AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 11-27-2012, 16:20   #1
Kullanıcı Adı
Necip Fazıl
Standart `Halk Tepkisini Ortaya Koymalı`

Milli Eğitim Bakanlığı`nın Kılık Kıyafet serbestisine ilişkin yönetmeliğinin yasalaşması ancak bu yönetmelikte başörtüsü serbestisinin olmaması tepkiyle karşılandı.

Milli Eğitim Bakanlığı`na bağlı okullarda öğrencilerin kılık kıyafetlerinin serbestisine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete`de yayımlandı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı`na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilerin giyeceği kıyafetler serbest bırakıldı.
Ancak bu düzenlemeye başörtüsü serbestisi yine yer almaması tepkiyle karşılandı. Marmara Hak ve Özgürlükler Platformu Başkanı Cemal Çınar, artık önünde hiçbir engelin kalmadığı başörtüsüyle ilgili hala bir düzenlemenin yapılmamasını kabul edilemez olduğunu belirtti.

Artık Herkes Tepkisini Ortaya Koymalı
Çıkan yasa ve yönetmeliklerde başörtüsüne yönelik hiçbir düzenlemenin olmadığını belirten Çınar, halkın da bu duruma sessiz kalmaması gerektiğini söyledi. Çınar, "Bugün haktan uzak birçok hak adı altında isteklerin ortalığı dağıtarak talep edildiği bir günde Allah`u Teâlâ`nın emri olan başörtü sorununa karşı bugün halkın sessiz kalması ayrıca düşünülmesi gereken bir konu. Müslümanlar olarak bu konuda herkese iş düşüyor.

Gerek sivil toplum kuruluşları ve gerekse Müslüman halk, Ankara`dakileri harekete geçirebilmek ve en doğal bir hak olan başörtüsünün her alanda serbest olması için tepkilerini ortaya koymalılar" diye konuştu.

Her Alanda Özgürlük Bekliyoruz
Müslüman halktan oy alarak iktidar olanların, bugün başörtüsü sorununu halletme konusunda ciddi atım atmadıklarını dile getiren Çınar, "Halledilmesinin önünde hiçbir engelin kalmadığı halde çözmemeleri ve çıkardıkları yasa veya yönetmeliklerin içine koymamaları kabul edilebilir bir durum değildir" dedi. Çınar, "Artık başörtüsü için her alanda özgürlük bekliyoruz" şeklinde konuştu.

İLKHA

Necip Fazıl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 11-28-2012, 01:25   #2
Kullanıcı Adı
Necip Fazıl
Necip Fazıl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-28-2012, 01:31   #3
Kullanıcı Adı
manifesto
BAŞÖRTÜSÜ için düzenleme yapılıp serbest bırakılmalı
TAM zamanı
Hazır kılık kıyafette özgürlük derken
Daha ne bekleniyor ben anlamıyorum
Kaç 10 yıl daha gerekli?
Bitirin bu işi artık
manifesto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)