AK Gençliğin Buluşma Noktası
Darbeler ve Darbe Girişimleri Darbeler ve darbe girişimleri hakkında bütün haber ve duyuruları bu bölümde paylaşalım.

Stil
Seçenekler

Alt 04-21-2009, 14:59   #1
Kullanıcı Adı
Yıldırım
Standart balbay'dan mektup var...
BALBAY'DAN BEKİR COŞKUN'A MEKTUP VAR

21 Nisan 2009 09:51

Mustafa Balbay demir parmaklıkların ardından mektuplarla sesini duyuruyor... Şimdi de Bekir Coşkun'a mektup yolladı. Balbay'ın mektubu Coşkun'u çok duygulandırdı...

Ergenekon'dan tutuklandı Mustafa Balbay... Silivri Cezaevinde tam 48 gündür... Demir parmaklıkların ardından duygularını kağıda döküyor. Önce Cüneyt Arcayürek'e şimdi de Bekir Coşkun'a mektup yolladı...
Balbay'ın mektubu Bekir Coşkun'u epey duygulandırmış... "Okurken sızladı burnumun direği" diyor... Ama kafası o kadar karışık ki... Mustafa Balbay'a ne cevap vereceğini bile bilmiyor Coşkun... Hukuk istiyor, adalet istiyor, herkesi vicdanınla başbaşa bırakıyor...
(...)Pulların üzerinde "Silivri" yazıyordu, mektubun arkasında ise "Görülmüştür" damgası vardı.

Okurken Balbay’ın ses tonu, vurguları, gülen gözleri satırların arkasına yerleşti, yine sızladı burnumun direği.

*

Mektupta Mustafa "11 Nisan tarihli yazını üzülerek, gülerek ve düşünerek okudum" diyordu.

Oysa hiçbir köşe yazısı, Mustafa Baltay’ın Cumhuriyet Gazetesi’nde hálá yayınlanan köşesi kadar çok şey anlatamaz bize... Hiçbir köşe, başımıza gelenleri bu kadar iyi ifade edemez...

Her sabah okurum...

Dün yine okudum, şöyleydi:

"Mustafa Balbay -48- gündür tutuklu olduğu için yazısını yazamamıştır..."

Bu kadar...

Öbür arkadaşlar; altı buçuk senedir sürdürdükleri iktidar yağcılığının vıcıklığı içinde debelenip, işlenen bir büyük günahtan belki de kendilerini kurtarmak için sayfalar dolusu yazsalar da...

Çok şey anlatan bu tek satırdır.

Tarihe geçecek olan da bu:

Bu boş köşe...

*

Mektubunda da çok şey söylemiyor Mustafa...

"Üzüldüm, güldüm, düşündüm" diyor...

Ona yanıt verip "Havalar nasıl?" mı desem?.. Bunun yanıtını ikimiz de biliyoruz hoş:

"Gökyüzüne çevir yüzü

Deniz gibi bir gökyüzü..."

Kimi yarım-kısa sözcükler kalıyor geriye, mektubun sonunda koymuş zaten Mustafa:

"Her neyse...

Bu da geçer...

En kısa sürede görüşmek dileğiyle..."

*

Elbette geçecek...

"Çocuklar çağdaş bir ülkede büyüsünler"den başka derdi olmayanların, hüzünlü hapishane mektuplarını, elimizin tersi ile yanaklarımızı sile sile okuyarak bekleriz...

Hukuku bekleriz...

Adaleti bekleriz...

Vicdanların sızlamasını bekleriz Mustafa...

Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)