AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 03-18-2012, 16:28   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Şehid Pilotun Duygulandıran Son Sözleri: Yetim Hakkı Var, Terk Edemem
'Yetim hakkı var, terk edemem'

Eğitim uçuşu yaparken düşen Türk Yıldızları'na ait uçakta şehid olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer, kuleyle yaptığı son konuşmada kule görevlisinin "uçağı terk et" uyarısına karşı "bu uçakta yetim hakkı var" diyerek uçağı kurtarmaya çalışmış.

Konya'da geçtiğimiz salı günü eğitim uçuşu yaparken düşen Türk Yıldızları'na ait uçakta şehid olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in, şehit olmadan birkaç saniye önce kule ile yaptığı görüşme ortaya çıktı. Şehid pilota kuleden verilen, "Uçağı hemen terk et, atla." talimatına şehit pilot Özer, "Bu uçakta yetim hakkı var, kurtarabilirim." diye cevap veriyor.

Eğitim uçuşu için geçtiğimiz salı günü Konya 3. Ana Jet Üssü'nden havalanan Türk Yıldızları'na ait F5 tipi eğitim uçağı havalandıktan kısa bir süre sonra üsse yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan bir traktör fabrikasının arazisine düşmüş, Pilot Yüzbaşı Ümit Özer şehid olmuştu.

Habertürk gazetesinin haberine göre, memleketi Samsun'da toprağa verilen Şehid Pilot Özer'in kule ile yaptığı son görüşmesi ortaya çıktı. Şehid Yüzbaşı Özer'in, uçağın düşme ihtimali doğduktan sonra kuleden uçağı hemen terk etmesi yönünde uyarı geldiği fakat Özer'in bunu reddettiği anlaşıldı.

İşte kule ile şehit pilotun son konuşması:

KULE:
"Uçağı hemen terk et! Atla!"

ÖZER:
"Yapamam... Uçağı kurtarmayı deneyeceğim. Bunu yapabilirim. Bu uçakta yetim hakkı var."

Bu sözlerden birkaç saniye sonra Ümit Özer canını hiçe sayarak kurtarmak istediği uçakla yere çakılarak şehid oldu.

17 GÜN ÖNCE BABA OLMUŞTU

Şehid Ümit Özer, memleketi Samsun'un Çarşamba ilçesinde toprağa verilmişti. Harita Mühendisi olan Serenay Özer ile 4 yıl önce evlenen Özer'in, oğlu Canberk kazadan yalnızca 17 gün önce dünyaya gelmişti.

Kaynak

Samanyolu Haber 18.03.2012

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 03-18-2012, 16:31   #2
Kullanıcı Adı
Feride
Hayret!

Ne incelik..Rabbim halis niyetiyle beraber bu dünyadan göç eden şehidimize rahmet etsin..
Ruhu şâd, mekânı cennet olsun..
Feride isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-19-2012, 09:08   #3
Kullanıcı Adı
ali1986
ordu dinsizdir imansızdır yetim hakkı yer diyenlere cevaptır allah rahmet eylesin
ali1986 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-19-2012, 09:24   #4
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Hafta başı dangalaklık kol geziyor maşallah.

Allah rahmet eylesin keşke atlasaymış kendi çocuğunun hakkını düşünseymiş.Mekanı cennet olsun.
Alt 03-19-2012, 12:07   #5
Kullanıcı Adı
Feride
Alıntı:
Hüdaverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hafta başı dangalaklık kol geziyor maşallah.

Allah rahmet eylesin keşke atlasaymış kendi çocuğunun hakkını düşünseymiş.Mekanı cennet olsun.
Atlaması doğru olurdu heralde, fakat uçağı düşmekten (Allah'ı izniyle) kurtarabileceğini düşünmesinden sebep atlamamış.

Gayret sarfetmiş olaya göre..
Feride isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-19-2012, 12:41   #6
Kullanıcı Adı
manifesto
Alıntı:
ÖZER: "Yapamam... Uçağı kurtarmayı deneyeceğim. Bunu yapabilirim. Bu uçakta yetim hakkı var."
Böyle bir ordu olmayı başardığımız anda bu ülkenin bileğini kimse bükemez
Fevkelade etkileyici bir manzara
Allah gani gani rahmet etsin
Makamın cennet olsun şehidim
Bu ne incelik bu ne vicdan bu nasıl bir sadakat
manifesto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-19-2012, 15:01   #7
Kullanıcı Adı
ali1986
insanlar artık böyle işte ben olsam atlardım o atlamadı öldü uçağı kurtarmaya çalıştı helal olsun ne güzel yaptı falan filan atlayıp kurtulsaydıda uçak kaç model pilotlara nasıl eğitim veriliyor kaç senelik pilot onları tartışırdınız
ali1986 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-19-2012, 15:08   #8
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Hüdaverdi sararmışsın reyiz (:.

Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-19-2012, 15:08   #9
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Allah rahmet eylesin.
Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)