AK Gençliğin Buluşma Noktası
Tartışıyorum AK Partililerin, AK Parti Gençlerinin Seviyeli tartışma bölümü.

Anketimiz: Zahid Akman Görevden Alınmalı mıdır?
EVET 10 41.67%
HAYIR 14 58.33%
Katılımcı sayısı: 24. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Stil
Seçenekler

Alt 05-29-2009, 17:47   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart Zahid Akman 'Hadisesi'Hakında Neler Düşünüyorsunuz?
Deniz Feneri almanya davası ile birlikte ismi sıkça anılan zahid akman

haberleri özelikle muhalefet tarafından sıkça dinlendirilmeye başlandı.Son

zamanlarda, özeliklede AK Parti hükümetinin bir bakanıymış gibi eleştiriler

yöneltilen,ve her geçen gün eleştirilerin dozajınının kaçırıldığı hepimizce aşikardır.

RTÜK başkanının bu dava ile ilgili ilişkisini en iyi yargı organları bilir,sonucunda da kararını verecektir,

Lakin muhalefet ısrarla AK Parti üzerinden bu hadiseyi ilişkilendirmek,

Akman'ın istifasını verdirip,kazançlı çıkma derdinde.

Başbakanımızda daha önce Kılıçdaroğlu düelolarında kamuoyunun yenik gösterip görevden aldığı başkan yardımcıları piskolojisini medyaya koz vermemek için ince eleyip sık dokumaktadır.

Bütün bu yaşananlar karşısında siz neler düşünüyorsunuz?

ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 05-29-2009, 17:55   #2
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Zahid akman'la ilgili yapılacak yorum bana göre,Dava yargıda sürmektedir,dava sonucunda Akman'ın bir suçu var ise zaten vicdanen istifa eder.Fakat günümüz muhalefet ve kartel medyası istedi diye görevden almak bence doğru değildir.
Alt 05-29-2009, 17:59   #3
Kullanıcı Adı
siyah gül 07
Alınmamalıdır asla inanmadım sorumlu olduğuna vicdanı elvermezdi zaten eğer öyle olsaydı kartel basınının isteği yerine getirilmemelidir..
siyah gül 07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-29-2009, 18:18   #4
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Şöyle baktığınız zaman Zahid Akman'ın istifasını isteyen yayın organlarının kuyruk acısından bunu istediğini göreceksiniz!Basın yayın ilkelerine aykırı yayınlarından dolayı ceza yedikleri için RTÜK başkanının istifasını istemektedirler..O yüzden Akman hakında adli yargı bir suç unsuru bulmadığı sürece suçsuz,ve masumdur!
Alt 05-29-2009, 18:46   #5
Kullanıcı Adı
Terennüm
burada yapılması gerekeni ne bizi nede hükümet yapmalı.şık olanı zahit akmanın görevinden istifa etmesidir. hem kendini hem hükümeti hemde müsbet insanlara zarar vermeden bu olay açığa çıkana kadar sessizce beklemedir...
Terennüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-30-2009, 12:28   #6
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Arınç'tan Zahid Akman açıklaması

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hayatında kimseye yargısız infaz yapmadığını söyledi. Arınç, İzlanda'nın başkenti Reykavik'te Türkiye'deki gündeme ilişkin olarak düzenlediği basın toplantısında, "Ben yargısız infazdan yana değilim. Hiç kimseyi peşinen suçlamam, suçlu olduğunu da kabul edemem. Yargı kararıyla aksi sabit olmadıkça herkesin masum olduğuna inanırım. Bazı CHP'lilerin yaptığı gibi kendimi yargıç ya da savcı yerine koymam" dedi.

RTÜK Başkanı Zahid Akman ile bir süre önce yaptığı görüşmede, kendisi hakkındaki ithamları sorduğunu ifade eden Arınç, Akman'ın bu suçlamaları kesinlikle kabul etmediğini ve bunların haksız yere yapıldığını savunduğunu belirtti. Arınç, "Bana düşen buna inanmaktadır. Ben sayın Zahid Akman'ın bu açıklamasını beyanlarıyla elbette katılıyorum" dedikten sonra Akman'a nasıl hitap ettiğini şöyle aktardı:

"Ancak görüyorum ki özellikle medyanın bir kısmında sürekli olarak yayınlar yapılıyor. Sizin, bazı arkadaşlarınızın bu konuyla ilişkili olduğunuz söyleniyor. Bunlar sadece ithamdır içi doldurulmamış olabilir. Siz şahsen Zahid Akman olarak bir şahıs olarak veya RTÜK'le ilgisi olmayan bir kişi olarak, bu duruma sonuna kadar direnmenizi, yargı yolunuza gitmenizi tavsiye ederim. Ancak bir kurumun başındasınız bu ithamlar sizi şahsen ve kurumunuzu yıpratıyor. Sizin üzerinizden hükümetimize de bir takım ithamlar yapılıyor. Bu bizi de hükümetimizi de yıpratabilir. Dolayısıyla ben, mecbur değilsiniz ancak etik açıdan bir şey talep ediyorum. O da sizin başkanlık görevinizden ayrılmanızdır. Çünkü böyle bir şey erdemli bir davranış olur. En azından yargı kararları sonuçlanıncaya kadar bu görevinizden ayrılmanız yargının da işini kolaylaştırabilir. İthamların da arkasını kesebilir."

Zahid Akman'ın kendisine böyle bir konuşma olmasa dahi başkanlık görevinden görev süresinin temmuzda dolmasıyla ayrılma kararı alacağını ve bunu açıklayacağını ifade ettiğini bildiren Arınç, "Sayın Akman tabii ki suçlu olduğunu kabul etmiyor. Ancak benim siyasi açıdan ve etik açıdan böyle bir görevden ayrılmasının faydalı olacağını söylemem karşısında bunu teyit eden beyanda bulunmuştu. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu gibi durumlarda görevden ayrılma veya istifa etmek erdemli bir davranış olur. Kesinlikle suçlamaları kabul ettiği anlamına gelmez. Çünkü bunun açıklaması her zaman yapılabilir" şeklinde konuştu.

RTÜK üyelerinin ya da başkanlarının ne kendisi ne de Başbakan tarafından görevden alınmasının yasal olarak mümkün olmadığını dile getiren Arınç, "Kamuoyunun şunun bilmesini istiyorum. Görevden ayrılacağını ifade etmiş olmamıza rağmen bazıları veya bir kısım medya onu neden görevden almadığımızı bize soruyor. Bir defa bu yasal olarak mümkün değil. RTÜK üyeleri TBMM tarafından seçilir sonra kendi aralarında başkan ve başkan vekillerini seçerler. Bizim siyasi bir otorite olak müdahale etmemiz mümkün değil. Ne üyeleri ne başkanı doğrudan görevden almamız mümkün değil. Böyle birşey mümkün olsaydı nasıl davranırdım onu söylemiyorum. Söylediğim tek şey benim kendisine görevden ayrılmasını teklif ettiğimdir. Bundan ötesini de yapamam. Görevden almamız ne benim tarafımdan ne de başbakan tarafından mümkün değildir. Tüm üst kurul üyeleri için böyle bir mevzuat vardır. Dolayısıyla meseleyi başka mercilere çekmek gayretinde olan insanlara insaflı olmalarını teklif ediyorum" ifadelerini kullandı. (AA)
Alt 05-30-2009, 12:48   #7
Kullanıcı Adı
Erman İlhan
Şu süreçte asla alınmamalıdır.Çünkü suçu sabit değildir,muhalefet üstüne çamur atıyor.
Erman İlhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-30-2009, 12:52   #8
Kullanıcı Adı
HüseyinBursa
Gitmemeli tabikide.Paylaşım için saol ishak.
HüseyinBursa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-30-2009, 19:40   #9
Kullanıcı Adı
hasan_ist
Medya ikiye bölünmüş.Biri kartel medya,diğeri yandaş medya.Her iki tarafta karşı tarafı bu ifadelerle adlandırıyor.Mahkeme safhasında suçlamak hatta infaz etmek iki taraf yayın organında da mevcut.Birine yapılırken "oh iyi olmuş" derken kendisine yapılanı eleştirmek çok komik.Mahkemelere gerek yok ozaman.Bırakalım yayın organları yargılasın ve cezalandırsın.
hasan_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-01-2009, 17:34   #10
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Akman’ın kararı

Bu süreçte bir önemli görev ise RTÜK Başkanı Zahid Akman’a düşüyor. Hakkında henüz iddianame bile hazırlanmadı, ifadesi alınmadı, ama yargısız infaz ediliyor. Ortada ne günlükler, ne el bombası, ne law silahı, ne cinayet, ne siyasi komplo var, ama şimdiden hükmü verildi bile!

Şu da bir gerçek; CHP ve Ergenekon medyası öyle yoğun kampanya oluşturdu ki, gelinen noktada varlığı, istismarcıların değirmenine su taşımaktan öte anlam taşımaz oldu.

Akman bir karar vermeli, kalmak ve gitmek arasındaki hesabı iyi yapmalıdır. Unutmamalı, bazen daha yükseğe zıplamak için iki adım geri atmak gerekir. Şimdi, öyle bir an. İnançlı insan için istifa, hatta ölüm bile yenilgi değildir.

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
akman, akp, almanya, chp, deniz, feneri, rtük, zahid

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)