AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 04-21-2009, 18:07   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Standart Kanlı hafıza
Necdet E, sevdiği kızla evlenmesine “Önce iş bul” diye karşı çıkan ailesinden üç yıl sonra intikam aldı. Önce ağabeyi ile yengesini, ardından dört yeğenini öldürdü. İstanbul Çatalca’da yaşayan Necdet E. üç yıldır küs olduğu ağabeyi İsmet ile iki hafta önce karşılaştı. “Beni mahvettin. Seni bitireceğim” dedi. Ve dün gece dediğini yaptı. Av tüfeğini alıp yola düştü. Köy meydanında karşılaştığı ağabeyini oracıkta vurdu. Ardından eve yöneldi. Kapıyı açan yengesine saçma yağdırdı. Üç yeğenini tabancayla öldürdü. 9 yaşındaki Furkan saklandı ama kurtulamadı

İstanbul’un Çatalca ilçesine bağlı Halaçlı Köyü’nde yaşayan 31 yaşındaki bir kişi “Sen beni bitirdin, ben de seni bitireceğim” dediği ağabeyini, daha sonra yengesini ve en büyüğü 14 yaşında olan yeğenlerini gözünü kırpmadan öldürdü. Köyde dehşet saçan zanlı, cinayetin ardından jandarmaya teslim oldu...
Annesi Sabiha E. ile Halaçlı Köyü’nde yaşayan 31 yaşındaki Necdet E, üç yıl önce çalıştığı fabrikadan çıkarıldı, uzun süre iş aramasına rağmen ufak tefek işlerle dikiş tutturmaya çalıştı. Ama ne kendisini ne de köyden aşık olduğu ve evlenmek istediği kızı refaha kavuşturacak parayı kazanabildi. Zaten ağabeyi İsmet E. de sürekli olarak kendisine “Önce doğru dürüst bir iş bul sonra evlenirsin” dedi durdu, yengesi İlknur E. (34) de ağabeyinden geri kalmadı. Aslına bakılırsa ağabeyi İsmet’in ekonomik durumu da fenaydı. İsmet, yevmiyeyle inşaatlarda işçilik yapıyor, dört çocuğu Hilal (14), Nesrin (13), İlkay (11) ve Furkan’ı (9) okutmaya çalışıyordu. Hatta İsmet’in imkanları yetmeyince muhtarlıktan yardım almaya başlamışlardı...

Kinini asla dindiremedi
Hâl böyle olunca sevdiği kıza bir türlü kavuşamayan Necdet, ağabeyine ve yengesine tavır aldı. Uzun süre konuşmadı, bir ara barıştı ama amcaoğlu İhsan Ergül’ün söylemine göre, Necdet’in kini her geçen gün arttı, hatta zaman zaman “Ağabeyimi öldüreceğim” dedi...
Necdet dediğini önceki gün akşam saatlerinde yaptı ve ağabeyini öldürdü, onu öldürmekle yetinmedi yengesinin de canına kıydı. Dört yeğenini ise “Birgün başıma bela olmasınlar” diyerek yaşatmadı...
Necdet, 44 yaşındaki ağabeyi İsmet ile köy meydanında karşılaştı. Elindeki av tüfeğini ağabeyine çevirdi ve “Sen beni bitirdin, ben de seni bitireceğim” diyerek tetiği çekti. Kanlar içinde yere yığılan İsmet olay yerinde yaşamını yitirirken Necdet, suç aleti tüfekle ağabeyinin evine koştu. O sırada evde bulunan yengesi İlknur’u da av tüfeğiyle saçma yağmuruna tutup öldürdü. Ardından da yeğenlerinin uyuduğu odaya daldı...

Kapının arkasına saklandı ama...
Tüfeğinin fişeği biten Necdet, bu kez belindeki 7.65’lik ruhsatsız tabancasını çekti, yeğenleri İlkay, Nesrin ve Hilal’e kurşun yağdırdı. Kardeşler olay yerinde can verirken Necdet E, silah seslerini duyunca koşup saklanan evin küçük çocuğu dokuz yaşındaki Furkan’ı aramaya başladı. Bir süre sonra Furkan’ı kapının arkasında saklanırken buldu. Yanında taşıdığı komando bıçağıyla küçücük çocuğu boğazını keserek öldürdü. Elinde av tüfeği, belinde tabanca ve komando bıçağıyla köy meydanına geri dönerek jandarmaya teslim oldu. Dehşet saçan zanlı daha sonra sevk edildiği mahkemece Silivri Cezaevine gönderildi.
Akıllara durgunluk veren olay sonrası ölen aile fertlerinin cenazeleri ise toprağa verildi.

Taraf/FIRAT ALKAÇ - Istanbul - 21.04.2009

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)