AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 10-13-2010, 14:01   #1
Kullanıcı Adı
Mâsivâ
Standart Kamuda başörtülü personel elbette olacak

Yeni Akit'ten Ersoy Dede, lafı hiç eğip bükmeden açık açık yazdı:

“Kamuda başörtülü personel elbette olacak.. Kadının erkekten ne farkı var?..

Aynı inanç sistemi içindeki erkek kamuda personel oluyor da, kadın neden olamıyor?..

Bu cinsiyet ayrımcılığından başka bir şey değildir.. Erkeklerimiz başını örtmediği için mesele yok.. Kadınlarımızın günahı ne?

Bugüne kadar bu ayrımcılığın yapılmış olması, normalleşmenin tartışıldığı bugünlerde mevcut durumun ne kadar da kanıksandığının bir göstergesi..

Kardeşim anormal bir durum bu.. Doğru olmayan bir şey.. Mevcut durum bu diye, doğru olanın bu olduğu anlamına gelmez ki..”

http://habervaktim.com/yazar/28734/kamuda_basortulu_calismiyor_mu__.html

Mâsivâ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-13-2010, 15:24   #2
Kullanıcı Adı
Asi_isyankar
Kamuda da serbest olmazsa
Üniversitedeki serbestliği pek anlam taşımaz.
Elbette Kamuda da serbet olmalıdır başörtüsü...
Asi_isyankar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-13-2010, 16:48   #3
Kullanıcı Adı
İntifada
Yok artık...
Ersoy Dededemi yeni akitte...
Alt 10-13-2010, 17:02   #4
Kullanıcı Adı
Akl-ı Selim
işte bu tespitlerin, toplumun farklı düşünen her kesimi için dillendirildiği bir ortam gerekir.
Akl-ı Selim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-13-2010, 17:06   #5
Kullanıcı Adı
Ukbâ
Üniversitelerde serbest olması için verilen mücadele bile yeni yeni karşılık bulmaya başladı , secim öncesi oy adına diğer partilerde bu işe pek direnmiyor mesela mhp lideri bahceli geçen gün ünüversitelerde tabiiki serbest olabilir ama kamu alanında asla diyebildi kısacaası kamualanında memurun hizmet verme aşamasında bu denli geniş düzenlemeye sistem izin verirmi kestirmek güç.

Hem bazı islami kesimde yahu bayanların ne işi var erkeklerin olduğu yerde yasakların calışma alanları için olması iyidir sözü beni bir hayli etkilemişti
Ukbâ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-13-2010, 18:24   #6
Kullanıcı Adı
EZEL
Yani Üniversite serbest Kamuda serbest değil ne kadar gerizekalıca bir iş
EZEL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-13-2010, 19:03   #7
Kullanıcı Adı
merve
Üniversiteyi kapalı olarak okuyan bayan arkadaş sonrasında açılacak mı ??
En kısa zamanda bu konuya da çözüm bulunmalı.
Ersoy Dede nin dediği gibi bu durum eğitim hakkının elinden alınmasının yanı sıra cinsiyet ayrımı konusuna da giriyor. İnanan ve inandıklarını yaşayan erkek arkadaşlar eğitim haklarını kullanırken bayan arkadaşlarımız mahrum kalıyorlar. Bu düpedüz cinsiyet ayrımcılığı, çok sinir bozucu
merve isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-13-2010, 19:20   #8
Kullanıcı Adı
Terennüm
2ay öncesine kadar üniversitelerde baş örtüsü zulmunun biteceğini söyleselerdi inanırmıydınız?açık konuşayım ben inanmazdım.niye daha önce yaşadığım hayal kırıklıklarından dolayı..en son denemede hepimiz hatırlıyoruz akpartiyi kapatmaya götüren süreci..ama ben hep ümitliydim karamsarlık ve hamasi konuşanlarada aynı ümidimi bu forumda her zaman aşılamışımdır..ama bu kadar çabuk çözülmesi bir alt yapının eseridir.bunun içinde kimin emeği varsa rabbim razı olsun.gelelim diğer konuya niye fincancı katırlarını ürkütürüz ki anlamış değilim..üniversitede sorun çözüme girmişse devamıda gelecektir inşallah..bunun için sadece biraz sabır ve doğru adım atmak gerekir diye düşünüyorum...
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-13-2010, 19:28   #9
Kullanıcı Adı
ALmi´
Bu da olacak Allah'ın izniyle. Nasıl okullarda başörtüsünün serbest olması için yıllarca bekledik sabrettik. Şimdi o sabrın mükafatını yavaş yavaş alıyoruz. Aynı şey bu konuda da geçerli. Sabredelim inşallah bu sorun da halledilecek.
ALmi´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-13-2010, 19:32   #10
Kullanıcı Adı
Mâsivâ
neyi değiştirecek almi? ağlaya ağlaya sınavda başımı açtım defalarca. bunu kim değiştirecek. bunca yıl bu rezilliklerin hesabını kime sorabildik. tamam iyi hoş değişiyor. ama ya bizim yaşadıklarımız ne olacak?
Mâsivâ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)