AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 02-04-2009, 15:55   #1
Kullanıcı Adı
fütüvvet
Standart İnanamadım sizde inanamayacaksınız
Baykalın yaptığına bakın..
Hayretler içinde kaldım..
mutlu olacağım ama şüpheliyim nedense..

işte o haber..

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen'in Kur'an Kursu projesine destek çıktı ve çok ilginç bir açıklama yaptı04 Şubat 2009 15:30

CHP lideri Baykal partisinin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sefar Sirmen'in Kur'an Kursu açılımı için, "Sefa Sirmen hemşehrelirinin ihtiyaçları doğrultusunda bir çalışma başlatmıştır. Projesi fevkalede doğru bir yaklaşım" dedi.

Sirmen'e destek çıkan Baykal, "Anayasa'ya ve Laik Cumhuriyete karşı olmacak şekilde Kuran'ı Kerim öğretilmesi hepimizin hayalidir" diye konuştu...

fütüvvet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 02-04-2009, 16:05   #2
Kullanıcı Adı
halil_han
Hayaliymiş vay beee.
halil_han isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 16:09   #3
Kullanıcı Adı
fütüvvet
YAAA
BİDE HAYALİ İMİŞ..

AK PARTİNİN YAPTIĞINA BAKARMISINIZ

SAYELERİNDE CHP BİLEM DEĞİŞİYOR..
Alt 02-04-2009, 16:16   #4
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
"Anayasa'ya ve Laik Cumhuriyete karşı olmacak şekilde Kuran'ı Kerim öğretilmesi hepimizin hayalidir"

Bu doğru mu yahu..
Laik cumhuriyete karşı olmayacak şekilde Kur'an-ı Kerim nasıl öğretiliyor?..
Bu hangi mantık çerçevesinde söylenmiş, neyle bağdaştırılarak 'hayal edilmiş' anlayamadım..

Valla bu haber ilk çıktığında da demiştim, şimdi de diyorum;

HELAL OLSUN SANA CHP ZİHNİYETİ!
Bu kadar olmaz yahu...
FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 16:44   #5
Kullanıcı Adı
fütüvvet
Standart Baykal'dan Kuran Kursu'na destek
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen'in Kur'an Kursu projesine destek çıktı ve çok ilginç bir açıklama yaptı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen'in Kuran kurslarıyla ilgili açıklamalarını değerlendirirken, ''Bizim Kocaeli Belediyemiz tıpkı bir bilgisayar kursu gibi, bir yabancı dil kursu gibi, hemşehrilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek yaklaşımı içinde böyle bir proje oluşturmuştur. Bence bu, doğru bir projedir'' dedi.

Baykal, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına gelişinde gazetecilerin CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen'in Kur'an kurslarına ilişkin açıklamalarıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Kur'an'ın doğru bir biçimde, yasalara uygun olarak öğretilmesinin herkesin önceliği olması gerektiğini ifade eden Baykal, Kur'an-ı Kerim'in ''yaşı uygun olan çocuklara yasalara uygun olarak Diyanet İşleri Başkanlığının işbirliğiyle doğru bir biçimde Anayasa'ya ve devletin temel değerlerine karşı olmayan bir şekilde'' öğretilmesinin önemini vurguladı. Bunun ciddi bir ihtiyaç olduğunu belirten Baykal, şöyle konuştu: ''Bu, maalesef en uygun çözüme hala kavuşturulamamıştır. Diyanetin bu konuda düzenlediği kurslar var. Mahalle aralarında Diyanetin denetimi dışında çeşitli biçimlerde kurslar var. Kur'an kurslarının, sadece Kur'anı ezberletmek biçiminde yer yer alındığını görüyoruz. Bunun ötesine geçmemize ihtiyaç var. Yani Kur'an-ı Kerim'in sadece ezberlenmesi şeklinde değil, ruhunun, manasının, özünün, doğru bir biçimde anlatılması ve öğretilmesi şeklinde bilinçli, sorumlu, yetkili unsurlar eliyle ailelerinin izniyle öğretilmesinde büyük yarar var. Bu bir temel ihtiyaçtır.

Öyle anlaşılıyor ki bizim Kocaeli Belediyemiz tıpkı bir bilgisayar kursu gibi, bir yabancı dil kursu gibi, hemşehrilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek yaklaşımı içinde böyle bir proje oluşturmuştur. Bence bu, doğru bir projedir. Haliyle yararlı olacak bir projedir. Kur'an-ı Kerim dinimizin özüdür ve din adına yapılan yanlışlıklara karşı, hurafelere karşı mücadele etmek isteyenlerin temel dayanağı Kur'an-ı Kerim'dir. Müslüman ailelerin çocuklarına Kur'an-ı Kerim'i doğru bir şekilde aktarma fırsatının onlara tanınması çok yerinde olur, diye düşünüyorum.''

''CEMAATLERLE DİYALOG''

Baykal, bir gazetecinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''İsmailağa cemaatini de ziyaret edip, bana neden oy vermediklerini soracağım'' şeklinde açıklamaları olduğunu ifade ederek, ''Siz adaylarınızın cemaatlerle diyalog kurmaları konusunda karar aldınız mı?''şeklindeki sorusu üzerine, şunları söyledi: ''Benim bir karar almamı gerektiren bir durum yok. Hepimiz kendi yorumumuz, anlayışımız çerçevesinde üzerimize düştüğüne inandığımız görevleri yerine getiriyoruz. Arkadaşlarımız da öyle yapıyorlar. Yani Sayın Kılıçdaroğlu'nun bize oy vermediğini düşündüğü kesimlere gidip, onlara bunun nedenlerini sormak istemesini çok haklı, çok doğal, öz güvenli bir yaklaşım olarak görüyorum. Biz kendimizi o insanlarla belli temelde diyalog kurması mümkün bir anlayışın sahipleri olarak düşünüyoruz. Biz, dürüst bir toplum, temiz bir toplum istiyoruz. Biz, kimsenin anlayışıyla inancıyla bir kavga içinde olduğumuzu düşünmüyoruz.

Belediye başkanı adayı arkadaşlarım iyi bir belediye yönetimi vaat ediyorlar. Dürüst ve ahlaklı bir belediye yönetimi vaat ediyorlar. Buna önem veren, değer veren herkesin belli bir duyarlılık içinde bu diyaloğa ilgi göstereceğini düşünüyorum.''

Baykal, Deniz Feneri olayının toplumun belli kesimlerinde ''dinin istismar edilip edilmediğinin'' sorgulanmasına yol açtığını ifade ederek, bugün bir gazetede benzer bir olayın daha yer aldığını söyledi. Baykal, şöyle devam etti: ''Sosyal demokrat bir belediye başkan adayının çıkıp da bize bugüne kadar mesafeli davranmış olan insanlara 'Bizim anlayışımız bu, biz buna tepki gösteriyoruz, inanıyoruz ki siz de bu tablolara bizimle aynı şekilde tepki gösteriyorsunuz. Görülüyor ki bu olay bir din istismarının ötesindedir, artık bu tuzağa düşmeyelim. Biz kimsenin inancıyla meşgul değiliz. Biz, doğru, temiz, ahlaklı, şeffaf bir belediye yönetimi koymak istiyoruz. Bunu, size de hizmet etmek için koymak istiyoruz' deme hakkı vardır. Bunu demek üzere girişim yapmış olmasını da çok doğal karşılıyorum.''

EYÜP'TE CHP'DEN İSTİFA

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen de ''Eyüp'te daha önce CHP'ye üye olan çarşaflı bazı kişilerin üyelikten vazgeçtikleri ve bununla ilgili kendisine yönelik suçlamalarda bulunduklarını'' hatırlatan gazetecilere, bu iddiaların doğru olmadığını söyledi. Kendisine yönelik iddiaları iftira olarak niteleyen Sevigen, yasal yollardan gerekli girişimlerde bulunacağını kaydetti. Sevigen, yalnızca belediye başkan aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen bir kişi ve yakınlarının üyelikten vazgeçtiklerini ifade ederek, katılım töreninde üye olan diğer kişilerin böyle bir girişimde bulunmadıklarını dile getirdi.

HABER 7
04/02/2009
Alt 02-04-2009, 16:48   #6
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Konu, kaynağı da verilen haber ile birleştirilmiştir.
FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 16:53   #7
Kullanıcı Adı
AY IŞIĞI
Dün akşam bende haberlerde izledim evet öyle bir kazanma çabası içine girmişlerki herşeyi yapacaklarını vaad ediyorlar ama(!) kazanırlarsa şayet oy verirlerse ya vermezlerse işte o ozaman ne çarşaf serbest olur nede kuran kursu yapılır..Peki ya neden kuran kursu yapacaklarını oya bağlıyorlar kazanmasalar bile neden yapmıyorlar cevabı yok..
AY IŞIĞI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 16:54   #8
Kullanıcı Adı
fütüvvet
Alıntı:
FarukARSLAN. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu, kaynağı da verilen haber ile birleştirilmiştir.
FarukARSLAN iyi olmuş..hemen konu kilitlenirmi..
Allahtan sizin gibi duyarlı yetkililer varda duygusallığa kurban gitmiyor bu tür haberler..

not:
bu mesajı okuyunca silersen sevinirim..yoksa...
Alt 02-04-2009, 18:22   #9
Kullanıcı Adı
msucar
bayKIL ALLAH dinimizi pis işlerine alet ettiğini çok ii görüyor.kutsal kitabımız kuran-ı kerimde yazdığı ölümü sen yozgat ta dağıttığın başörtülerinde boğularak yaşayacaksın...

Not: Kelimelerimizi tartıp öyle buraya aktaralım. Ve mümkünse argo kullanmayalım.

Konu FarukARSLAN. tarafından (02-04-2009 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir..
msucar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2009, 18:37   #10
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Çarşaf açılımı tutmadı,Kur-an Kursu verelim..!Sayın Baykal çok tehlikeli bölgelerde geziniyorsunuz..!Böyle tutarsız siyaset ile sadece kendinizin oyunu alırsınız.Bir müdet sonra kendinizde kendinize inanmayacaksınız.
ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)