AK Gençliğin Buluşma Noktası
Siyaset Siyaset haberleri bu bölümde paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 04-04-2009, 12:22   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart FLAŞ: Erbakan'a siyaset yolu açıldı
FLAŞ: Erbakan'a siyaset yolu açıldı
Ankara 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi, “Kayıp Trilyon” davasında evrakta sahtecilik suçundan 2 yıl 4 ay hapse mahkum edilen Erbakan'ın memnu haklarının iade edilmesine karar verdi.

ERBAKAN HOCA İLE İLGİLİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

“Erbakan'ın ‘Kayıp Trilyon davasında aldığı cezaya ilişkin hükmün kesinleştiği tarihten itibaren 5 yıl 4 aylık süre içinde yeni bir suç işlemediği ve iyi hali olduğu gözlemlenmiştir" denilen karar oybirliği ile alındı.

Milli Görüş lideri ve Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın resmen siyaset sahnesine dönmesini sağlayan kararın bir örneği Erbakan'ın avukatına gönderilmesi de kararlaştırıldı.

Erbakan, isterse adli sicil kaydındaki sabıkasını da sildirebilecek

habervaktim

ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-04-2009, 12:23   #2
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
ooo artık hoca meydanlara iner
Alt 04-04-2009, 12:26   #3
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Bu beğenmedikleri 'talebeleri' daha ne yollar açacaklar Erbakan'a...

Hadi hayırlısı..

Bi dahaki seçimlerde meclise girerlerse (ki seçimlerde BBP koalisyonuyla girmeleri sürpriz de olmaz) böyle sert tavırda da olmazlar eminim..
Meclis yumuşatır biraz.

Bir de, yasağı kalkarsa bu övdükleri Numan Kurtulmuş ne olacak acaba.. Başbakan felan diyorlardı da...
Oyların hala Erbakan faktörüyle kazanıldığını anlamıyorlard sanki gökten zembille inmiş gibi Kurtukmuş'a sarılmışlardı..
Komik olur yaa.. (:

Neyse, hadi hayırlısı...

Konu FarukARSLAN. tarafından (04-04-2009 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir..
FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-04-2009, 12:26   #4
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Bence Erbakan Hoca kapanış konuşmasını yaparken açılmış..O yüzden pek bir anlamı olacağını düşünmüyorum.Lakin Erbakan Hocanın azim ve zekiliği hala üstünde..
Alt 04-04-2009, 12:31   #5
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Kesinlikle zaten ben saadet partisi kadar azimli ve sabırlı bir parti görmedim . Bir parti bu kadarmı çalışır
Alt 04-04-2009, 12:34   #6
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Erbakan Hoca zindeyken kendi beyin gücü ve iradesi ile fırtınalar koparan bir liderdi..Lakin yıllar kendisinden çok şeyler götürmüştür,yaş itibari ile artık şevki kırılmıştır.Günümüzde ki siyaset haritasını başkalarının diretmesi ve dürtüsü ile oluşabilir..!
Alt 04-04-2009, 12:41   #7
Kullanıcı Adı
Katil
Kurtulmuş bu kararın verileceğini zaten biliyordu ve bir aile sohbetinde aynen şunları dile getirmişti:

"Hocamızın yasağının kalkacağından şüphem yok. Ama artık eskisi gibi aktif olarak yer almayacağını düşünüyorum. Ancak tüm varlığı ile destekleyip gerektiğinde gerekli rolleri üstlenir."

Ki bunun en bariz örneğini çağlayan mitinginde görmüştük. Hoca'nın bundan sonra ancak böyle mitinglere katılıp bazı ufak demeçlerde bulunacağını düşünüyorum şahsen! Ötesini kendiside istemez zaten.

Siyasi yasağının kaldırılmış olmasının pek bir önemi yok bana göre!

Seçim zamanına kadar ufak çaplı bazı faaliyetlerde bulunur belki.
Şu noktadan sonra kalkıp cumhurbaşkanlığına soyunacak değilya!
Katil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-04-2009, 12:44   #8
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Alıntı:
Katil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kurtulmuş bu kararın verileceğini zaten biliyordu ve bir aile sohbetinde aynen şunları dile getirmişti:

"Hocamızın yasağının kalkacağından şüphem yok. Ama artık eskisi gibi aktif olarak yer almayacağını düşünüyorum. Ancak tüm varlığı ile destekleyip gerektiğinde gerekli rolleri üstlenir."

Ki bunun en bariz örneğini çağlayan mitinginde görmüştük. Hoca'nın bundan sonra ancak böyle mitinglere katılıp bazı ufak demeçlerde bulunacağını düşünüyorum şahsen! Ötesini kendiside istemez zaten.

Siyasi yasağının kaldırılmış olmasının pek bir önemi yok bana göre!

Seçim zamanına kadar ufak çaplı bazı faaliyetlerde bulunur belki.
Şu noktadan sonra kalkıp cumhurbaşkanlığına soyunacak değilya!
Aynen katılıyorum.Yasağın kalkmasının ötesi görülüyor zaten.
Alt 04-04-2009, 12:52   #9
Kullanıcı Adı
ultrAstribun
Bu yasağın kaldırılmış olması, Saadet'in Ak Parti'ye daha fazla tehdit oluşturma gayesi güttüğü söylenebilir mi?
Neyse fazla kurcalamayalım.
Hayırlısı olsun..
ultrAstribun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-04-2009, 19:28   #10
Kullanıcı Adı
Jurnal
Standart NECMETTİN ERBAKAN'IN ÖNÜ AÇILDI
Ankara 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi, sahtecilik suçundan 2 yıl 4 ay hapse mahkum edilen Erbakan'ın memnu haklarının iade edilmesine karar verdi.

“Erbakan'ın ‘Kayıp Trilyon davasında aldığı cezaya ilişkin hükmün kesinleştiği tarihten itibaren 5 yıl 4 aylık süre içinde yeni bir suç işlemediği ve iyi hali olduğu gözlemlenmiştir" denilen karar oybirliği ile alındı.

Milli Görüş lideri ve Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın resmen siyaset sahnesine dönmesini sağlayan kararın bir örneği Erbakan'ın avukatına gönderilmesi de kararlaştırıldı.

Erbakan, isterse adli sicil kaydındaki sabıkasını da sildirebilecek.

Cihan
Jurnal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
erbakan, siyaset, sp

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)