AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 06-28-2010, 15:00   #1
Kullanıcı Adı
İntifada
Standart Meğer inançsız değil, kripto imiş!
Mehmet Doğan, Vakit'teki bugünkü yazısında İlhan Selçuk'la ilgili şu ilginç yorumlarda bulundu:

“Ömrünü dine, imana, millete ait değerlere kudurmuşçasına saldırmakla geçirdi. Böyle olduğu için “aydınlanmacı”! sayıldı. O zifiri karanlığı hiç sevmedim. Mühimsemedim.
“Ergenekon”dan sorgulanınca, savcıları “nalları dikmek”le tehdit etti. O günlerde nalları dikerse, işlerinin zor olduğunu söyledi.
Sonunda “nalları dikti”! Her canlı elbette ölümü tadacak!
Ömür boyu inançsızmış gibi yaptı. Ateistlik havası attı. Meğer ağabeyi gibi o da inançsız değilmiş. Kripto imiş! O sonunda ortaya çıkan inancına göre dine imana saldırıyormuş. Bunu inancını açıklayarak yapsa idi, daha saygıdeğer olurdu. Fakat gizleyerek, yani şerefsizce yaptı.
Ağabeyi gibi Hacıbektaş'a defnedilmeyi vasiyet etmiş.
Onu da oraya gömdüler.
Demek ki Hacıbektaş'a bağlılık gösteriyorlar.
Hacıbektaş bundan memnun olur mu?
Mümkün mü?
Hacıbektaş'ın bir tek satırını okusalar, onu “şeriatçı” ve “mürteci” ilan ederler! Onun “Makalat”ı ortada, bunun da Hacıbektaş'ın benimsediği değerlere saldıran karalamaları.
Onlar gerçek Hacıbektaş'a muhabbet göstermiyorlar, kendi uydurdukları Hacıbektaş'a tapıyorlar. Hiçbiri zahmet edip Hacıbektaş'ın gerçek fikirlerini, inancını, akidesini öğrenmek istemiyor.
Şimdi merkum o ulu zatın türbesinin bulunduğu kasabada gömüldü.
Anadolu'nun hamurunu yoğuran büyüklerimizden olan ve gerçekten saygı duyulması gereken büyük şahsiyet Hacıbektaş'ın ruhu ızdırap içindedir her halde.
Etrafını “eşşek cenneti”ne çevirdiler diye!
(Bu yazıdaki teşbihler bize ait değildir, merkumun kendine mahsus teşbihleridir! Onlara bu yazıda yer vermek zorunda kaldığım için Hacıbektaş'ın ruhaniyetinden binlerce defa af diliyorum!)”

Kripto: Siyasi inancını gizleyen kimse

habervaktim

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)