AK Gençliğin Buluşma Noktası
Diğer Partiler Diğer Partiler ile ilgili propaganda ve reklam dışındaki bütün paylaşımlarımızı burada yapıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 01-04-2014, 22:20   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Standart Kaset için ilk defa konuştu

Kaset için ilk defa konuştu

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, kaset komplosuyla ilgili sessizliğini bozarak, açıklamalarda bulundu. Kaset komplosunun arkasında Başbakan'ın işaret ettiği kesimlerin olmadığını bildiğini söyleyen Baykal, fişleme raporuyla ilgili de eleştirilerde bulundu.
Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun itirafıyla deşifre olan 2 bin kişilik fişleme raporuna, siyasetten tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal da o listeyi keskin bir dille eleştirip, "MİT raporlarıyla ülke yönetilmez. '2 bin kişilik listeler' ortaya çıkıyor. 'MİT raporu' diye başlayan iddialar, her dönem felaketle bitti. 'Kenan Evren bilmem ne yaptı' diye raporlar çıkarıldı, darbe oldu. Her dönem darbelere dayanak oldu MİT. Bu kabul edilemez. Yapılması gereken, devletin 'çıkış' stratejisi izlemesidir." ifadelerini kullandı..

Zaman Gazetesi'nin haberine göre Baykal, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'le yaptığı sürpriz görüşmede yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu değerlendirdi. Başbakan Erdoğan'ın yargıya müdahale ettiğini belirten Baykal, "Hükümet HSYK değişikliği hazırlığı yaparak kendi güdümünde bir yargı oluşturmak istiyor, bu olmaz. Bunların konuşulması dahi sağlıksız bir şey." sözleriyle tepki gösterdi...

Baykal, kaset tartışmalarını da değerlendirdi. İsim vermedi ama kaset tezgahlarının arkasında Hizmet Hareketi'nin olmadığını vurguladı.

İstifa ettiği gün "Pensilvanya'dan gelen mesajı samimi buluyorum." diyen Baykal, "Ben bu konuda istifa ettiğim günkü açıklamalarımın arkasındayım. Bana yönelik komplonun arkasında, Başbakan'ın işaret ettiği kesimlerin olmadığını biliyorum. Başbakan'ın görevi, bu konuda birilerini suçlamak değil, failleri ortaya çıkarmaktır. Ben, bu konuda konuşacaklarımı ilk gün söyledim. Bu işin sorumlusu Başbakan'dır." diye konuştu.

Baykal, "Orduya kumpas" iddialarını da eleştirdi. "Başbakan eskiden savcısı olduğu davanın bugün avukatlığına soyunmuş" dedi...

Kaynak: Samanyoluhaber

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-04-2014, 22:51   #2
Kullanıcı Adı
Isikveren
Anlaşılan daha piyasaya sürülmemiş kasetleri var herhalde...
Isikveren isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)