AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 11-13-2009, 15:10   #1
Kullanıcı Adı
akmmr
Standart Gençsivillerin kurucusu Dursun Çiçek'in oğlu mu?
Dursun Çiçek'in oğlu Türkiye'yi şok etti!
13 Kasım 2009 Cuma 09:59
Dursun Çiçek'in oğlu savaş karşıtı çıktı. Her askerin oğlu savaşı desteleyecek diye bir şey yok ama o bunun için çok tanıdık bir sivil toplum örgütü kurmuş.

Darbe hazırlığından tutuklanan Albay Dursun Çiçek'in oğlu Deniz, darbe karşıtı Genç Siviller'in kurucusu çıktı.

Habertürk'ten Kutlu Esendemir'in haberine göre; Hasdal Cezaevi'nde yatan Dursun Çiçek'in oğlu Deniz Çiçek ilk kez 2003 yılında "ordu karşıtı" kimliğiyle sahneye çıkmış, TBMM'de "19 Mayısları militarize gösterilerden kurtaralım" diye bildiri okumuştu.

Kendilerini darbe karşıtı olarak gösteren gurup bugüne kadar İlker
Başbuğ'dan Darbe'ye, E-Muhtıra'dan 1 Mayıs'a kadar pek çok kişi ve konuyla ilgili açtıkları pankartlar ve düzenledikleri gösterilerle tanınıyor. İşte o Genç Siviller gurubunun kurucularından biri olan Deniz Çiçek'in babası Dursun Çiçek önceki geçe Ergenekon savcıları tarafından sorgulandı ve tutuklandı.

Albay Dursun Çiçek "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" başlığıyla hazırlanan AKP'yi ve Gülen'i bitirme planı olarak adlandırılan belgede ıslak imzası olduğu iddiasıyla tutuklandı.

ÇİÇEK DURSUN BAŞBUĞ GELSİN

Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek önceki gün Ergenekon savcılarına ifade verirken aynı anda Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nin önünde bekleyen bir grup genç sivilin de içinde yer aldığı "Darbeye karşı 70 milyon adım koalisyonu' "Çiçek Dursun Başbuğ gelsin, "Islak ıslak bakma öyle", "Çiçek burada Başbuğ nerede" yazılı dövizler taşıdı.

Albay Dursun Çiçek'in oğlu Deniz ise işte o Genç Siviller hareketinin kurucularındandı.

ABD'DE YÜKSEK LİSANS YAPIYOR

Deniz Çiçek Sabancı Üniversitesi'nden 2005 yılında mezun oldu. Halen Amerika'da Colombia Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor.

Darbe belgesini yayınlayan Taraf Gazetesi'nden Yıldıray Oğur, Genç Siviller'de Deniz Çiçek ile yakın olduklarını belirterek "Babasının masum olduğuna inanıyor" dedi.

BABASININ MASUM OLDUĞUNA İNANIYOR

Çiçek'in babasıyla ilgili yaptığı haberler nedeniyle Taraf Gazetesi'ne kızgın olduğunu söyleyen Yıldıray Oğur "Dursun Çiçek'le tanışmıyorum ama Deniz'le yakın arkadaştık. Kendisiyle bir süredir görüşmüyoruz ama babasının güvenilir ve masum olduğunu söylüyor. Taraf Gazetesi'ne de haberlerinden dolayı çok kızgın" dedi

www.internethaber.com

akmmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 11-13-2009, 15:13   #2
Kullanıcı Adı
Ömer Bekir
Her türden insan var,genç sivillerinde ne amaçla kurulduğu tartışılır..Bu devirde herkese güvenmeyeceksin..
Ömer Bekir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-13-2009, 21:55   #3
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Bir oluşumda her türden insanın insan hakları konusunda biraraya gelerek hemfikir olmaları o kuruluşun kuşku duyulacak bir yer olduğunu değil aksine aslaetini gösterir.

Genç Siviller kendini ispatlamış bir Sivil Toplum Hareketidir. Dursun Çiçek'in oğlu Deniz Çiçek de darbe karşıtı mili irade yanlısı biriyse pek tabi Genç Sivillerin içerisinde yer alabilir.. Genç Siviller'i onun kurduğu konusuna gelince bunu Genç Siviller yanıtlayacaktır. Darbe karşıtı, Milli İrade yanlısı, Özgürlükçü olan herkes Genç Siviller'i kuşku duymadan destekleyebilir.

Konu Üç mevsim tarafından (11-14-2009 Saat 01:48 ) değiştirilmiştir..
Üç mevsim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2009, 01:45   #4
Kullanıcı Adı
redyellow
Alıntı:
Ömer Bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Her türden insan var,genç sivillerinde ne amaçla kurulduğu tartışılır..Bu devirde herkese güvenmeyeceksin..
Bence yanlış düşünüyorsunuz, genç siviller şu ana kadar "bu devirde herkese güvenmeyecekin" cümlesini haklı çıkartacak hiç bir yanlış yapmadılar.

Sayın özgünirade'nin yazısını okumanızı tavsiye ederim.
redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2009, 01:46   #5
Kullanıcı Adı
redyellow
Türkiyeyi şok etti denmiş, ben de türkiyedeyim hiç de şok olmadım.

Niye şok olayım ki?

Beş parmağın beşi bir mi?

baba ile oğulun fikir ayrılığını ilk kez mi görüyoruz?

Çok normal geldi bana olay.
redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2009, 01:47   #6
Kullanıcı Adı
Berr Ak
Demek 19 mayıs bildirisini o okumuşçok hoştu o ya.Belki onun sayesinde kitlelere ulaşıldı.kurucusu yıldıray oğur genç sivillerin.Bir kaç arkadaşı ve kardeşinin desteğiyle kurmuş.Hastayım genç sivillere de , yıldıray oğur'a da
Berr Ak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2009, 03:54   #7
Kullanıcı Adı
akmmr
Alıntı:
eciftci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Demek 19 mayıs bildirisini o okumuşçok hoştu o ya.Belki onun sayesinde kitlelere ulaşıldı.kurucusu yıldıray oğur genç sivillerin.Bir kaç arkadaşı ve kardeşinin desteğiyle kurmuş.Hastayım genç sivillere de , yıldıray oğur'a da
eciftci genç sivilleri bende biliyorum ve bizzat eylemlerine katıldığım oldu..bu olayı ben buraya genç sivilleri kötülemek için değil gençsiviller bu foruma yazılmaya layık bir stö gördüğüm için yazdım..ömer arkadasım sana cevbı redyellow yazmıs zaten fakat o düşüncen cok yanlıs soylmek istedim.
akmmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2009, 04:05   #8
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Albay Çiçek`in oğlu Genç Siviller üyesi çıktı
Albay Dursun Çiçek`in oğlu Deniz Çiçek, Genç Siviller üyesi çıktı. Deniz Çiçek Taraf yazarının arkadaşı.

Albay Dursun Çiçek`in oğlu Deniz Çiçek, Genç Siviller üyesi çıktı. Deniz Çiçek Taraf yazarının arkadaşı."İrtica ile Mücadele Eylem Planı" başlığıyla hazırlanan belgenin altında ıslak imzası bulunduğu iddiası sonrası tutuklanan Albay Dursun Çiçek`in oğlu Deniz Çiçek, `darbe` karşıtlığıyla tanınan liberal oluşum Genç Siviller`in kurucularından biri.

Önceki gece tutuklanan Kurmay Albay Dursun Çiçek`in oğlu Deniz Çiçek`in Genç Siviller grubuna dahil olduğu ortaya çıktı. Kendilerini `Darbe karşıtı` bir oluşum olarak gösteren grup, bugüne kadar îlker Başbuğ`dan Darbe`ye; E-Muhtıra`dan; 1 Mayıs`a kadar pek çok kişi ve konuyla ilgili açtıkları pankartlar ve düzenledikleri gösterilerle tanınıyor. İşte o Genç Siviller grubunun kurucularından biri olan Deniz Çiçek`in babası Dursun Çiçek, önceki gece Ergenekon savcıları tarafından sorgulandı ve ardından mahkemece tutuklandı.

ÇİÇEK DURSUN BAŞBUĞ GELSİN

Albay Çiçek, "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" başlığıyla hazırlanan ve tamuoyunda `AKP ve Gülen`i bitirme ilanı` olarak adlandırılan belgede ıslak imzası olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.

Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek önceki gün Ergenekon savcılarına ifade verirken, aynı anda Beşiktaş`taki İstanbul Adliyesi`nin önünde bekleyen bir grup Genç Sivil`in de içinde yer aldığı, "Darbeye karşı 70 milyon adım koalisyonu", "Çiçek Dursun, Başbuğ gelsin", "Islak ıslak bakma öyle" ve "Çiçek burada Başbuğ nerede" yazılı dövizler taşıdı. Konuşmalar yaptı.

TARAF YAZARIYLA ARKADAŞ

Artık Hasdal Askeri Cezaevi`nde olan Albay Çiçek`in oğlu Deniz ise, işte o Genç Siviller hareketinin kurucularındandı. Oluşum, adını ilk kez, "19 Mayısları, militarize stadyum gösterilerinden kurtaralım" kampanyasıyla, 19 Mayıs 2003`te, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik`in davetiyle gittikleri Türkiye Büyük Millet Meclisi`nde duyurmuştu. Meclis`te düzenlenen forumun açılış konuşmasını yapan kişi o dönem Sabancı Üniversitesi öğrencisi olan Deniz Çiçek`ti. Meclis`teki forumda Çiçek`le birlikte konuşma yapan gençlerden biri de, o günlerde ODTÜ öğrencisi olan Taraf yazarı Yıldıray Oğur`du.

BABASININ MASUM OLDUĞUNA İNANIYOR

Çiçek`in babasıyla ilgili yaptığı haberler nedeniyle Taraf Gazetesi`ne kızgın olduğunu söyleyen Yıldıray Oğur "Dursun Çiçek`le tanışmıyorum ama Deniz`le yakın arkadaştık. Kendisiyle bir süredir görüşmüyoruz ama babasının güvenilir ve masum olduğunu söylüyor. Taraf Gazetesi`ne de haberlerinden dolayı çok kızgın" dedi

EĞİTİM İÇİN ABD`DE

`Genç Siviller`den Yıldıray Oğur, önce Taraf Gazetesi`nde yazarlığa başladı. Daha sonra Albay Çiçek`in hazırladığı ileri sürülen, "AKP ve Gülen`i Bitirme Planı" olarak bilinen belgeleri yayımlayıp fırtınalar kopartan Tarafın Yazı işleri Müdürlüğü`ne getirildi. Deniz Çiçek`se Sabancı Üniversitesi`nden 2005 yılında mezun oldu ve halen Amerika`da Colombia Üniversitesi`nde yüksek lisans yapıyor.
Kutlu Esendemir/Taraf
/ Akhaberler

Konu FarukARSLAN. tarafından (11-14-2009 Saat 04:24 ) değiştirilmiştir..
FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-14-2009, 11:13   #9
Kullanıcı Adı
Ömer Bekir
Alıntı:
redyellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence yanlış düşünüyorsunuz, genç siviller şu ana kadar "bu devirde herkese güvenmeyecekin" cümlesini haklı çıkartacak hiç bir yanlış yapmadılar.

Sayın özgünirade'nin yazısını okumanızı tavsiye ederim.
Neden;"bu devirde herkese güvenmeyecekin" cümlesini haklı çıkartacak hiç bir yanlış yapmadılar."derken,yapamazlar mı..Ben kendilerini kötülemiyorum,ancak sonradan işlerini veya eylemlerini nasıl devam ettirecekleri ne malum..Bende şimdi bazı eylemlerini güzel buluyorum,bunda bir sorun yok..

Ancak kuvay'i Milliye derneği'de iyi amaçlarla kurulmuştu,ancak sonradan Ergenekon'cu çıktı..Ben bu yüzden herkese güvenmeyeceksin,dedim..Yoksa amacım kendisini kötülemek falan değildir..

Umarım anlaşılmıştır..

Ömer Bekir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)