AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 10-04-2011, 14:41   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Exclamation "Namazın Yogadan Farkı Yok"
Ünlü tiyatrocu Ayla Algan'ın canlı yayında namaz ve yoga arasında ilişki kurdu. Algan namazın da tıpkı yoga gibi...

Habertürk TV ekranlarında yayınlanan ve Balçiçek İlter'in sunduğu 'Söz Sende' programına konuk olan tiyatrocu Ayla Algan canlı yayında ilginç açıklamalarda bulundu.

NAMAZIN YOGADAN FARKI YOK

Eğitim verdiği çocuklardan birisini dansla terapi ettiklerini ifade eden Algan, namaz kılmanın tıpkı yoga gibi rahatlama sağladığını belirterek, "Namaz kılarken kan dolaşımı artıyor. Namazın yogadan farkı yok" dedi.

KUR'AN ÇOK DOĞRU BİR KİTAP

Namazda da Allah'tan başka kimsenin düşünülmediğini belirten Algan, "Ben Fransa'da liseyi okurken Kuran'ı okudum. Fransızca okudum. Çok doğru bir kitap" diye konuştu.
Haber Editör

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-04-2011, 14:52   #2
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Çok doğru söylemiş buna benzer söylemleride bazı sanatçılar yapmakta.Katılıyorum yanlış bir tarafı yok .
Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-04-2011, 17:27   #3
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Ha farklı anladım bende tüh
Alt 10-04-2011, 17:47   #4
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Yanlş tarafını çözemedim.
Burada kuran-ı kerimi ve namazı kötüleyecek nitelikte birşey bulamadım.
Yogayla kıyaslaması doğru değil tabi ama benzer yanını söylemek istemiş bence.
Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-04-2011, 17:49   #5
Kullanıcı Adı
ibocan
yogayı ve yoga kültürünü sevmem . ama insanlardaki inanç boşluğu yoğayı cazip getirebilir. arasındaki fark ise teslimiyet duygusunun namazda 7 gök arası fark olduğudur.( fasık inançlar ) mesela.. bismillahirrahmanirrahim '' diye zikredilen teslimiyetin verdiği HAZ yoganın verdiğinden binlerce milyonlarca kez daha faziletli ve anlamlı.
yogayı sevmem çünkü putperes bi inancın kültüründe doğan bi ibadet şekli. çünkü ALLAH men etmiştir o ve onun yolundan gidenleri.
ibocan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-04-2011, 18:13   #6
Kullanıcı Adı
GüLeMeFTuN
Namaz Allah'a şükür etmektir,Allah'a yakınlaşmaktır ,huşudur.
..(Ey Muhammed!) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayasızlıktan ve kötülükten alıkor. Allah’ı anmak (olan namaz) elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı biliyor..
namazın vakitleri vardır ,abdest vardır yogonun ne vaktine de saatti ne abdesti ..
hayatı batı hayranlığı üzerine kurulu insanlardan başka sözler beklenmezdi,
ömrünü bu anlayış içinde geçirmiş ne diyeyim allah hidayet versin.

Konu GüLeMeFTuN tarafından (10-04-2011 Saat 18:18 ) değiştirilmiştir..
GüLeMeFTuN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-07-2011, 22:56   #7
Kullanıcı Adı
depare
Sagopa "Ne işin var yogayla,mogayla namaz kıl kardeşim sen Müslüman değilmisin"

Ellerini havaya kaldırıp havada ki enerjiyi ellerinle çekip vücudun dan geçirip negatif enerjiyi ayakların dan toprağa verinceye kadar kıl 2 rekat namaz her yanın manevi enerjiye bürünsün

Hadi yoga bir yere kadar Astral seyahat ile ruhlarını bedenlerin den çıkartıp gezintiye gönderiyorlar mış bende diyorum alıştırmayın sonra geri gelmez bak (:

Ruhunuzu bedeniniz den çıkartmanız münkün değildir ölürsünüz

Tıpkı uyku da rüya görürken olduğu gibi ruhunuz dolaşır ama bedenle bağlantılıdır tam manasıyla beden den ayrılmaz..

Ayrıca bunları namazla bağdaştırmak çok yanlıştır Namaz Allah ile buluşmadır onun manevi bütünlüğü,ağırlığı hiç bir şeyle kıyaslanamaz..!

Konu depare tarafından (10-07-2011 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir..
depare isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-07-2011, 22:57   #8
Kullanıcı Adı
BlueMoon
bazıları da namaz değil yogayı tercih ederim demişti türkan saylan gibi
BlueMoon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-08-2011, 00:15   #9
Kullanıcı Adı
Yıldırım
Bu gün bilim adamları namaz kılarken insanın bio enerjisinin yükseldiği ve kötü enerjilerinde vücuttan atılıdığını söylemekte...Şüpesiz kıldığımız namazın Allah'a bir faydası yoktur faydası bizedir mutlu huzurlu bir hayat içindir...yoganın vücuttan aynı şekilde kötü enerjileri atıp bio enerjinizi yükseltmektedir fakat namaz ile yogayı aynı kefeye koymak söz konusu olamaz kaldıki bu sanatçınında böyle birşey demeye çalıştığını düşünmüyorum.
Sözlerinin sonunda Kur'an'ın ne kadar doğru bir kitap olduğundan bahsediyor...
Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-08-2011, 12:36   #10
Kullanıcı Adı
Eşref
Sosyetenin namaz tanımı demek ki böyle oluyormuş. Kızacak, kınayacak bir durum yok. Namazı keşfetsin, kılsınlar da, sonra gerisi gelir inşAllah.

Namazın muhakkak bedenimize çok faydaları vardır. Aynı şekilde namaz kılmak için aldığımız abdestin de çok büyük faydaları var. Ama insan namazı, abdesti öncelikle bize farz olduğu için, Allah rızası için, ona olan kulluk borcunu ödemek için, onun rızasını kazanabilmek için, iyi bir kul olabilmek için, ona yakınlaşabilmek için ve belki de en önemlisi Allah ve peygamber aşkı için kılmalıdır.

Bugün "yoga yapma namaz kıl" diyenler, bence namazı gerçek anlamda idrak edememiş kişilerdir. Bunlar yarın da "rejim yapma oruç tut" da diyebilirler. Ben bu tip sözleri çok doğru bulmuyorum. Çünkü namazın gerçek anlamını, gerçek amacını bizlere unutturabilir.
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)