AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 04-21-2009, 17:56   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Standart Güneş'in ölüm raporu açıklandı
İHA muhabiri İsmail Güneş'in ölüm raporu açıklandı. Güneş tam 6 saat kurtarılmayı beklemiş. İşte ölüm raporu ile ilgili ayrıntılar.Kahramaraş'ta meydana gelen ve BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'yla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiği kaza sonrası Adana Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapor, BBP MKYK üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz tarafından açıklandı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi ve parti Avukatı Kemal Yavuz, helikopter pilotu Kaya İstektepe'nin otopsi raporunda herhangi bir zehirleme bulgusuna rastlanmadığını söyledi. Adana Adli Tıp Kurumu'ndan konuya ilişkin raporu aldıklarını kaydeden Yavuz, "Yine de kuşkularımız bitmiş değil. Henüz kaza demek için erken" dedi. Yavuz, İHA muhabiri İsmail Güneş'in ise kazadan sonra 3-6 saat arasında donarak hayatını kaybettiğinin belilendiğini söyledi.

Yavuz, şöyle konuştu:

"Helikopterin üzerinde çok gelişmiş bir navigasyon aleti var. Bu alet, hem denizden yüksekliği veriyor, hem karadan yüksekliği veriyor, hem dağlara mesafeyi veren çok gelişmiş bir navigasyon. Dolayısıyla bu özellikleri bulunan bir helikopterin, böyle profesyonel bir pilot tarafından, çok rahatlıkla sisin içerisinde bu kaza gerçekleşmeden sevk ve idare edilebileceğini düşünüyorum. Buna rağmen kazanın gerçekleşmiş olmasını, yani dağa olan mesafeyi ölçen bir aletin bulunmasına rağmen bu kazanın gerçekleşmiş olmasını anlayamıyorum.

Bu bizi yeni soru işaretlerine bizi sevk ediyor. Var olan navigasyon cihazının çipinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından alındığını ve bunun incelemede olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu yönlü bize bir açıklama yapılmadı. Biz bu açıklamanın tez elden yapılmasını, yol haritasının netleşmesini, helikopterin yol haritası, hızı ve yol bilgilerinin tamamının çarpma anına kadar çok net olarak bize verileceğini, adeta bunun bir kara kutu gibi değerlendirileceği düşüncesindeyiz."

bugün.com

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-21-2009, 18:02   #2
Kullanıcı Adı
Eşref
Yazık oldu adamcağıza. Allah mekanını cennet eylesin.
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-21-2009, 18:05   #3
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
AMİN kardeşim en zor ölüm onunki oldu ben en çok ona acıdım valla
Alt 04-21-2009, 19:39   #4
Kullanıcı Adı
Eşref
Alıntı:
türk_of_the_TOON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
AMİN kardeşim en zor ölüm onunki oldu ben en çok ona acıdım valla
O günü hatırlıyorum da bu gazeteci kardeşimizin sesini duyduğumuzda çok sevinmiştik. Çok şükür yaşayan birileri var demiştik. Ama en acı, en zor ölüm onunki oldu. Keşke düştüğü anda vefat etseydi demekten kendimi alıkoyamaıyorum. Ama alın yazısı dedikleri de bu olsa gerek.

Bu dünyada çekilen acıların, Allah katında mükafatının hayal bile edemeyeceğimiz kadar büyük olduğunu da unutmamak gerekir. Yeter ki cefa, Hak yolundayken çekilsin.
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-21-2009, 19:42   #5
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Alıntı:
KaraEsref Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O günü hatırlıyorum da bu gazeteci kardeşimizin sesini duyduğumuzda çok sevinmiştik. Çok şükür yaşayan birileri var demiştik. Ama en acı, en zor ölüm onunki oldu. Keşke düştüğü anda vefat etseydi demekten kendimi alıkoyamaıyorum. Ama alın yazısı dedikleri de bu olsa gerek.

Bu dünyada çekilen acıların, Allah katında mükafatının hayal bile edemeyeceğimiz kadar büyük olduğunu da unutmamak gerekir. Yeter ki cefa, Hak yolundayken çekilsin.
olacak geri durmaz derler yada akacak kan damarda durmaz gibi çok güzel ata sözlerimiz vardır olacak olur dedğin gibi mükafatı vardır o tek tesellimiz zaten

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)