AK Gençliğin Buluşma Noktası
Filistin Direnişi (Ak Parti Forum) Filistin hakkında bütün haber ve duyuruları bu bölümde paylaşalım.

Stil
Seçenekler

Alt 09-04-2011, 05:02   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Gazze'de Türkiye'ye Teşekkür Mitingi
Gazze'de Türkiye'ye teşekkür mitingi

Gazze'de, Türkiye'nin İsrail'e yönelik aldığı kararlar nedeniyle teşekkür mitingi düzenlendi.

Kentin merkezinde düzenlenen mitingte konuşan Hamas Sözcüsü İsmail Rıdvan, BM'nin Mavi Marmara ile ilgili raporunun zalim ve insafsız olduğunun altını çizerek, ''Rapor, İsrail'in daha fazla ambargo, daha fazla Filistinliyi öldürmesini desteklemektedir.'' dedi.

Rıdvan, raporun açıklanmasının ardından Türkiye'nin İsrail'e yönelilk ''İsrail büyükelçisinin ülkeden gönderilmesi ve askerî anlaşmaların askıya alınması'' kararlarını desteklediklerini kaydederek, ''Türkiye Cumhuriyeti'ne bu kararlardan dolayı, özellikle de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyoruz. Filistin halkı ve Hamas olarak Türk halkına selamımız var.'' diye konuştu.

Yaşanılan bu süreçte Arap ülkelerinin suskunluğuna vurgu yapan Rıdvan, Türkiye'nin İsrail'e karşı aldığı kararlardan sonra Arapların artık suskun kalmaması ve kendi ülkelerindeki bütün İsrail büyükelçilerini sınır dışı etmesinin yanı sıra Gazze'ye uygulanan ambargoyu da bir an evvel kaldırmalarını da istedi.

Sözcü Rıdvan, Mavi Marmara'da hayatlarını kaybedenleri hiçbir zaman unutmayacaklarını bildirerek, ''Onlar bizim için kan döktüler.'' dedi.

Mitingte İsrail bayrağı yakılırken, gruptakiler Türk, Filistin ve Hamas bayrakları taşıdılar. Miting sonunda topluluk hep bir ağızdan, ''Gazze'nin Türkiye'ye çok selamı var.'' şeklinde slogan attılar.

Kaynak:
http://www.habervaktim.com/haber/199...r_mitingi.html

Haber Vaktim 04.09.2011

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 09-04-2011, 10:43   #2
Kullanıcı Adı
Feride
İnsan duygulanıyor..

Müslümanlar tarafından dahi sahip çıkılmayan, Allah'tan başka kimsesi kalmamış bu mazlum halkın, milletin, böylesin gönülden kopup gelen dualarına mazhar olabilmek çok güzel bir duygu.

Rabbim, buna sebep olan, vesile olan başbakanımızdan razı olsun.

Hani, kla****** ama bu milletin sırtı Allah'ın izniyle yere gelmez. Sahip çıktığımız, kol kanat gerdiğimiz mazlum halkların duaları yeter..
Feride isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-04-2011, 10:45   #3
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Mazlumun desteği,sevgisi,duası gibisi yok.
Tüm dünya teşekkür etse,Türk bayrağını sallasa bu kadar gurur duymazdım heralde.
Gazzeden ne zaman ülkemiz için destek sevgi mitingi haberi okusam çocuk gibi heycanlanırım her zaman
Alt 09-04-2011, 10:47   #4
Kullanıcı Adı
BlueMoon
geçen filistin ablukasına karşı bizim milletimiz dükkanlarının önüne filistin bayrakları asmıştı. malum solcu ve ulusalcılar rahatsız olmuş dükkan sahiplerine tepki gösteriyorlardı üzüldüm doğrusu
BlueMoon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-04-2011, 10:47   #5
Kullanıcı Adı
Feride
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mazlumun desteği,sevgisi,duası gibisi yok.
Tüm dünya teşekkür etse,Türk bayrağını sallasa bu kadar gurur duymazdım heralde.
Gazzeden ne zaman ülkemiz için destek sevgi mitingi haberi okusam çocuk gibi heycanlanırım her zaman
Aynen, ben de aynı duyguları yaşıyorum..

Allah yardımcıları/yardımcımız olsun her daim
Alt 09-04-2011, 10:48   #6
Kullanıcı Adı
BlueMoon
Alıntı:
Feride Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aynen, ben de aynı duyguları yaşıyorum..

Allah yardımcıları/yardımcımız olsun her daim

amin hepimiz için.
Alt 09-04-2011, 10:49   #7
Kullanıcı Adı
Feride
Alıntı:
BlueMoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
geçen filistin ablukasına karşı bizim milletimiz dükkanlarının önüne filistin bayrakları asmıştı. malum solcu ve ulusalcılar rahatsız olmuş dükkan sahiplerine tepki gösteriyorlardı üzüldüm doğrusu
Allah Allah..

İşin içine müslümanlık/islamiyet/din gibi kavramlar dahil olunca heralde rahatsız oluyor bir kısım insan güruhu!

Normaldir normal: )
Alt 09-04-2011, 11:06   #8
Kullanıcı Adı
BlueMoon
Alıntı:
Feride Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah Allah..

İşin içine müslümanlık/islamiyet/din gibi kavramlar dahil olunca heralde rahatsız oluyor bir kısım insan güruhu!

Normaldir normal: )
zaten tepki gösterenler herhnagi bir dini veya bir inancı olmayan insanlar.

görmüyorlar tabi sözde vatanseverler filistinde her tarafı, keza lübnanda her yerde recep tayyip erdoğan afişleri ve türk bayrakları
Alt 09-04-2011, 11:52   #9
Kullanıcı Adı
manifesto
Erdoğan'ın GAZZE'ye gitme zamanı geldi.Orada ki kardeşlerle kucaklaşma zamanı.
manifesto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-04-2011, 12:54   #10
Kullanıcı Adı
Tarantula_
Hay Allah razı olsun hepsinden, mazlum duası almak...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)