AK Gençliğin Buluşma Noktası
Diğer Partiler Diğer Partiler ile ilgili propaganda ve reklam dışındaki bütün paylaşımlarımızı burada yapıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 08-20-2010, 10:26   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Arrow CHP anketinden bakın ne çıktı!

Referanduma günler kala partiler de araştırma şirketlerinin kapısını çalıyor. İşte, 'Hayır' cephesinin güçlü ismi CHP'nin son anketinden çıkan sonuç ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın yorumu:

12 Eylül Anayasa referandumu için geriye sayım başlarken 'hayır' kampanyasını bazen günde üç mitingle sürdüren ana muhalefet partisi CHP'nin kurmaylarına ulaşan son araştırmaya göre 'hayır'ların at başı önde gittiği öğrenildi.

CHP'nin elindeki son referandum araştırmasına göre; 'Hayır' oranı yüzde 51.8 olurken, 'Evet' oranı ise yüzde 48.2'de kalıyor. Buna göre halktan gerekli desteği alamayan anayasa paketi yürürlüğe giremiyor.

Uluslararası bir araştırma şirketinin 21 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında yaptığı araştırmada 'hayır' oyları at başı bir biçimde de olsa önde gidiyor. 1.448 kişi ile yapılan araştırmaya göre en yüksek 'hayır' oran yüzde 70.8 ile Akdeniz Bölgesi'nde, en yüksek 'evet' oranı ise yüzde 76.5 ile Kuzeydoğu Anadolu bölgesinde gerçekleşiyor. Araştırmanın detaylarında öne çıkanlar şöyle:

SEÇMEN ETKİLENDİ: Referandum sürecinin iki ana aktörü, AKP ve CHP, seçmenlerinin büyük çoğunluğunu etkileyebilmiş görünmektedir.Referandum oy tercihleri, mevcut siyasal durumu yansıtmaktadır.

GENÇLER 'HAYIR' DİYOR: Referandum için, kadınların yüzde 55.3'ü 'evet' derken, erkeklerin yüzde 58.2'si 'hayır' demektedir. 18-24 yaş grubunun yüzde 63.0'ünün 'hayır' demesi, özellikle bu kesimdeki yüksek işsizliğin, hükümete yönelik bir tepkiye dönüşmesinin sonucu olabilir.

MARMARA'DA EVET: 'Hayır' oylarının en yüksek olduğu bölgeler Batı Anadolu, Akdeniz, Ortadoğu Anadolu olarak tespit edilmektedir. Buna karşılık, 'evet' oylarının yüksek olduğu bölgeler Batı Marmara, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Kuzeydoğu Anadolu olarak ortaya çıkmaktadır.

'ABBAS YOLCU'
Araştırma sonuçlarını AKŞAM'a değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, şunları söyledi: 'Ben de aylardır geziyorum, sahadayım. Toplam 18 ile gittim. İstanbul ve Ankara'da ise ayrı çalışma yapıyorum. Halk artık bizim yakamıza, 'bizi kurtarın' diye yapışıyor. Halk borç batağında. Çiftçinin tarlası hacizli. Başbakan koyun pazarlığı yapar gibi evet sözü istiyor. Olmazsa tehdit ediyor. Neden yapıyor. Çünkü 'hayır' tablosunu O da görmeye başladı. Ama korkunun ecele faydası yok, yani 'Abbas yolcu'.

habervaktim

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 08-20-2010, 16:06   #2
Kullanıcı Adı
Eşref
Post İşte CHP'nin referandum anketi!
Referanduma günler kala partiler de sonuçları öğrenmek için araştırma şirketlerinin kapısını çalıyor. İşte, 'Hayır' cephesinin güçlü ismi CHP'nin son anketi
12 Eylül Anayasa referandumu için geriye sayım başlarken, 'hayır' kampanyasını bazen günde üç mitingle sürdüren ana muhalefet partisi CHP'nin kurmaylarına ulaşan son araştırmaya göre, 'hayır'ların at başı önde gittiği öğrenildi

CHP'nin elindeki son referandum araştırmasına göre; 'Hayır' oranı yüzde 51.8 olurken, 'Evet' oranı ise yüzde 48.2'de kalıyor. Buna göre halktan gerekli desteği alamayan anayasa paketi yürürlüğe giremiyor

Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-20-2010, 16:08   #3
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Alıntı:
KaraEsref Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Referanduma günler kala partiler de sonuçları öğrenmek için araştırma şirketlerinin kapısını çalıyor. İşte, 'Hayır' cephesinin güçlü ismi CHP'nin son anketi

12 Eylül Anayasa referandumu için geriye sayım başlarken, 'hayır' kampanyasını bazen günde üç mitingle sürdüren ana muhalefet partisi CHP'nin kurmaylarına ulaşan son araştırmaya göre, 'hayır'ların at başı önde gittiği öğrenildi

CHP'nin elindeki son referandum araştırmasına göre; 'Hayır' oranı yüzde 51.8 olurken, 'Evet' oranı ise yüzde 48.2'de kalıyor. Buna göre halktan gerekli desteği alamayan anayasa paketi yürürlüğe giremiyor

Aç Tavuk kendini buğday ambarında felan zannedermiş...
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-20-2010, 16:08   #4
Kullanıcı Adı
Eşref
Haberin yorumcuları "CHP nin anketinde Evet ler H.2 ise kimbilir gerçekte ne kadardır" diye sormuş. Gerçekten doğru bir tespit. Chp'nin anketinde evet 48,2 ise gerçekte bence bu rakama en az +20 daha eklemek lazım. (%68)
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-20-2010, 16:58   #5
Kullanıcı Adı
Cihannur
12 Eylül 2010 Referandumunda Evet çıkarsa, Türkiye daha ilerleyecek ve daha gelişecek, Türk Milleti daha çok; hak, hukuk, demokrasi ve özgürlüğe kavuşacak; Hayır çıkarsa, Türk Milleti, ben; hak, hukuk, demokrasi ve özgürlük istemiyorum, 12 Eylül 1980 Askerî Darbesi'ni ve o faşist askerî darbenin işkencelerini onaylıyorum, 12 Eylül 1980 Askerî Darbesi'nin faşist anayasası olan 1982 Anayasası'nı destekliyorum, sivil iktidar üstündeki askerî vesayet devam etsin, yargıdaki kast sistemi devam etsin, ülkemiz ve milletimiz geri kalsın; hak, hukuk, demokrasi ve özgürlük Türk Milleti'ne çok gelir demiş olacak ve böylelikle; Türkiye düşmanlığı, Türk Milleti düşmanlığı; hak, hukuk, demokrasi ve özgürlük düşmanlığı, statükoculuk, gericilik, darbecilik ve faşistlik yapmış olacaktır.

Türkiye'yi daha demokratikleştirip daha özgürleştirecek, daha ilerletip daha geliştirecek, Türk Milleti'ne daha çok; hak, hukuk, demokrasi ve özgürlük getirecek
olan 12 Eylül 2010 Referandumunda Hayır oyu kullanmak, hiç şüphe yoktur ki Türkiye'ye ve Türk Milleti'ne ihanettir. Türk Milleti, ülkesini; daha demokatikleştirip daha özgürleşetirecek, daha ilerletip daha geliştirecek, kendisine daha çok; hak, hukuk, demokrasi ve özgürlük getirecek olan anayasa değişikliklerine Hayır oyu vererek, 12 Eylül 1980 Askerî Darbesi'ni ve Faşist 1982 Anayasa'sını destekleyip; statükoculuk, gericilik, darbecilik, faşistlik ve; hak, hukuk, demokrasi ve özgürlük düşmanlığı yapıp, ülkesine ve kendine ihanet edecek hain bir millet değildir!

Konu Cihannur tarafından (08-20-2010 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir..
Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-20-2010, 18:23   #6
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Yahu birisi şu gerizekalıları nişantaşı chp ilçe merkezi başkanlığı çevresinden uzak tutsun

Ankete bak,kaç kişi var,rakamlara bakılıp ciddileştirene bakın

Mal hacı bunlar bunlar mal değilse hayır oyu kullancam
Alt 08-20-2010, 18:28   #7
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
Alıntı:
Ertuğrul ÖZGÜL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
'Hayır' oylarının en yüksek olduğu bölgeler Batı Anadolu, Akdeniz, Ortadoğu Anadolu olarak tespit edilmektedir.
Ortadoğu Anadolu mu

neresiymiş burası yahu, var mı böyle bir yer

CHP'nin yaptıracağı anketten farklı bir sonuç beklemek hata olurdu. tabiki "hayır" oyları önde diyecekler. ne deseydiler yani %60 ın üstünde "evet" oyu var mı desinler? o zaman da üstlerine gülerdik. "hayır"ın propagandasını yapan bir partinin bu tür bir yalana başvurması gayet normal..
Beylerbeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-20-2010, 18:31   #8
Kullanıcı Adı
İntifada
Alıntı:
CHP'nin elindeki son referandum araştırmasına göre; 'Hayır' oranı yüzde 51.8 olurken, 'Evet' oranı ise yüzde 48.2'de kalıyor. Buna göre halktan gerekli desteği alamayan anayasa paketi yürürlüğe giremiyor.

Alt 08-20-2010, 18:32   #9
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Harbi la ortadoğu anadolu da ne
Benim bildiğim ortada kalmış tek anadolu iç anadolu

Bunlar işi taa Irak'a kadar götürmüş galiba
Doğu anadolu ile iç anadolunun tam ortası olabilir mi acana
Alt 08-20-2010, 18:41   #10
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Ortadoğuanadolu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)