AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 11-20-2008, 16:49   #1
Kullanıcı Adı
Gölge
Thumbs down Komutan namaz cezası veriyormuş .....

Diyarbakır'da şehit olan İsmail Uygun'un annesi, 3 aylık asker oğlunun namaz kıldığı için komutanı tarafından nöbet cezasına çarptırıldığını söyledi...

Şehit Jandarma Çavuş İsmail Uygun'un annesi Sultan Uygun, "Hep bizim gibi ailelerin çocukları şehit düşüyor. 2 yaşındaki torunum babasız kaldı. Ben vatan sağ olsun demeyeceğim." dedi. Şahit annesi, 3 aylık asker olan oğluna terör bölgesinde günde 7 saat nöbet tutturulmasına da tepki gösterdi. Acılı anne, "Komutanı oğluma namaz kıldığı için tepki gösteriyormuş. Günde 7 saat nöbet tutturuyormuş." diyerek feryat etti.

NAMAZINA GICIK KAPINCA 7 SAAT NÖBET

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kayacık beldesi kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma er İsmail Uygun'un Kayseri'nin Turgut Reis mahallesinde oturan baba evinde büyük üzüntü yaşanıyor. Gece askeri yetkililerden aldıkları haberle yıkılan ailenin yakınları şehidin baba evine akın etti. Askerlik görevini kısa dönem olarak yapan er Uygun'un annesi Sultan Uygun'un ağıtları yürekleri dağladı. Şehit çavuşun 2 yaşındaki kızı Beyza'yı kucağına alarak gözyaşları döken Anne Uygun, "Şunun babasına nasıl kıydınız" diyerek PKK'ya lanet yağdırdı. 'Vatan sağ olsun' demeyeceğim" diyen acılı anne, "Oğlumun komutanı, namaz kıldığı için tepki gösteriyormuş. Onun gibi diğer kısa dönem askerler masa başında otururken 3 aylık er olan İsmail'im günde 7 saat nöbet tutuyormuş. Oğlum komutanına söyleyemiyordu ama bunları telefonda bize söylüyordu. Komutanı oğluma gıcık kapmış. Ayrıca hep bizim gibi insanların çocukları şehit düşüyor. Hiç gördünüz mü 'oğlum şehit oldu' diye ağlayan eli yüzü boyalı bir anne. Yok göremezsiniz. Ahmet Türk kameralar önünde zafer işareti yapıyor kimse bir şey diyemiyor. O yüzden vatan sağ olsun demeyeceğim." dedi.
Şehir askerin eniştesi Tekin Coşkun da 3 aylık bir askere Doğu'da nöbet tutturulmasına anlam veremediğini söyledi. Coşkun, "Silah tutmasını bile bu kadar sürede bir asker öğrenemez. Ama onca saat nöbet tutturuluyor." diyerek kısa dönem askerlerin terörle mücadelede kullanılmasını eleştirdi. 3 yıl önce Ayşe Uygun'la hayatını birleştiren şehit er İsmail Uygun'un bu evlilikten 2 yaşında Beyza isimli bir çocuk sahibi olduğu öğrenildi. Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan şehit çavuş'un terhisine 1.5 ay kaldığı belirtildi.

Cihan

Gölge isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 11-20-2008, 17:22   #2
Kullanıcı Adı
AY IŞIĞI
Öncelikle şehidimize Allahtan rahmet ailesinede sabır diliyorum. Bende çok duydum gerçekten anlamıyorum askerde namaz kılmak neden yasak. Bana anlattıklarına göre Komutanların bulduğu sebep askerlik yapmanın zaten bir ibadet olduğu ve ya aniden teröristler saldırı açarlarsa gibi vs.şeyler peki Peygamber efendimizin zamanında savaş sırasında yarısı namaz kılarken yarısı nasıl savaşıyormuş...Yada bunlar sadece onların kendi uydurmaları.
AY IŞIĞI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-20-2008, 17:55   #3
Kullanıcı Adı
Gölge
Alıntı:
AY IŞIĞI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle şehidimize Allahtan rahmet ailesinede sabır diliyorum. Bende çok duydum gerçekten anlamıyorum askerde namaz kılmak neden yasak. Bana anlattıklarına göre Komutanların bulduğu sebep askerlik yapmanın zaten bir ibadet olduğu ve ya aniden teröristler saldırı açarlarsa gibi vs.şeyler peki Peygamber efendimizin zamanında savaş sırasında yarısı namaz kılarken yarısı nasıl savaşıyormuş...Yada bunlar sadece onların kendi uydurmaları.
Konuya şöyle bir açıklama getirmek istiyorum eğer Müslüman kişi namazını kılarsa yaptığı bütün işler ibadettir ama namazlarını kılmadığın sürece yaptığın işlerin kıymeti yoktur ....
Alt 11-20-2008, 18:01   #4
Kullanıcı Adı
Ak_Kelebek
Şehide Allahtan rahmet yakınlarınada sabır diliyorum. Bu nasıl bir vijdandır anlamıyorum.5 dk.namaz kılsa bir asker ne kaybeder koskoca tabur yada bir komutan?? Allahım sen ıslah et böylelerini
Ak_Kelebek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-20-2008, 20:50   #5
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Alıntı:
AY IŞIĞI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu rütbeli zevatın laiklikten anladığıdır bu AY IŞIĞI.. Aralarındaki ender iyi insanları ayrıdıktan sonra geri kalanı için hiç iyi şeyler söylenemez. Namaz kılma isteğine, askerlik yapmak zaten ibadettir şeklinde bir yaklaşım göstermek dinimizle alay etmektir. Laiklik kadar kafalarına taş düşsün. Olan vatan evlatlarına ve annelere oluyor.

Şehidimizin annesini tebrik ediyorum. Oğlunun telefonda kendisine söylediği "namaz kıldığım için komutan bana gıcık oldu, 7 saat nöbet tutturuyor" sözlerini kamuoyuna yansıttı, vatan sağolsun deyip geçiştirmedi meseleyi.. Uzun dönemli (15 ay) bir askerin bile çatışma bölgesine gönderilmemesi gerekirken, kısa dönemli (6 ay) bir askerin --yani sadece birkaç ay eğitim almış-- çatışma bölgesine gönderilmesi vatan evlatlarının canının, TSK gözündeki değeri olsa gerek.

"Konuya şöyle bir açıklama getirmek istiyorum eğer Müslüman kişi namazını kılarsa yaptığı bütün işler ibadettir ama namazlarını kılmadığın sürece yaptığın işlerin kıymeti yoktur ...."

Tebrik ediyorum Gölge çok anlamlı bir biçimde izah etmişsin..
Üç mevsim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-20-2008, 20:59   #6
Kullanıcı Adı
Gölge
Bu arada benim merak ettiğim başka bir konu var o komutan denen alçak şimdi geberirse şehit mi olacak .....
Alt 11-20-2008, 21:14   #7
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Alıntı:
Gölge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu arada benim merak ettiğim başka bir konu var o komutan denen alçak şimdi geberirse şehit mi olacak .....
Ha bak o da var. Ülkemizin mütedeyyin kesimi yıllarca Genelkurmay Bünyesinde yapılan askerlikte ölenlerin şehitliğinin meşruiyetini tartıştı içten içe.. Gölge arkadaşım kurduğu tek cümleyle yıllarca tartışılan bu sorunun da cevabını vermiş oldu. Konumuzdaki iki asker üzerinden değerlendirirsek cevap ortaya çıkıyor. Bu önemli.
Üç mevsim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)