AK Gençliğin Buluşma Noktası
Kitaplar ve Dergiler Kitaplar ve Dergi içerikleri, değerlendirme ve tavsiyeler.

Stil
Seçenekler

Alt 03-29-2008, 21:45   #1
Kullanıcı Adı
sadeceali
Standart KİTAPLAR ÜZERİNE HERŞEY BURDA!!!
Evet arkadaşlar... öncelikler biraz uzun bi yazı olacak... bana güvenmiyorsanız okumayı burda bırakın...

Bu bölümü açma amacım, forumda ki üylerin kitap kültürlerini okumaya başladıkları kitapları birbirleriyle paylaşmaları aynı zamanda da bunu yaparken de bölüm diğer üyelerle -ortak zevk olan- kitaplar üzerinden sohbet ortamı sağlamaktır...

Şimdi.. Örneğin bir üyemiz bir kitap aldı ve okumaya başlayacak.. buraya aldığı kitap hakkında bilgiler verecek... şu yayınevi falanca yazar...fiyatı şu kadar.. v.s

Bu durum sadece yeni aldığı kitap için değil... forumda bu bölümün sonradan var olduğunu öğrenip katılan üyeler de yazabilirler...

işte ben şu kitabı okuyorum... bilmem kaç ay önce aldım bilmem kaçıncı sayfasındayım... çok güzel bi kitap veya ben beğenmedim.. yarısında bıraktım... tavsiye etmem.. v.s.

Yeni kitap alıp başlayan üyeler... buraya başladıklarını bildirip kitabi tanıttıktam sonra iş bitmiyor tabi ki..
kitabı okuduğu zaman zarfında... atıyorum kitabın 100. sayfasında.. buraya gelip..

arkadaşlar ben şu zamnda şu kitaba başladım... şimdi o kitaın 100. sayfasına geldim.. kitap çok güzel gidiyo... çok akıcı.. romantik.. duygusal v.s bunları paylaşacklar....

bu kadar da değil...

mesela kitabı okurken... çok anlamlı veya çok komik.. ve ya ibret dolu bir cümle... bir paragraf ve ya bir olayla karşılaştı... hemen gelip burada paylaşacak.. böylece hem okuduğu kitabın içinden örnek vermiş olacak... hemde ilgili bölüm yazı cümle paragraf.. v.s hakkında diğer üyelerin görüşüne sunacak..

diğer üyeler de konu hakkında görüşünü bildirecek.. fikrilerini paylaşacak...

böylece hem söz konusu kitap hakkında tartışılıp bi bakıma analiz yapılmış olacak... hemde kitaplar üzerinden üyeler arasında sohbet ortamı doğmuş olacak...

Ayrıca yeni çıkmış kitaplar üzerine de kritikler yapabiliriz....

ben aşağıda somut bir örnek olması için... hemde ilk konu olması için kendi okuduğum kitaptan başlıyorum....

şimdiden teşekkürler...

bu arada okuduğunuz içinde ayrıca teşekkür ediyorum....

sadeceali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-29-2008, 21:50   #2
Kullanıcı Adı
sadeceali

Arkadaşlar bu kitaba bir ay önce başladım... fazla okuma fırsatım olmadı.. şu an 200. sayfasındayım... kitap PULİTZER ödüllü.. yazarı amerikalı bi gazeteci....

Kitap roman görünümlü otobyografi... anlatılanlar tamamen gerçek.. yazarın kendi hayatı... kitaba ödül verdiren yönüde yazarın ve annesinin çok yoksul acılar içinde bir hayat geçirmiş olması... ve yazarın bu yoksulluğu çok güzel ve akıcı bi şekilde anlatıp romana çavirmesi....

okumanızı tavsiye ediyorum... bu arada kitabın ANGELA NIN KÜLLERİ 2 diye de ikinci serisi var...

ilginize...
Alt 03-31-2008, 16:42   #3
Kullanıcı Adı
sadeceali
hadi millet... kimse kitap okumuyor mu bu forumda allah aşkına?
Alt 03-31-2008, 16:55   #4
Kullanıcı Adı
yolcu44

Bir kaç yıl önce, karanlık bir zamanımda okuyup aydınlığı bulmama vesile olan kitap.
Gücünü anlıyor, keşfe başlıyor, kendini biliyor ve büyüyorsun bu kitapla.
İçerik olarak herkesin anlıyacağı şekilde. Kişisel gelişim kitaplarında en çok tavsiye ettiklerim kitaplarda biri ve hatta en önemlisi. Benim için çok büyük yeri var. :-*

Yazar : ERDAL DEMİRKIRAN Baskı Yılı : 2002 Yayın Evi : BEYAZ YAYINLARI Sayfa : 292

Öz Gelecek
Yıl 2030: İnsanlar artık 5 saat uyuyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Artık 21. Yüzyılın başlarında tüm dillerde karşılığı bulunan "başarısızlık" sözcüğü sözlüklerde yok. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Cinayet, intihar, kavga, savaş yok.. ve artık insanlar birbirlerini seviyor...
Yıl 2020: Neredeyse tüm dünyayı saran ve sarsan "Kashna Öğretileri" büyük bir hızla yayılıyor...
Yıl 2010: dünyanın En Akıllı İnsanı, dünya liderlerine yönelik eğitim programını başlattı...
Yıl 2005: Türkiyedeki faaliyetleri devam eden Erdal Demirkıran, dünyaya açılmaya hazırlanıyor...
Yıl 2002: Dünyanın En Akıllı İnsanı Özel Okul, Kolej, Dershane, Şirket, Belediye, Siyasi Partiler.. gibi kurum ve kuruluşlarda "dahi" yetiştiriyor.
Bugün: Erdal Demirkıran hayatı ve kendini alabildiğine seviyor. Dünyayı değiştirmeye çalışıyor...
yolcu44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-31-2008, 16:58   #5
Kullanıcı Adı
sadeceali
biliyorum bu adamı başkanım.... hatta dünyanın en akıllı insanı sözünün ilginç bi hikayesi vardı hatırladığım kadarıyla...

teşekkürler....
Alt 03-31-2008, 17:26   #6
Kullanıcı Adı
Nagihan
Alıntı:
sadeceali Nickli Üyeden Alıntı
hadi millet... kimse kitap okumuyor mu bu forumda allah aşkına?
Ben okuyorum...(Bildiğn gibi)
Tanıttıgın kitap guzel...Begendim ya.'Nokta'diye bir herif vardı o aklımda kalmış en cok
Nagihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-31-2008, 17:28   #7
Kullanıcı Adı
sadeceali
:D sen benden daha fazla kitap okuyosun nagihan.... sende paylaş biraz:D
Alt 03-31-2008, 18:42   #8
Kullanıcı Adı
maviinsan
EĞRİSİYLE DOĞRUSUYLA AK PARTİ

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim....6DKD5DCL2DKSOW

TAVSİYE EDERİM
maviinsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-31-2008, 23:06   #9
Kullanıcı Adı
Nagihan
Alıntı:
sadeceali Nickli Üyeden Alıntı
:D sen benden daha fazla kitap okuyosun nagihan.... sende paylaş biraz:D
Tamam tanıtcam söz ama benim agırlık edebiyat dersine yonelik kitaplar.Klasikler felan ama okudugum diger kitaplardan da paylaşım yapcam...
Nagihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-01-2008, 11:17   #10
Kullanıcı Adı
sadeceali
sorun değil... klasikler sonuçta...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)