu daha düne kadar tanimiyordum güya dünya sanatcisiymis..
yemisim onuda, sanatinida öyle piyano calip kafayi sallamakla sanat yaptigini saniyor olabilir ama bana göre sanatida kendisi gibi gereksiz!
Mavera isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)