AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 05-13-2009, 10:12   #1
Kullanıcı Adı
redyellow
Standart İBB'den ŞARAP PARTİSİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Şiir Festivalinin açılış kokteylinde su gibi içki tüketildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’nin düzenlediği II. Uluslararası Şiir Festivalinin açılış kokteylinde su gibi şarap içildi.

İstanbul Arkeoloji Müzesinde gerçekleştirilen kokteyl, festivale katılan şairlerin tanıtımı ile başladı. Gecede Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü ve Kardeş Türkülerin müzik dinletisi vardı. Kardeş Türküler, katılımcıları Türkçe, İngilizce selamlamanın ardından Kürtçe selamlamayı da unutmadı.

SU GİBİ ALKOL

Kürtçe şarkılar eşliğinde düzenlenen şiir festivali ilerleyen dakikalarda şarap şovuna dönüştü.

Kurulan kokteyl masalarında ikram edilen alkol, üniversiteli gençler ve katılımcılar tarafından su gibi tüketildi.

Muhafazakâr-Demokrat Ak Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat organizasyonunda tüketilen alkol manzarasını gören İstanbullular şaşkınlığını gizleyemedi.

Daha önce Ak Parti Artvin İl Başkanlığı ve Edirne İl Başkanlığının düzenlediği programlarda da baş içecek rakı olmuştu. Bu sefer Uluslararası bir organizasyon olmasının etkisi ile içki çeşitleri çoğaltılarak mahzenlerden çıkartılan özel seçim şaraplarla oldukça zengin (!) bir görüntüye sahne oldu..

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden sonra Belediyeye ait kurumlarda alkollü içecek satışı ve içilmesi yasaklanmıştı. Kadir Topbaş yönetiminin işi her çeşit alkollü içeceğin ikram edildiği bir şova dönüştürmesine Ak Partililer ve muhafazakâr çevrelerin nasıl tepki vereceği ise merak konusu.

http://www.marmarahaber.net/ibbden-s...beri_9955.html

Çok üzücü bir durum.

Kimseye yaranmak için hoşgörünmek için böyle bir rezalete izin verilmemeliydi.

İlgilileri, yetkilileri şiddetle kınıyorum.

redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 05-13-2009, 10:56   #2
Kullanıcı Adı
redyellow
Alıntı:
Alem-i_Ervah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Neden kınanacak ne var ki? İsteyen içer istemeyen içmez. Bu tamamen hoşgörü ile alakalı bir durum. Şıra ve pekmez nasıl üzümden yapılıyorsa ve tüketiliyorsa şarapta aynı şekilde üzümün ürünü değil mi_ Tek farkı biraz ekşi olması o kadar.
İsteyen içsin...

ben İÇMESİN dedim mi?

Büyükşehir Belediyesi bir devlet kurumudur, devlet kurumunun, devletin parasıyla içki ikram etmesi yanlıştır.

Sen istiyorsan git iç, bana ne?

Günahı senin boynuna.

Ama benim paramla, benim vergimle içemezsin.

Üzümün her halini yer misin? içer misin?
Alt 05-13-2009, 10:58   #3
Kullanıcı Adı
BlueMoon
Alıntı:
Neden kınanacak ne var ki? İsteyen içer istemeyen içmez. Bu tamamen hoşgörü ile alakalı bir durum. Şıra ve pekmez nasıl üzümden yapılıyorsa ve tüketiliyorsa şarapta aynı şekilde üzümün ürünü değil mi_ Tek farkı biraz ekşi olması o kadar.
içilmesi bize göre hoş bir durum değil tabi. O yüzden bu hareketi kınamak gerek. Meyve suyu da pekala tüketilebilirdi. Neden şarap ?
BlueMoon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-13-2009, 11:01   #4
Kullanıcı Adı
redyellow
Alıntı:
Başbakan bu ülkeye benim paramla bu kriz donemınde son model jet alıyor ama değil mi ve İBB bernim paramla saçma sapan tanesıne 1 mılyon 200 bın yuro verıp çalısmayan sureklı bozulan metrobus lerı alıyor ama degıl mı hıc bır ıse yaramadfıgı halde ve hepsıne o metrobuslerın 70 mılyon yuroya yakın para verılıyorken neden olay sarap olunca yok ıcemessın bıolmem ne dıyorsun bnna acıklasana
Başbakan israf ediyorsa onu kınarım.

Ama şarap ile devlete alınan uçağı hangi mantıkla kıyaslıyabiliyorsunuz bunu anlamak da mümkün değil.

Şarapı içeceksin, sonra defi hacet yapacaksın.

Uçak devlete alınıyor ve demirbaş oluyor.

Tayyip bey özel mülkiyetine geçirmiyor ki.

ama dediğim gibi israf varsa kim devletin malını israf ederse onu da kınarım.

İBB metrobus konusunda yanlış yapmışsa onu da kınarım.

Ben sen değilim çünkü.

Ayrıca konuya iyi bak, dediklerin başka konu, istiyorsan buyur başka bir başlık aç.

Konu redyellow tarafından (05-13-2009 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir..
Alt 05-13-2009, 11:01   #5
Kullanıcı Adı
AY IŞIĞI
Öncelikle bir sakin olun lütfen !

AY IŞIĞI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-13-2009, 11:17   #6
Kullanıcı Adı
redyellow
Alıntı:
Bakınız İngiltere Başkanıda aynı bunun gibi bğir jet alacaktı ama ingiltere vatandaşları ayağa kalktı. ''Bu kriz dönemninde böyle israf olur mu'' diye. Hatta Belçika dış işleri bakanı, tarifeli uçak bulamayıp, özel jet kiraladiği için Belçika ayağa kalktı ve Diş işlleri bakanı olan kadın istifa etmek zorunda kaldı. Evet israftır neden mi? Hali hazirda var olan ATA uçağı zatwen vardı. Buna hiç gerek yoktu. Ayrıca Kadir YTOPBAŞ'ın aldıpı metrobüsler tam manası ile Kadir TOPBAŞ'ın elinde patladı. Çünkü sürekli arızalanıyor ve İstanbul yollarına hiç bnir şekilde uyumluı değil.
Eeee uyumlu değilse devletin parası israf edilmişse onları kınarım, sende kına, başkası da kınasın.

Onların bunu yapmış olmaları seni devletin parasıyla su gibi içki tüketilmesini onaylamanı mı gerektiriyor?

Eğer sen devletin parasıyla rakı, şarap, şampanya tüketilmesini onaylıyorsan metrobüs vs. için tek kelime yazmaya hakkın yoktur.

İlk önce kendi çelişkinden kurtul.
Alt 05-13-2009, 11:46   #7
Kullanıcı Adı
redyellow
Alıntı:
Alem-i_Berzah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Neden bu ulkede devletin parası ıle kim neler yaptı onları görmüyorsun resmi davetlilerin olduyg ıuuluslararası bır resepsiyonda verilen alkole laf ediyorsun. Asıl senınksı celıskı degıl mı?

Benim onları görmediğimi nerden biliyorsun sayın arkadaşım?

Sen sordun ben de yok mu dedim, kınamıyorum mu dedim, iyi olmuş mu dedim.

İstersen yazayım:

DEVLETİN MALINI İSRAF EDEN HERKESİ KINIYORUM.

DEVLETİN MALINI ÖZEL İŞLERİNDE KULLANAN HERKESİ KINIYORUM.

DEVLETİN MALINI KÖTÜ KULLANAN HERKESİ KINIYORUM.

DEVLETİN MALIYLA RAKI ŞARAP İKRAM EDENLERİN HEPSİNİ KINIYORUM.

Uluslararası da olsa farketmez, benim paramla rakı şarap ikram edemezler kardeşim.

İçmek isteyen gitsin meyhaneler açık, istediği kadar içsin.

OKEY?
Alt 05-13-2009, 11:57   #8
Kullanıcı Adı
redyellow
Alıntı:
Alem-i_Berzah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşım. İçki bu ülkenin gerçeğidir. ATATÜRKten beri bu böyle ve öncewside. Osmanlı da içki içen padişahlar da vardı. Bunu unutma. İçmeyenlerin olduğu gibi. Ne denilecekti ''gidin meyhanede için'' denilecekti. Böyle resmi uluslararası bir gösteride resepsiyonda. Sizler nasıl ki, türban'a saygı diyorsanız, bunuda yanı şekilde karşılamalısın arkadaşım.
Bana ne kardeşim içki içen osmanlı padişahından, bana ne felandan filandan.

ben müslümanım.

Benim önderim Hz.MUhammed (sav) dir.

İçmiş mi?

Bitti....

İçkiden, fuhuştan, ahlaksızlıktan, haramdan, sarhoşluktan GERÇEK olmaz!

Başörtüsü konusunu getirip konuyu değiştirmeye kalkma, yemezler
Alt 05-13-2009, 12:00   #9
Kullanıcı Adı
Neşe
Alıntı:
redyellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana ne kardeşim içki içen osmanlı padişahından, bana ne felandan filandan.

ben müslümanım.

Benim önderim Hz.MUhammed (sav) dir.

İçmiş mi?

Bitti....

İçkiden, fuhuştan, ahlaksızlıktan, haramdan, sarhoşluktan GERÇEK olmaz!

Başörtüsü konusunu getirip konuyu değiştirmeye kalkma, yemezler
ağzına sağlık gerçekten çok güzel konuşmuşsun teşekkür ederim..
Neşe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-13-2009, 12:15   #10
Kullanıcı Adı
redyellow
1- Konuyu başörtüsü tartışmasına çevirme, olmaz

2- Bana ne osmanlıdan demedim iyi oku... azıcık okuman varsa BANA NE İÇKİ İÇEN OSMANLI PADİŞAHINDAN dedim...

3- Osmanlı da olsa hata yapana hata yapmış demek insani bir erdemdir.

4- Osmanlıda filan hata yapmış demek tüm osmanlı kötüdür anlamına gelmez.

5- Osmanlı atamdır, inkar etmem.

6- Laik bir ülke olmanın gereği devletin parasıyla rakı, şarap içmek değildir.

7- HARAM ÜLKENİN GERÇEĞİ OLMAZ.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)