AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 01-26-2012, 12:21   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Standart Orduevinde sakal ve başörtüsü yasağı
İlk sinyal Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi...

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı sosyal tesislerden yararlanan askerler arasında rütbe farkından kaynaklanan kast sisteminin kaldırılmasından sonra, sakal ve başörtüsü yasağının da kaldırılması yolunda ilk sinyal Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi

Yılmaz, “Demokrasi adım adım ilerler” diyerek kapıyı araladı. TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz kast sistemi uygulamasının sona erdirilmesine ilişkin “Genelkurmay Başkanlığı'na teşekkür ediyoruz” dedi. Karardan önceden bilgili olduklarını söyledi. Bakan Yılmaz orduevleri ve askeri gazinolara sakallı ve başörtülü girişin yasak olduğunu hatırlatan bir gazetecinin “Bu yasağın da kaldırılması gündeme gelebilir mi” sorusuna “Demokrasi bir süreçtir, adım adım ilerler” diye yanıt verdi.

Milli Savunma Bakanlığı'nda sivilleşme çalışması olup olmadığı yolundaki bir başka soruyu yanıtlarken de, bu tür çalışmaların sürdüğünü belirten Yılmaz, “Sizin bildikleriniz var, bilmedikleriniz var” demekle yetindi. Milli Savunma Bakanı bu konudaki çalışmaların kamuoyuna henüz yansımadığını kaydetti.

habervaktim

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-26-2012, 12:25   #2
Kullanıcı Adı
Feride
Güzel haberler..

Demokratikleşme yolundaki güzel adımlardan biri..
İnşaAllah hayata geçer en kısa sürede.

Bu ne idiği belirsiz, anlamsız (içimden daha çok şey geçiyor bu kadarla iktifa edeyim) yasakta son bulur inşAllah..
Feride isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-26-2012, 12:27   #3
Kullanıcı Adı
İntifada
İslama bu kadar tahammulsuz olmalari cidden isyan ettiriyor...
Alt 01-26-2012, 12:42   #4
Kullanıcı Adı
Feride
Alıntı:
AKıncı 34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İslama bu kadar tahammulsuz olmalari cidden isyan ettiriyor...
Bu dine dindara karşı olan düzene isyan değil mi..

İşte bu düzen yavaş yavaş değişiyor Allah'ın izniyle..
Feride isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-26-2012, 13:26   #5
Kullanıcı Adı
İntifada
evet
insana ve islama karsi olan duzene isyan
Alt 01-26-2012, 13:34   #6
Kullanıcı Adı
onurcan
bir insan ,insan olduğu için değerlendirilmeli dini ,örfü,adetleri,kültürü yaşama felsefesidir,gayesidir.nerede olursa olsun ayrımcılık yapılmamalı işte o zaman 'insanca bir yaşam' denebilir.
onurcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)