AK Gençliğin Buluşma Noktası
Mizah - Komedi AK Parti Forum, Mizah - Komedi içeriklerimiz.

Stil
Seçenekler

Alt 06-17-2008, 15:37   #1
Kullanıcı Adı
Ak_Kelebek
Standart Arda şükretti, Başsavcı hükmetti
Türk futbolundaki tehlikeli gelişmeler Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'yı harekete geçirdi. Dinin, siyasetten sonra futbola da alet edilmesi üzerine çoktandır bilgi ve belge toplayan Yalçınkaya, milli futbolcu Arda'nın "şimdi Allah'a şükretme zamanı" demesi üzerine düğmeye basarak kapatma davası açtı.

Laik bir ülkede bir futbolcunun gece kulüplerinde kutlama yapmak yerine şükrederek, ibadet ederek dini bir kutlamada bulunması ve bunu canlı yayında belirterek propaganda yapması hatta diğer insanları bu irticai eyleme teşvik etmesi, üstelik "şükür" diyerek irticai fikirleriyle tanınan Hakan Şükür'e gönderme yapmasının çok tehlikeli olduğunun altını çizen Yalçınkaya, Futbol Federasyonunun kapatılarak Teknik Direktör Fatih Terim ile Arda ve altı futbolcu için ömür boyu futbol yasağı konulmasını ve Milli Takımın lağvedilmesini istedi.

Bu sabah erken saatlerde Anayasa Mahkemesi'ne dosyayı göndererek "kapatma davası"nı resmen açan Başsavcı "gerekçe" olarak şunları gösterdi;

- Arda'nın Çek Cumhuriyeti maçı sonrasında bir televizyonun canlı yayına katılarak "şimdi Allah'a şükretme zamanı" demesi,

- Avrupa Şampiyonası sırasında Terim'in öncülüğünde her hafta toplu Cuma Namazı'na (futbolcuların cuma namazı bile 'topsuz' olmuyor demek ki) katılarak kılmayanlar üzerinde "mahalle baskısı" uygulamaları,

- Ana sponsorların reklam filminde Fenerbahçeli Semih Şentürk, Galatasaraylı Servet Çetin ve Ankarasporlu Emre Aşık'ın annelerinin başörtülü olarak oynatılmaları,

- Terim'in maç öncesi ve sonrası beyanatlarında sık sık "inşallah", "Allah'ın izniyle" gibi laikliğe aykırı dini içerikte söz ve deyimleri kullanması,

- Çek Cumhuriyeti maçının son anlarında kaleye geçen Tuncay'ın gol yememek için ellerini semaya kaldırarak dua etmesi,

- Bazı milli maçlarda seyircilerin "ya Allah, bismillah, Alahuekber" diye şeriatçı sloganlar atmaları,

- Bir kısım futbolcuların oruç tutmaları,

- Galip geldikleri maçlardan sonra bazı sporcuların çimler üzerinde secdeye kapanmaları hatta namaz bile kılmaları,

- Başta Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam olmak üzere birçok antrenör ve futbolcu eşleriyle annelerinin "çağdaş kıyafet" giymemeleri,

- Başörtülü bazı bayan taraftarların stadyumlarda maç izleyerek gizli propaganda yapmaları ve "biz her yerde olduğu gibi burada da varız" mesajı vermeleri.

Yargıtay'dan sızan bilgilere göre Yalçınkaya, kendisine gelen takım gazeteler arasına bir süredir Fanatik, Pas Fotomaç, Fotospor, Fotogol 12. Adam gibi spor gazetelerini de ekletmiş, onun birdenbire spora meyletmesi mesai arkadaşlarını bile şaşırtmış, ancak kimse ani başlayan bu aşka bir anlam verememişti.

Rıfat Yörük - habervaktim.com / Mizah

Ak_Kelebek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 06-17-2008, 15:40   #2
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Vallahi ağzım açık okudum,gerçek sandım ta ki 'mizah' kelimesini okuyana kadar :D
Vallahi yapar beklerim ben bu adamdan herşey,çok güldüm eline sağlık +1 :-*
Alt 06-17-2008, 15:44   #3
Kullanıcı Adı
Eşref
Mizah mı? :D
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2008, 15:47   #4
Kullanıcı Adı
politikaci
haha bende gerçek sandımda kızdım :D
politikaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2008, 15:52   #5
Kullanıcı Adı
ATmaCA53
:D :D
ATmaCA53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2008, 15:55   #6
Kullanıcı Adı
Akmehmet_Akif
ben şaka zannetim birdaha futbolda gol atınca arkadaşıma söyleyeceğim fotorafımı çeksşn gol atınca kıble yapacağım benide mahkemeye verir inşallah ama Kıble Yaptım diye
Akmehmet_Akif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2008, 15:58   #7
Kullanıcı Adı
Akmehmet_Akif
Cidi ciddi vermişmi yanıi?
Alt 06-17-2008, 16:00   #8
Kullanıcı Adı
Akmehmet_Akif
güzel olmuş ama +++
Alt 06-17-2008, 16:03   #9
Kullanıcı Adı
Eşref
Ak Mehmet kardeşim. Güzel yorumların için 100. artın benden. 8)
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-17-2008, 16:06   #10
Kullanıcı Adı
Akmehmet_Akif
Alıntı:
KaraEsref Nickli Üyeden Alıntı
Ak Mehmet kardeşim. Güzel yorumların için 100. artın benden. 8)
+

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)