AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 06-23-2009, 16:14   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Standart Ölen 5 kişi ile yaralı 28 kişinin kimlikleri
İzmir'de trafik kazasında ölen 5 kişi ile yaralanan 28 kişinin kimlikleri belli oldu

KAZAYA İLİŞKİN FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

İzmir-Aydın otoyolunda sabah satlerinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 5 kişi ile yaralanan 28 kişinin kimlikleri belirlendi. Acı haber üzerine açıklamalarda bulunan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık, şehirlerarası yollarda yolcu taşıyan şoförlerin çok daha fazla dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Tüm önlem ve ikazlara rağmen trafik kazalarının önüne geçilemediğini aktaran Celil Anık, "Uzun yol şoförleri çok daha fazla dikkatli olmalı. Halihazırda kullandıkları ve yedekte tuttukları lastiklerini kontrol etmeli. Lastik dış derinkilerine bakmalı. Belirli aralıklarla mutlaka rot balans ayarlarını kontrol ettirmeli. Frenleri kontrol ettirmelidir." dedi.

Uzunyol sürücülerinin, araçlarındaki tüm teknik donanımları belirli aralıklarla mutlaka gözden geçirmesi gerektiğinin altını çizen Anık, "Şoförler, uzun yollarda araç kullanma sürelerine dikkat etmelidir. Bu sınırları aşmamalıdır. Aşırı sıcaklar ve yollardaki trafik yoğunluğu nedeniyle bir an önce gidilecek olan yere varmak için ana güzergahın dışına çıkılmamalıdır." diye konuştu.

KAZADA HAYATINI KAYBEDENLER

1- Otobüs Şoförü Sedat Atar (53) (Olay yerinde hayatını kaybetti)

2- Yolcu Emine Gebeş (29) (Helikopter ile Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülürken Hayatını kaybetti.)

3- Suat Ünver (Olay yerinde hayatını kaybetti.)

4- Saniye Güçlü (49) (Olay yerinde hayatını kaybetti.)

5- Turist Elena Sümeyan (Olay yerinde hayatını kaybetti.)

KAZADA YARALANANLAR

1- Yaşar Şahin (32) (Fethiye Emniyet Müdürlüğünde Görevli Polis, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesinde tedavi altında)

2- Mustafa Yalçın (71) (Buca Seyfi Demirsoy Hastanesinde tedavi altında)

3- Serkan Çalık (31) (Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

4- Mehmet Gültepe (56) (Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

5- Güllü Şimşek (40) (Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

6- Barış Şimşek (13) (Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi altında)

7- Mustafa Kursoğlu (28) (Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

8- Coşkun Kursoğlu (60) (Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

9- Esma Karacabey (43) (Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

10- Gülli Yaşa Dursun (43) (Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi altında)

11- Ayla Akgün (24) (Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi altında)

12- Meryem Kaçan (42) (Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi altında)

13- Hasan Kaçan (46) (Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi altında)

14- Selahattin Ülger (46) (Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi altında)

15- Hayrunisa Ülger (18) (Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

16- Servet Yalçın (57) (Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

17- Hatice Yurdugüzel (53) (Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

18- Durmuş Erten (58) (Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

19- Muharrem Balkan (17) (Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

20- İsmail Duran (39) (Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

21- Duriye Duran (31) (Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

22- Zeynep Balkan (38) (Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

23- Sedat Tezcan (Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altında)

24- Şeref Gebeş (Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altında)

25- Murat Soydan (Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

26- Ayşenur Karacabey (Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

27- Rabia Gürcü Gebeş (1) (Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altında)

28- Kamyon Şoförü Aydemir Yeşilyurt (45) (Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altında)

(CİHAN)

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 06-23-2009, 16:24   #2
Kullanıcı Adı
El Emin
Allahtan acil şifalar dilerim..
El Emin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)