AK Gençliğin Buluşma Noktası
Protesto Tüm protestolarımızı burada paylaşıyoruz. Küfür ve hakaret etmek yasaktır.

Stil
Seçenekler

Alt 10-17-2009, 18:58   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart ODTÜ'ü,ODTÜ Olmuşsun Fakat Adam Olamamışsın! Başörtülü olduğu için içeri alınmadı
Başörtülü olduğu için içeri alınmadı

ODTÜ ve bir internet sitesi işbirliğinde internet üzerinden gerçekleştirilecek Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı'na başvuran Esma Evkaya, kursun yapılacağı üniversiteye başörtülü olduğu gerekçesiyle alınmadı.Yazı Boyutu 10 12 14 16 Üniversite'nin kampüs kapısında güvenlik görevlileri tarafından içeri alınmayan Esma Evkaya, "Öğrenci olmamama rağmen kayıt yaptırdığım Bilgi Teknolojileri Sertifika Programına giriş yapamadım. Bir süre önce ODTÜ kampüs içinde bulunan bir kurs merkezine kaydımı yaptırdım. Tüm bilgilerini kurs yetkililerine bildirmeme rağmen ODTÜ girişindeki özel güvenlik görevlileri beni içeri almadı. Olayın büyümesi üzerine giriş kapısına gelen nöbetçi amirlikte yetkili, bana Anayasa Mahkemesi'nin kararını uyguladıklarını söyledi. Yetkili şahıs, 'eğer bir şikayetiniz varsa pazartesi günü gelerek şikayetlerinizi yetkililere bildirebilirsiniz' demesi üzerine ben de, bugün kursum başlıyor saatlerce beklettiniz ve pazartesi gelerek şikayetimi yetkililere bildirebileceğimi söylüyorsunuz. Yetkililere ulaşabilmem için de okul içerisine girmem gerekiyor bu nasıl olacak diye sordum. Onlar da okulu terk etmemizi istedi." dedi.

İnternet üzerinden kayıt yaptırdığı kurs yetkililerinin kendisine sorunla ilgili olarak "Arkadaşların gözünden kaçmış size söylemeyi unutmuşlar" dediğini belirten Evkaya, "Kayıt öncesinde benden fotoğraf istediler. Başörtülü olduğumu biliyorlardı. Bana verdikleri sözleşmede de böyle bir şart yoktu." diye konuştu.

ODTÜ kampus kapısına gelen yetkili şahıs, Esma Evkaya'ya, kendisini başörtülü olarak içeri alamayacaklarını belirterek, şikayetini yetkilileri bildireceğini söyledi. (CİHAN)

17.10.2009 17:33:33

ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-17-2009, 19:10   #2
Kullanıcı Adı
Ak_Urfalı
lanet olsun bunların insanlıgına...bunların yaptıgı yeni bişey degilki
Ak_Urfalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-17-2009, 19:15   #3
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Biz sıkıldık bu tür haberleri okumaktan,protesto etmekten,bu şerefsizler on yıllardır bu zulmü reva görmekten,bıkmadılar,usanmadılar!ALLAH sizi ıslah etsin ne diyeyim başka..
ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-17-2009, 19:16   #4
Kullanıcı Adı
Terennüm
çözülecek inşallah.paslanmış kilitleri açmak zordur ama imkansız değilidr.burada bize düşen sağ duyulu olmaktır.herşeyin bir vakti zamanı vardır.vaktinden önce açan çiceklerin şubatın en soğuk zamnında nasıl bir hale geldiğini hepimiz biliyoruz..
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-17-2009, 19:19   #5
Kullanıcı Adı
Ak_Urfalı
adem abi çözmek zor degil kolayda...bu dünya şartlarında artık bizim bu gibi şeylerle ugraşmaya zamanımız yok..boşa pedal çevittiriyor bu şerefsizler bizeeeee
Alt 10-17-2009, 19:26   #6
Kullanıcı Adı
Terennüm
bak kardeşim.şimdi şöyle düşün içeride ve dışarıda bunca oyunlara rağmen ülkede bir düzen bir güven var.biz bütün bu entrikalar rağmen hala güçlü bir devletsek sözümüz dinleiyorsa gerçekten bazı şeyleri başarmışız demektir.birde içeride ki dağınıklığımızı düzeltirsek olmamız gereken yerleri sen düşün.tabiki birileri yakamızdan paçamızdan çekecektir..zaten içerdekilerde uzatmaları oynuyorlar.o yüzden biz aklı selim ile harekete devam etmeliyiz...
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-17-2009, 19:30   #7
Kullanıcı Adı
Ak_Urfalı
adem abim zaten bizim şimdi tek gayemiz bu....allah bizi bu yolumuzda muaffak etsin diyelim...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)